Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt még meglehet oldani, vagy...

Ezt még meglehet oldani, vagy már oda az egész?

Figyelt kérdés

Előre is szólok, hogy nemigazán tudom melyik kategóriába belesorolni, ide tettem, bocsi.


Szóval van egy szomszédom. Múlt héten nagyon, de nagyon összevesztünk. Ot volt a csúcspont, amikor leköpött, meg kavicsokkal dobállt. Nem akartam patáliát, kultúráltan akartam megbeszélni a dolgokat, ő nem engedte. Mindenáron keresztbe akarom húzni. Noss előttünk van a villanypózna, és csak úgy mehetett át hozzá az áram, ha aláírjuk a papírt, hogy áthaladhat-e a telkünkön az ő villanyvezetékes drótja(keresztezi a drótja a telkünket). A férjem irta alá anno, ő meghalt. Most még kiköttethetem neki, hogy másik póznáról húzassa az áramot, vagy már mindegy.?


Bocsi az idétlennek tűnő kérdésemért, lehet, hogy ha lehetséges akkor sem b*aszok ki vele, mert nem vagyok ilyen, de jó lenne tudni...


2010. aug. 22. 19:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
55%
23:34 Nyuszifül: a szabály az szabály, lehet, hogy még rád is vonatkozik. Az az áramszaggató feladata, hogy megoldja: földkábel, vagy másfelől hozza be, ennek a költsége nem a tulajdonost terheli.
2010. aug. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Én is a 23:34-es "nyüszifülnek" :D üzenem, hogy LEHETETT VOLNA MÁS LEHETŐSÉG IS, hogy a több méterrel odébb lévő villanypóznáról kössék le az áramot, ám az neki sokba került volna. De most áthalad a területemen. Nembaj, ma felhívom akkor az áramszolgáltatót, de még gondolkozom rajta, hogy kicsesszek-e vele ennyire, ha van rá mód...
2010. aug. 23. 08:58
 13/15 anonim ***** válasza:
55%
Én a helyedben megtenném, úgy kell neki. ;)
2010. aug. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én a 07:25 Nyuszifül vagyok :) Kedves Kérdező Nyuszifül:) Nem igazán jelent nagy "kicseszést" a szomszédodnak a villany átkötése, neki pénzbe nem kerül, mint már írtam, ez a helyi áramszolgáltató feladata és kötelessége. A szomszéd csak az átkötés idejére (max. 1-2 óráig) maradna villany nélkül, de legalább tiszták lennének a viszonyok (meg az iszonyok :)
2010. aug. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nemkerül pénzbe neki?:D A fenébe.xD
2010. aug. 23. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!