Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek sok olyan ember...

Szerintetek sok olyan ember van, aki a családja miatt alkoholista?

Figyelt kérdés
Vagy csak ráfogja, hogy amiatt. De olyan is lehet, hogy nem jön ki jól a házastársával, szüleivel, gyerekével, és emiatt alkoholba fojtja bánatát. Gyakori lehet ez?
2020. márc. 3. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Ezek kifogasok. Nem mas miatt lesz alkoholista valaki, az o dontese hogy a poharhoz nyul. Kivetel nelkul.
2020. márc. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%

Erre azért genetikai hajlam is kell...

Én például akármennyire is depressziós vagyok, a piában nem találom meg az örömöm.

A videójátékokban annál inkább...


Szóval ha valakinek meg van hajlama, akkor lehet hogy ilyesmi hozza elő az alkoholizmust.

Akinek meg erősebb, az lehet hogy indok nélkül az lesz...

2020. márc. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Alkoholista CSAK SAJÁT MAGA miatt lesz akárki is.

Ha valaki nem jön ki a családjával, akkor lépjen ki onnan, ne pedig alkoholizáljon.


Az alkoholisták ha jól megy a soruk, akkor azért isznak, mert örülnek, ünnepelnek, jól érzik magukat, ha meg probléma van, akkor azért, hogy alkoholba fojtsák a bánatukat - azaz teljesen mindegy, milyenek a körülményei, iszik, minden csak ürügy nekik.

2020. márc. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%
"Apa miattad iszik!"???
2020. márc. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
10%

Nagybátyám bár nem ismeri el de a munkája miatt, issza meg a napi 1 pálinkát, 1-2 sörrel lekísérve ha lerakta az autót, és nem kell sehova mennie.


Nem mondonám hogy naponta tömegek isznak szó szerint, de a lakóhelyemen, és hazafelé a munkából látom hogy valakinél nem csak egy sör megy le, és bizony egyikőjük sem az az ember, akire azt mondanánk hogy "kár érte"


Nyaranta nálam is lecsúszik akár egy nap 3 sör is ha épp nem vezetek már az elkövetkező órákban, de mellé ott a grillen az étel, tehát nem kínomba iszok.


A whisky mondjuk akkor kerül elő nálam átlagos hétköznap, ha valamiért rossz a hangulatom, olyankor lehúzok mondjuk kettő 3 centest.

2020. márc. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

Aki ezzel indokolja,hogy iszik egy olyan világban szeretne élni,ahol ő irányít mindent.


"Családja miatt"-Magyarán azt szeretné,ha a családja,családtagjai mindent úgy csináljanak,ahogy neki jó.


Ha valakivel nem tudok együtt élni,azonosulni,akkor le kell lépni.

Van az a mondás,megszoksz vagy megszöksz.

Ha maradsz,akkor viszont fogadd el,hogy nem minden körülötted forog.

2020. márc. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Alkoholista magától lesz valaki nem kell egyéb ráhatás. Akinek meg abban merül ki a konfliktus kezelés hogy iszik és lerészegedik, az MEGÉRDEMLI hogy egyedül száradjon meg.
2020. márc. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%
Mennyi addiktológus professzor van itt :)
2020. márc. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 robi1980 válasza:
43%

Igen, sok olyan ember van.

Mindenkinek van problémája - kinek kisebb, kinek nagyobb...

Az alkohol az egyik legjobb feszültségoldó szer. A probléma abból fakad, hogy hozzászokás alakul ki, ugyanazon feszültségoldó hatás eléréséhez egyre több kell. Ha valakit elkapott az ital (érzi, hogy határozottan nem tesz neki jót, de iszik tovább), nos az egyedül nagyon nehezen mászik ki belőle, pláne ha nem változtak a körülmények.

Az emberek zöme szerint minden alkoholista csakis gyenge jellemű ember, aki maga tehet róla. Ez azért így nem igaz. Ugyanilyen alapon akkor mindenki gyenge jellemű, aki:

- túlsúlyos és sokat eszik;

- napi ezer forintot sem tud kajára költeni, de cigizik;

- gyógyszerfüggő, mert frontin nélkül már elaludni sem tud (nyilván nem elég fáradt... :p );

- kevés pénzből él, de hitelre megveszi a legújabb iphone-t, hogy jaszkarizhasson;

- kevés pénzből él, de online stratégiai játékokba öli azt is, a hűtő meg üres...;

- SATÖBBI


Szóval az előbb felsoroltak nagy része frusztrációból, belső feszültségből ered. Ki ebbe öli búját, ki abba... :)


"Az ital nem oldja meg a problémát, de legalább a kérdést elfelejted."


U.I.: Félreértés ne essék, nem "mentegetni" akarom az alkoholistákat. Azt nem szeretem csupán, mikor általánosságban az alkoholisták felelőtlen, gyenge akaratú embereknek vannak leírva, holott másokkal is van ám óriási probléma, csak az adott esetben kívülről nem látszik... Az alkoholnál nagyon könnyű átlépni azt a bizonyos határt. (Nagyon sajnáltam egyik kedvenc énekesnőmet, Dolores O'Riordan-t, mikor meghalt. Pláne, mikor megtudtam, hogyan: Túlzott alkoholfogyasztás hatására belefulladt a fürdőkádba. Ha jól tudom, Ő a gyerekkori traumákon nem tudta magát túltenni. - Mondjuk ez szerintem hallatszik/érződik is a zenéjén... :( )


[link]

2020. márc. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!