Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt még meglehet oldani, vagy...

Ezt még meglehet oldani, vagy már oda az egész?

Figyelt kérdés

Előre is szólok, hogy nemigazán tudom melyik kategóriába belesorolni, ide tettem, bocsi.


Szóval van egy szomszédom. Múlt héten nagyon, de nagyon összevesztünk. Ot volt a csúcspont, amikor leköpött, meg kavicsokkal dobállt. Nem akartam patáliát, kultúráltan akartam megbeszélni a dolgokat, ő nem engedte. Mindenáron keresztbe akarom húzni. Noss előttünk van a villanypózna, és csak úgy mehetett át hozzá az áram, ha aláírjuk a papírt, hogy áthaladhat-e a telkünkön az ő villanyvezetékes drótja(keresztezi a drótja a telkünket). A férjem irta alá anno, ő meghalt. Most még kiköttethetem neki, hogy másik póznáról húzassa az áramot, vagy már mindegy.?


Bocsi az idétlennek tűnő kérdésemért, lehet, hogy ha lehetséges akkor sem b*aszok ki vele, mert nem vagyok ilyen, de jó lenne tudni...


2010. aug. 22. 19:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%
min vesztetek össze? tudom, hogy nem hoz semmi jót de ha engem leköpött volna a szomszédom úgy pofonvágom hogy megszédül 2 hétre.
2010. aug. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%

sajnálom ami a férjeddel történt. : /

Igazából nem tudom.

Szerintem menj be és kérdezd meg.Vagy telefonon hívd fel őket.

Ha esetleg tudod aki adta a papírt...

2010. aug. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Ezt nem teljesen értem. Tehát összevesztetek valamin, ő csúnyán viselkedett veled és te bosszúból ki akarsz tolni úgy vele, hogy felrúgsz egy korábban aláírt megállapodást?
2010. aug. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%
Elméletileg ez így szabálytalan is. A férjed elhalálozott, tehát ő már nem szerződő fél az áramszolgáltatónál. tehát neked elméletileg szerződést kellett kötnöd a szolgáltatónál (ugye a halála után át kellett íratnod a villanyórát mivel ez szabálytalan vételezésnek minősül) és a férjed a telektulajdonosa volt, mivel meghalt már nem érvényes, már azörökösé a telek. Ergo menj be az eonhoz, mert ez így sehogyan sem jó
2010. aug. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Igen, mindent át lett íratva, semmi sincs a férjem nevén. Mivel a telek az enyém, akkor az a szerzőséd már érvénytelen, amit a férjem írt alá? Ha tovább pofátlankodik (kérdésem kiírása után kimentek a kertbe gazolni, és a kerítésen, leg*cizett, meg vasvillával akart átszúrni...Szerintetek normális? Otthagytam a fenébe...) akkor elmehetek pl az önkormányzatra, hogy arról a póznáról húzassa a villanyat, ami senki kertén nem hatol át?

Egyébként köszönöm az értelmes válaszaitokat, mindenkit értékeltem. Azthittem kioktató válaszokat kapok.:)

2010. aug. 22. 20:01
 6/15 anonim ***** válasza:
54%
szerintem egyszerűen jelensd fel s készíts bizonyítékokat róla.
2010. aug. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%

Ne az önkormányzathoz menjél, mivel a vezeték a te telkeden keresztül megy az magánterület, menjl be az eon személyes ügyfélszolgálatára, vagy telefonon az ügyfélcsere csoporthoz kapcsoltassad magad, a személyeet jobban ajánlanám, vigyél minden papírt magaddal, amit a férjed aláírt azt is továbbá a hagyatékit (biz hogy a tiéd a telek), a halottit

Ott talán tudnak segíteni, de azért az önkormányzathoz is érdemes bemenni, ott mit mondanak...

Ilyen szomszéddal mást nem is lehet csináni

remélem sikerül, mert ahogy olvasom megérdemli.

Majd írd meg mi volt rendben?

2010. aug. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van egy hasonló helyzetem. Átjött a szomszéd és közölte, hogy vágjam le a diófámnak az ágait, mert túl közel van az ő kábel tv és villanyvezetékéhez. Én - sajnos - nem vagyok veszekedős, hát levágtam. Vagdosás közben mondta a szomszéd srác, hogy nem a fa van rossz helyen, hanem a vezeték. Felhívtam a Műszaki Osztályt és ott bizony azt mondták, hogy az újabb rendeletek szerint nem mehet át a telkem felett az ő drótja, a helyi áramszolgáltatónak kell megoldani. Szóval elkapkodtam a dolgot.
2010. aug. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 margoz ***** válasza:
44%
A villanyvezetéket nem te döntöd el,hogy hol megy,hanem a szakemberek,azért vitték a ti kertetek felett,mert nem volt más lehetösség,kicsinyes boszubol nem fogják leszedni a szomszéd villanyát,és ha nem tudod bizonyitani,hogy igen is neked utban van az a drot,hiába is kéred hogy távolitsák el,csak a föld a tied,a légtér már nem.
2010. aug. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 margoz ***** válasza:
22%
Esetleg a Ferihegynek is szólhatnál,hogy a repülök arra nem mehetnek.
2010. aug. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!