Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány temetésen voltál már,mit...

Hány temetésen voltál már,mit éreztél,és rokonok?

Figyelt kérdés
gyerekkorodtól kezdve hány temetésen voltál már életedben?hány éves voltál mindegyiknél és kik haltak meg? kik szenvedtek legjobban az adott temetéseken? és kit nem érdekelt? az élményeid érdekelnek ezzel kapcsolatban.
2021. ápr. 28. 11:54
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

7 évesen dédimamáéra nem vittek el.

14 voltam apámén,nem néztem meg a holltestet.sajnálták,és fontos ember volt 3 helyen kint volt a fekete zászló,mindennap mászva sírtam,öngyilkossági kísérletek,3 hónap kórház.

18 voltam padtársamén. egy hétig megállás nélkül sírtam,akkora tömeg volt mint egy hírességén,a szülei mit érezhettek...

22 voltam mamámén(senkim nem maradt)kuzinjaim szó szerint röhögcséltek a temetésen. 24 voltam a párom anyját temettük,mi intéztük,5 évre rá apját is.(anyámmal nincs kapcsolat,mi már nem fogunk szenvedni).

2021. ápr. 28. 12:02
 2/25 anonim ***** válasza:
87%

19-20 voltam amikor apai nagyanyám meghalt, sírtam a temetésen de különösebben nem viselt meg mert nem tartottam vele a kapcsolatot.

25 voltam amikor anyai nagyapám meghalt, totál kikészültem, a temetés is nagyon megviselt. 5 év telt el azóta de minden nap eszembe jut.

Hogy ki hogyan viselkedett a temetésen arra nem emlékszem mert nem azzal voltam elfoglalva.

2021. ápr. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%

6 éves voltam, mikor meghalt dédapám. Megsirattam, de a temetésre nem vittek el.

13 éves koromban halt meg nagyapám. Szó szerint semmit nem éreztem. Alkoholista volt, az a féle, akinek minden nap másnap. Nagyanyám nagyon gyászolta, az őrület szélén állt, nem értem miért. Anyámat is megviselte. A temetésen sírt mindenki rajtam kívül. Páran még versenyt is űztek abból, ki tud jobban jajgatni. Okozott egy kis belső válságot, hogy nem bírom sajnálni a nagyapám, de mára feldolgoztam. Túl sokat vett el tőlem ahhoz, hogy sirassam.

Egyébként nagyon nem bírom a temetéseket. Kirakat az egész, mindenki próbálja túlripacskodni a másikat. Emlékszem, nagyapámé előtt nagyanyám megkért, hogy próbáljak meg kicsit sírni, hányingerem van ettől.

2021. ápr. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
85%

9 évesen egy idős tanár halt meg, engem nem tanított, de mind ott voltunk a temetésén, nem viselt meg különösebben, mert nem ismertem.

16 évesen barátnőm apukája temetésén voltam, nagyon megviselt, főleg hogy hirtelen halt meg 42 évesen.

17 évesen nagypapám temetésén voltam, nagyon sírtam, de már a halálától a temetésig tartó pár napban is folyton sírtam.

23 évesen másik nagypapám temetésén voltam, és bár ő sokkal közelebb állt hozzám, mint a másik papa, mégis jobban viseltem valamiért.

31 voltam, amikor a nagymamámat temettük, megviselt, nagyon közel állt hozzám.

33 voltam, amikor az ismerősünk 4 éves kisfia temetésén voltam, nagyon-nagyon megviselt, hirtelen balesetben halt meg.

36 voltam, amikor másik nagymamám halt meg, nem annyira viselt meg, bár nagyon szerettem, de jól viseltem a dolgot.

42 évesen apám temetése volt, nem viselt meg annyira, mert tudtuk, hogy nagyon beteg már régóta, nem sírtam.

Volt még egy nagynéni és egy nagybácsi temetése, az közömbös volt.

És hát anyósom és apósom temetése is volt, udvariasságból ott voltam, de nem annyira viselt meg, alig ismertem őket.

2021. ápr. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Én még egyen se (16vagyok). Közeli családtagom még nem halt meg szerencsémre, csak mikor 3éves voltam. Ismerősök, szomszédok, satöbbik temetésére pedig nem visznek a szüleim, mert 16évesen nem vagyok odavaló. Főleg, hogy nem is ápoltam velük közeli kapcsolatot.
2021. ápr. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Mire az általános iskolából elballagtam, már az összes nagyszülőmet eltemettük (kései gyerek vagyok). Mivel nem volt velük szoros a kapcsolat, ezért egyiknél sem éreztem semmit. Akkori pasim, mostanra exem nagymamájánál szintén, hiszen alig ismertem. De amikor egy barátnőm 30 évesen belehalt a rákba, akkor úgy sírtam a temetésen, hogy a pap a szülők után hozzám is odalépett vigasztalni.
2021. ápr. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
97%

Túl sokon.

Többbnyire csak a fájdalmat, a gyászt.

Egy alkalommal volt egy "felesleges cirkusz" a temetésen. Akkor nagyon szégyeltem magam -más helyett is.

2021. ápr. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

44 vagyok, úgyhogy régóta nem számolom.

Az első, amire emlékszem, az anyukán 29 éves ikertestvére, rövid, de súlyos betegség után, két nagyon kicsi gyerekkel, a nagyszüleim is alig voltak 50 évesek és temették a gyereküket, a férj is csak 29 volt. Én akkor voltam hét éves, és nagyon emlékszem arra, hogy csináltattak a nevemben egy fehér szegfűből álló sírcsokrot. FAlun volt a temetés gyalog mentünk, és én olyan büszkén vittem a saját virágomat... most meg sírok.

2021. ápr. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
100%

Szomorú ezeket olvasni, de hát egy temetés szomorú, legalábbis Magyarországon biztosan. A viking kultúra jobban bejött volna nekem, ott ha megfogsz halni, még titkon örülsz is, meg az is, aki a bajtársad volt, mert irigykedve néz rád. Na de a kérdésre a válasz: 4 temetésen biztosan voltam, ha akarnám, lehettem volna már 6-on is.


- elsőre nem emlékszem, nagymamámnál nyaraltam, ő úgy gondolta illik elmenni egy ismerőse temetésére, én meg kicsi voltam így vele mentem, mit éreztem? kiváncsiságot, mert gyerek voltam


- másodiknál távoli rokon halt bele 1 betegségbe, nagymamámnak volt valami testvére, ekkor is csak max 12 lehettem talán, megint nem tudtam hova tenni az érzést


- harmadik kb 11 éve volt, tehát 20 voltam, ez már kissé lehúzott érzelmileg, mert nagyszülő volt


- negyedik már 5 éve volt, 26 voltam, ez már szar volt :(


És még mennyi lesz... :(

2021. ápr. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
80%
Én még nem voltam temetésen, temetőben se.
2021. ápr. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!