Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van a családotokban alkoholista?

Van a családotokban alkoholista?

Figyelt kérdés
Öcsém 22 éves és alkoholista , gyógyszeres, drogos, mind1 neki De azt ki maxolja. Ájulásig, öntudatlan állapotban kerülve. Mély depresszió. Hogyan kezelitek a helyzetet ?
2020. máj. 8. 20:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Volt,apám. Elváltak szerencsére majd el is tűnt évekre.

Apám apja és testvére detto,de már meghaltak. Unokatesó drogos,de eszemben sincs keresni/ tartani vele a kapcsolatot. Öcsédet ha nem tudnám rávennibaz elvonóra akkor útilapu.

2020. máj. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
En es ocsem vagyunk a fekete baranyok mert nem vagyunk alkeszek. Ennek apam es mas kozeli rokonok is hangot adtak...
2020. máj. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
15%

Jaj, ez nehéz dió lesz... munkája van, vagy a közelmúltban vesztette el esetleg a koronavírus vészhelyzet kapcsán?


Esetleg tanul még? Magánélete hogyan alakult eddig? Voltak-e valaha barátai kapcsolatai, akikre számíthatott ténylegesen?


Önértékelési válsághelyzetben nekem egyházi segítség kellett, de sajnos nem tartott hosszú évekig. (Hónapokig azért igen...)


Ui: azt olvastam, hogy nemsokára már nyithatnak a templomok - ha minden igaz, Budapesten is a vidék után (sajnos egyelőre még csak a katolikus, de engem már inkább a protestánsok tudtak meggyőzni HITELESEBBEN.)

2020. máj. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Metionin ***** válasza:
100%
Nálunk apám. Nem kezelem sehogy, én már letettem arról hogy a számat koptassam. Aki függő, az függő, amíg ő maga nem látja ezt be, addig nincs mit tenni. Elköltöztem.
2020. máj. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
13%

Igen, én. :) :)

Bevágom a napi adagot*, ha szükségem van rá, és feldőlök tőle, oszt' nyavalyoghat az asszony.

* ha szükséges. Ha "normális", egy kortyot se iszom.

Ha rajta van a hoppáré, és csak mondja, akkor... mint egy ZIL, nehéz terepen, 152-es löveggel a háta mögött.

De legalább hamar eufórikus állapotba kerülök, majd elalszom, és sz*rok rá, mit nyekereg.

Mert én mindent elé/alá teszek, és szinte semmi se elég neki.

2020. máj. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Nagybátyám. Mikor nagymamámmal (az édesanyjával) élt pár évig a válás után,akkor zavart, mama nagyon sokszor idegeskedett miatta, volt pár szép "estéje", mikor a kertből próbálta berángatni 70 évesen a részeg fiát és társai. Sokat veszekedtek emiatt, a végén alig beszéltek. A diplomaosztóm napján is elment a kocsmába, úgy hogy neki kellett vezetnie. Nem ivott, de muszáj volt a cimborákkal ott ülni... Mama elment, hazarángatta. Rettenetes veszekedés lett belőle.

Hála az égnek elköltözött. Persze voltak jó időszakok, amikor abbahagyta, de végül mégis visszatért.

2020. máj. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

Nincs! 😊 Szerencsere

En meg sosem ittam es nem is fogok, soha nem lattam inni semmilyen csaladtagomat max egy pohar osszejoveteleknel, szilveszterkor.

En undorom tole mar a szagatol is.

2020. máj. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
43%
Igen, én. 22 éves vagyok.
2020. máj. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
41%
Igen, a testvérem. Kamaszkorában kezdett inni, ahogy sokan mások is megismerkednek akkoriban az alkohollal, csak ő nem komolyodott meg ilyen szempontból sem.
2020. máj. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%

Igen, apám. A feljebb menők között meg szinte mindenki hatalmas piás volt.


Apa az feszt beszólogat, dőlöngél. Gusztustalan, amit művel. Nem hajlandó orvoshoz menni. Anyám vele lakik, de teljesen kikészül tőle. Mi már külön élünk.

2020. máj. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!