Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vállalnak nagyon sokan...

Miért vállalnak nagyon sokan a szülőkhöz gyereket?

Figyelt kérdés

Nagynénim terhes most várja a gyerekét de még mindig az anyjával él. Második férjével van együtt akivel vettek egy házat. De nem halad a felújítás s külön élnek. Mert a férfi nem akar oda költőzni.

Én nem igazán értem miért életcél a szülőkhöz szülni. Miért nem jobb saját házba nyugodtan. Mert így 2 családnak kell megint össze szokni. S szerintem itt felborul mindenkinek a rutinja. Illetve az idősebb már pihenne.

Összegezve mostanába a környezetembe egyre többen a szülőkhöz vállalnak gyereket, mintha nem akarnának saját életet. S nekem ez értelmezhetetlen.


2021. márc. 30. 10:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
56%
Mert nincs elég magas értelmi képességük hogy felfogják senki nyakára nem szülünk.
2021. márc. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
64%

1. Akarnak gyereket de nincs pénz elköltözni.

2. Felújítás alatt van a ház, de már jön a gyerek, mert babavár, CSOK stb miatt "produkálni" kell. Vagy csak becsúszott.

3. Kényelmes, ingyen bébiszitter, jó esetben havi x ezret beleadnak a közösbe és ennyi.

4. Anyuci pici fia effektus: ezt korábbi válaszoló kifejtette, nem ismételném.

5. Beteg szülők, akikről szintén gondoskodni kell.

Nekem ezek a variációk jutottak eszembe.

2021. márc. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
62%
Mert egyszerűek, mint a faék, és annyi teljesítményt tudnak elmutatni az életben, hogy szaporodnak. Ezért azt mindenáron meg kell tenni
2021. márc. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Azoknak akik azt veleményezték minek foglalkozok vele meg minnek zavar. Én csak nem értettem miért. De most ahogy elolvastam a kommenteket már értem. Sajnálom de nekem célom nem a szüleimhez szülni. Amire ők is megkértek igy fura nekem. S nem értettem mi mozgat egy embert hogy örökre otthon maradjon.

Köszönöm azoknak akik normálisan leírták.

2021. márc. 30. 21:10
 15/18 anonim ***** válasza:
83%

Mindenkinél másképp van.

Vannak olyanok, akik tényleg azért élnek ott, mert nincs hova menni és talán nem is tervezett volt a baba, szívesen mennének de nincsen pénzük, avagy azért mert így könnyebb, a mama ellát mindent még a gyereket is ő neveli, stb.


Mi is a közös házba fogunk gyereket vállalni. Tudom hogy ez néhány embernek fura, de mi együtt élünk az én szüleimmel régóta már.

Mi nagyon szeretünk együtt élni, és együtt is fizetünk mindent. Tehát nem a szüleim tartanak el minket, dolgozunk mindannyian. Bizonyos összeget minden hónapban a közös kasszába teszünk, abból tartjuk fenn a lakást, a rezsit abból fizetjük, a tisztító szereket a közös kávét stb, azon kívül mindenki magára főz, magára mos..

De ezenkívül van egy érzelmi oldala is, mi baromira szeretünk együtt lenni. Közös hobbija van a ferjemnek és az édesapámnak, mindent megtudunk beszélni, nyüzsi van és én imádom a nyüzsgést.

Ennyire szeretem anyósomat is, szeretném ha ő közelebb élne hozzánk. Sajnos ő elég messze lakik, és már a házban nincsen ennyi hely, jó lenne ha a szomszédba lenne. Én nagyon szeretném ha az anyósom csak egy papucsban áttudna szaladni hozzánk, rengetegen ettől menekülnek. Gondolom azért, mert nem olyan jó ott a kapcsolat. Vagy mert az anyuka talán mindenbe beleszól, vagy bárki a családból, vagy attól még mert a gyerek felnőtt még gyerekként kezelik. Nálunk még hasonló sincs, felnőttként kezelnek minket, nem szólnak bele semmibe.

Együtt ujítottuk fel a gyerekszobát, nagyon örülnek hogy ott lesz az unoka. Én pedig örülök, hogy lesz ekkora segítségem, mert a ferjem se és én se értünk a gyerekekhez. :)

2021. márc. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
25%
Ja hát igen van a proli réteg akinek még a külön szoba is luxus, illetve vannak akik szimplán képtelen leválni és külön életet élve teljesen önállósodni.
2021. márc. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
83%

Ja, hát igen, és vannak azok is, akik egymást nagyon szeretve és megbecsülve együtt tudnak (sőt, együtt is akarnak!) élni.

Igazán ritka az ilyen ember, a 15.# fel merte vállalni a nézeteit, tisztelet és becsület érte!

2021. márc. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
Mert nem minden nagyszülőnek nyűg az unokája, és nem minden anyának igénye a 2 szintes családi ház, a heti szintű kajarendelés, meg a külföldi nyaralás.
2021. ápr. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!