Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Senkinek nem tudom elmondani...

Senkinek nem tudom elmondani ami bánt?

Figyelt kérdés
Eléggé erős depresszióval küzdök évek óta orvosilag is diagnosztizáltak nem csak magamra mondom,hogy depressziós vagyok ez megállapított betegség nálam sajnos. Voltam miatta kórházban is illetve lassan három éve annak,hogy gyógyszereken élek szinte. Amióta kijöttem a kórházból úgy éreztem jobban vagyok viszont most újra előtör bennem a "jó barátom" a depresszió. Evészavarral küzdök,sokszor van olyanom,hogy 5 perceként változik a hangulatom,akkor semmi nem köt le szinte egész nap csak aludnék. A családom és a barátaim illetve a párom is tudd erről nem azt mondom,hogy nem támogatnak mert ott vannak ha baj van viszont én úgy érzem mégis terhükre vagyok és inkább magamba elnyomom a rossz érzéseimet. Tudom,hogy ez nem helyes viszont úgy érzem a kezelőorvosom se nagyon sokat tesz hozzá a javulásomhoz. Tisztában vagyok vele,hogy mentálisan eléggé beteges vagyok gyenge az idegrendszerem és sokszor úgy érzem fáradt vagyok lelkileg. Már nem akarok meghalni mint régen viszont kiakarok törni ebből a betegségből mielőtt újra kórház lesz a vége. Szinte senkinek nem tudom elmondani,hogy mi bánt inkább magamba fojtom az érzéseimet és amikor senki nem lát sírok egy jót attól kicsit megnyugszom de úgy érzem nekem ez nem megy. Az orvos is szedeti velem a jó erős gyógyszereket már évek óta de nem képes segíteni mivel olyan orvos társához irányít aki nem is ismeri a történetemet. Elgondolkoztam már az orvos váltáson nem tudom,hogy mennyire jó ötlet félek,hogy más doki is csak gyógyszerekkel tömne és nem segítene. Mit tudok tenni ha nincsen akihez forduljak? Próbálom magam megoldani a próbálom megoldani a problémáimat viszont egyedül ez elég nehéz..
2021. ápr. 22. 12:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Pszichológus, válts orvost, hátha ő segít. Ha meg bánt valami, mondd el valakinek, akár a kutyádnak is ha van vagy a falnak vagy tök mindegy csak add ki magadból mert ha benn tartod az mindennél rosszabb, mondjuk gondolom már te is tapasztaltad. Jógázz, meditálj, sportolj, csinálj olyan dolgokat amit szeretsz
2021. ápr. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Én is hasonlóan érzek, de én nem megyek orvoshoz épp a gyógyszerek miatt. Használható választ nem tudok adni, de ha jó lenne egy szövetséges írj nyugodtan
2021. ápr. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Tepfal ***** válasza:
85%
Ha nem válik be a terápia (akár gyógyszeres, akár másmilyen) és az orvosodnak ezt elmondtad, és nem keresett alternatívákat, akkor szerintem próbálkozz meg orvosváltással. Ilyen típusú terápiáknál sajnos sok idő megtalálni a megfelelő szakembert, nekem kb. az 5. vált be. Kitartást!
2021. ápr. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Van egy ismerősöm, 10 év alatt már vagy ötször váltott orvost, mert egyiknél sem tapasztalt javulást. Mindegyik gyógyszereket írt neki, és az az ijesztő, hogy mindegyik egészen másféléket. És az is ijesztő, hogy egyiktől sem kapott diagnózist, hogy mi is a baja. Mindegyik csak mellébeszélt.
2021. ápr. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi bánt? Írd meg.
2021. ápr. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"én úgy érzem mégis terhükre vagyok és inkább magamba elnyomom a rossz érzéseimet"

ez is a depresszió része, amiatt érzed tehernek magadat

2021. ápr. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
Ugyanúgy vagyok, mint a kettes. Pszichológushoz járok, jártam is korábban, de gyógyszerezni én sem fogom magam. Úgy érzem, a világon nem változna semmi, ha leszedálva lennék, a viselkedésemet pedig tudom uralni, senkire nem jelentek veszélyt, magamra se. Pontosan tudom, mik váltották ki nálam ezt az állapotot, inkább ezeket a traumákat akarom gyógyítani, nem pedig bezombulni.
2021. ápr. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
65%

Én úgy szoktam leküzdeni ezeket az időszakokat, hogy mondogatom magamban hogy jól vagyok, próbálok pozitív maradni...

Amúgy senkit nem érdekel, hogy mi van velem... Ezért kell magamat szeretni!

2021. ápr. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%
Ezek a gyogyszerek nem szedalnak le. Azok a nyugtatok. Az antidepresszansnak teljesen mas a hatasmechanizmusa. Az valamelyik transzgeneracios lepcsobe nyul bele, tulajdonkeppen helyrebillenti a molekulakat az agyban.
2021. ápr. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Na azért volt közeli barátom, aki a hízása mellett beszámolt arról is, hogy érezhetően zombibb lett ezektől a szerektől. Egyébként ha egy konkrét trauma (vagy traumák) állnak a háttérben, akkor addig úgysem tud az ember továbblépni, amíg azokat nem tudja feldolgozni, a depresszió nem mindig olyan egyszerű, hogy csak molekulákról van szó az agyban.
2021. ápr. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!