Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki szeretne valamit,...

Ha valaki szeretne valamit, én megveszem ajándékba. De én soha nem kapok semmit. Velem van a baj?

Figyelt kérdés

A szüleimről, de legfőképpen a páromról lenne szó.

Ha ők mondják, hogy kinéztek valamit és szeretnék majd megvenni, csak drága, nem akarnak rá költeni, én egyből arra gondolok, hogy mikor lesz alkalom, hogy ajándékba odaadhassam. Ha nincs közelgő alkalom, akkor alkalom nélkül adom ajándékba.


Ellenben ha én szeretnék valamit, mindig magamnak kell megvennem. Senkinek nem jut eszébe, hogy meglepjen vele. Akkor sem, ha 1 hónapig mondogatom és várok, hátha.. . Nem a pénzről van szó, mert meg tudom venni (és nem drága dolgokról beszélek), hanem a figyelmesség, és az ajándék élménye..


Most is ez történt, nagyon szeretnék egy bizonyos dolgot, és most nincs is rá pénzem fizetésig. Azt hittem azért jön haza később, mert elment megvenni, de eszébe sem jut ilyen. :(


2021. ápr. 21. 19:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Igen, veled van a baj, fejezd be az ajándékozgatást.
2021. ápr. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én családom is ilyen, van akinek nem jut olyasmi eszébe, hogy örömet okozna a másiknak valamivel amire vágyik.
2021. ápr. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik, nekik erre nem érzékenyek a radarjaik.

Eztán vagy megveszed nekik ugyanúgy, mert örömet szeretnél szerezni nekik, és nem vársz érte semmit.

Vagy nem veszed meg, hanem magadnak szerzel örömet.

2021. ápr. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

...... én ugyanez vagyok.

Nekem meg születésnapomra még tortát is elfelejtenek venni.

A világon a legrosszabb érzés.

És megfogadom, hogy akkor én is ilyen leszek, de aztán sosem jön össze. Bár most egy ideje tartom magam, mert már magamat nem bírom elviselni, hogy ilyen szánalmas vagyok.

2021. ápr. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

Hát nagyon ritka az olyan ember még ha családtag is, hogy szívesen költse a pénzét ajándékokra másnak. Vagyunk páran akiket nem annyira foglalkoztat a pénz és szívesebben kedveskedünk inkább mint tartalékoljunk vagy ilyesmi. :D


Ráadásul ha kis dolgokról van szó és tényleg jelzed, hogy neked az kell, akkor lehet azt hiszik, hogy te megveszed magadnak, hisz nekik is veszel dolgokat. Biztos megveszed amit szeretnél. De az a legegyszerűbb ha tényleg leszoksz arról, hogy másoknak is veszel ezt azt. Akitől kapsz is annak adj.


Picit hasonlít a facebook szülinapos dologra. Levettem a szülinapomat így csak az köszönt meg akinek tényleg fontos vagyok és meg is jegyzi azt a napot. Na csak őket köszöntöm fel én is ott.

2021. ápr. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
2021. ápr. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy az én szeretetnyelvem az ajándékozás. Csak ezt sajnos senki sem érti. És ilyenkor olyan depresszióba tudok esni, napokig rágódom rajta, úgy érzem semmit sem jelentek neki. Most kifejezetten mondtam, hogy nem tudom még megvenni magamnak, mert sokat költöttem a hónapban és fizetésig nem fér bele.

Én is megfogadtam, hogy nem veszek neki semmit, de aztán jön valami amire vágyik és eszembe jut, hogy örül majd ha odaadom..

2021. ápr. 21. 19:44
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú éveken át én is ezt csináltam. Meglepetés ajándékok, szüli-névnapi ajándékok, meglepetés parti szervezése. Mindenkinek igyekeztem örömet okozni. Majd amikor jött az én név vagy születésnapom, jó esetben lerendeztek annyival, hogy írtak egy "boldog szüli/ névnapot" De soha nem kaptam semmit. Se torta, se meglepetés parti semmi. Amikor betöltöttem a 30 évemet, és akkor sem kaptam semmit, akkor döntöttem. Azóta én is csak annyit csinálok, hogy a facen kiírom az üdözletemet ha valaki ünnepel valamit. Nem veszek senkinek semmit, nincs parti rendezés, nincs ajándékozás. Elején tesóim, és a barátnőm, sőt a férjem is megjegyezte, hogy talán elfelejtettem, hogy szülinapjuk van? Erre én annyit mondtam, hogy "mondtam, hogy boldog szülinapot. Ajándékot meg azt adom amit kapni szoktam." Volt aki megsértődött, de ez sem érdekelt. Ma már ehhez tartom magam. Ha nekem van név vagy szülinapom meglepem magam egy szép ajándékkal. Szerintem te is csináld ezt. Boldoggá teszed magad..

39/N

2021. ápr. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%
Jól kihasználnak te meg hagyod,jó nagy marha vagy.
2021. ápr. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szükségtelen ez az adakozás, ha az emberek nem vevők rá. Környezetedben egyedüliként szeretnél ajándékokkal kifejezni érzelmeket és ragaszkodást, a rokonaidnak erre nincs igényük. Megváltozni sem fognak, megtanulni is nehezen fogják, hogy neked ez sokat jelentene, hiszen számukra érzelemmentes spórolás csak, amit csinálsz.

Engedd el velük szemben ezt a fajta viselkedést, kicsikarni úgysem tudod a figyelmesség ilyen jelét, ha magától nem jön belőlük. A párod pedig valószínűleg nem fogta fel, mit akarsz, de ettől még szererhet. Beszélj vele nyíltan és mondd el, hogy szeretnéd, hogy megvegye azt a valamit neked. Ebből értene.

2021. ápr. 22. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!