Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha elnyomva érzitek magatokat...

Ha elnyomva érzitek magatokat a családotokban, akkor miért?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok ilyesmikre, előre is köszi:)
2021. ápr. 16. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Házas vagyok... 🤷🏼‍♂️
2021. ápr. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
milyen szempontból, milyen pozícióban????
2021. ápr. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%
legidősebb testvér vagyok. ennyi.
2021. ápr. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Fiatalabb lány gyerek vagyok. Azért, mert hiába próbálok velük bármivel kapcsotban rendes érvekkel intelligensen kommunikálni, higgadtan, nem ér semmit a szavam. Amikor meg megkérnek valamire, és én azt mondom hogy: oké, persze megcsinálom, az rá a válasz, hogy persze hogy megcsinálom, mert be leszek fogva és nem lesz más lehetőségem. Én meg állok ott, hogy: ...

Mintha teljesen más nyelvet beszélnék velük. Nem tartom magam felnőtteskedő hülye tininek sem.

2021. ápr. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kamaszként nem volt velem sok gond, nem lógtam a suliból, jól tanultam, nem ittam, nem pasiztam. Ezzel szemben az öcsém még baba volt, beteg is volt nagyon, a húgom akkor kezdte a sulit, nem ment neki az írás-olvasás (vsz maradnia kellett volna még oviban, nem volt elég érett), szóval velük voltak elkeveredve, én nem számítottam. Mármint engem nem vittek sehova, mert elég nagy vagyok hogy nélkülük is elboldoguljak, nem beszélgettek velem, mert ők már fáradtak, nem védtek meg az érzelmileg bántalmazó ofőmtől, mert én vagyok a túlérzékeny, nem engedtek a barátaimmal nyaralni, mert ahhoz viszont nem vagyok elég nagy... szóval egyszerűen letojtak, nem foglalkoztak velem, mert azt hitték, ha nem okozok gondot nekik, akkor nekem sincsenek gondjaim.
2021. ápr. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Pitegamer ***** válasza:
100%

17 éves vagyok. Amikor 5 voltam megszülettek a testvéreim. Ikrek. Apa mindig is kislányt szeretett volna, ezért ő az elkövetkezendő 6 évben csak a húgommal foglalkozott. Az öcsém nem egy kitűnő tanuló, vele anyukám foglalkozik egy csomót.

Én ebből kimaradtam. Jól tanultam, sosem kellett segítség. Senkit sem érdekel a véleményem, pedig általában nekem van igazam, ezt nem tudom miért van. Nem jutott rám idő. Ha unatkoztam azt mondták, nesze itt egy kis pénz, sétálj egyet. (persze ez 14 éves koromtól)

Az öcsém nem foglalkozik velem, mert én se foglalkoztam vele, amikor kellett volna. A húgom jobban kedvel, de beszélgetni nem tudunk.

De ezt már elfogadtam, szellem vagyok szinte. Mondjuk előnyei is voltak, bár példa most nem jut eszembe.

2021. ápr. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, teljesen kívülálló voltam mindig a családomban. Ennek több oka is lehet. Egyrészt teljesen más a személyiségem meg a gondolkodásom. Másrészt pedig mindkét szülőm jogász, aztán a testvétem is az lett, tőlem ez elég távol áll. Néha éreztem lenézést a részükről, de leginkább arról van szó, hogy még otthon is folyamatosan a jogról meg a munkáról beszélnek. Már elköltöztem otthonról, a testvérem pedig nem, így amúgy is kevesebb a kontakt. Egy ideig rosszul esett de már elfogadtam a helyzetet.
2021. ápr. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim hierarchiát állítottak fel, a "családunkban" a gyereknek ku*s a neve.
2021. ápr. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a legkisebb vagyok a családban. Igazából én kaptam a bohókás szerepet. Ha mondok, gondolok valamit, akkor sosem vesznek komolyan, azt gondolják, hogy semmit sem vagyok képes elintézni, lebecsülik a képességeimet. Nálunk a nagy testvér a nagyon okos, nagyon ügyes, mindent elintéző emberke. Olyan szinten ilyen, hogy helyettem is mindent, mindig elintézett egész életemben úgy, hogy sosem kértem. Aztán már mindenki úgy gondolja, hogy semmit sem vagyok képes elintézni, megszervezni, stb. És mindig hallgatom, hogy miért nem vagyok olyan, mint a nagy testvér, meg hogy ő olyan ügyes, meg ilyenek.
2021. ápr. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!