Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki szeretne valamit,...

Ha valaki szeretne valamit, én megveszem ajándékba. De én soha nem kapok semmit. Velem van a baj?

Figyelt kérdés

A szüleimről, de legfőképpen a páromról lenne szó.

Ha ők mondják, hogy kinéztek valamit és szeretnék majd megvenni, csak drága, nem akarnak rá költeni, én egyből arra gondolok, hogy mikor lesz alkalom, hogy ajándékba odaadhassam. Ha nincs közelgő alkalom, akkor alkalom nélkül adom ajándékba.


Ellenben ha én szeretnék valamit, mindig magamnak kell megvennem. Senkinek nem jut eszébe, hogy meglepjen vele. Akkor sem, ha 1 hónapig mondogatom és várok, hátha.. . Nem a pénzről van szó, mert meg tudom venni (és nem drága dolgokról beszélek), hanem a figyelmesség, és az ajándék élménye..


Most is ez történt, nagyon szeretnék egy bizonyos dolgot, és most nincs is rá pénzem fizetésig. Azt hittem azért jön haza később, mert elment megvenni, de eszébe sem jut ilyen. :(


2021. ápr. 21. 19:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
74%

Arról nem beszélsz, hogy örülnek-e neki.

Világos hogy neked a szeretetnyelved az ajándékozás, ez azzal egyenlő, hogy az irányodba apró ajándékokkal tudják kifejezni az emberek a szeretetüket a legjobban.

A párodnak és a szüleidnek tudod mi a szeretetnyelve? Te milyen más módon fejezed ki a szeretetedet irántuk az ajándékozáson kívül? Egyezik ez azzal, amit ők igényelnek?

Szerinted szeretnek téged? Kifejezik ezt valamilyen módon?

2021. ápr. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem:(

Nálunk általában az van, hogy minden este főzök teát -néha napközben is- és mindig körbekérdezem az egész házat, hogy kér-e valaki. (5-en vagyunk) Általában mindenki, és nagy örömmel megcsinálom nekik. Aztán néha így látom, hogy nélkülem teázik valaki. Elég szarul szokott esni, mert én ha teázok, rohanok utánuk, mint a mérgezett egér.

Ugyanez a helyzet a kajával is. Ha valaki enne valamit, akkor készítek neki, de, ha esetleg én kérek meg valakit, hogy megcsinálja-e nekem, akkor senkinek sincs kedve.

Olyan téren is átérzem, hogy, ha valaki egy szar kedve van, meg maguk alatt vannak, akkor én mindig ott vagyok és meghallgatom az embereket, aztán, ha nekem lenne valami mondanivalóm, akkor telibe tesznek rá... Szerencsére a barátaim nem csinálják ezt, rájuk számíthatok, de az évek alatt tapasztalatam már nem egy embernél:(

2021. ápr. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!