Megteheti ezt? Eladhatja az apa halála után a gyerek a házat, ha a ház a szülők közös tulajdona volt és az anya nem akarja eladni?
Szomszédasszonyomnak meghalt a férje. Egy gyerekük van (felnőtt, már neki is van gyereke) A ház közös tulajdon volt (fele a szomszédasszonyomé, fele az elhunyté) Most a gyereke el akarja adni a házat, mert a felét örökölte, és saját házat akar venni, amihez kellene ez a pénz. Viszont a sz.asszony nem akarja eladni, a feléből nem is tudna másikat venni. Rákényszerítheti valahogy a gyereke, hogy mégis adják el? Mondjuk, követeli, hogy fizesse ki a részét, és azt az anya nem tudja kifizetni.
Olyat is hallott a sz.asszony, hogy most már a házastárs is örököl halálesetkor, akkor is, ha van/nak gyerek/ek. Igaz ez?
A haszonelvezethez nem kell az orokos beleegyezese, ez hulyeseg. Pont arrol szol, hogy vedje a hazastarsat, es elete vegeig hasznalhassa pl. a hazat, ne lehessen kitenni az utcara, szep is lenne, ha ezt a gyerekek dontenek el, hogy engedik vagy nem. A Ptk 615-re hivatkoztal, bemasolom:
A házastárs, bejegyzett élettárs haszonélvezeti joga
615. § (1) Az örökhagyó házastársa, bejegyzett élettársa örökli mindannak a vagyonnak a haszonélvezetét, amelyet egyébként nem ő örököl (özvegyi jog).
(2) Ha a házastárs vagy a bejegyzett élettárs új házasságot köt, vagy bejegyzett élettársi kapcsolatot létesít, haszonélvezeti joga megszűnik.
Ebben nincs benne az hogy az orokos hozzajarulas kell.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!