Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vállalnak nagyon sokan...

Miért vállalnak nagyon sokan a szülőkhöz gyereket?

Figyelt kérdés

Nagynénim terhes most várja a gyerekét de még mindig az anyjával él. Második férjével van együtt akivel vettek egy házat. De nem halad a felújítás s külön élnek. Mert a férfi nem akar oda költőzni.

Én nem igazán értem miért életcél a szülőkhöz szülni. Miért nem jobb saját házba nyugodtan. Mert így 2 családnak kell megint össze szokni. S szerintem itt felborul mindenkinek a rutinja. Illetve az idősebb már pihenne.

Összegezve mostanába a környezetembe egyre többen a szülőkhöz vállalnak gyereket, mintha nem akarnának saját életet. S nekem ez értelmezhetetlen.


2021. márc. 30. 10:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

Biztos akarna csak nincs rá keret. Azért az is fura, hogy itt van ház, de nem mennek külön meg együtt sem élnek...

Másol is azért ha pl külön lakrész van, az úgy jobb, mintha csak a régi gyerekszoba van.

2021. márc. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem bízd ezt a nagynénédre és az anyjára. Biztos megegyeztek abban, hogy ez nekik megfelel.
2021. márc. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
16%
Elképzelhető, hogy nagynénéd később szeretett volna babát, a saját házukba, de így sikerült, nagyon jó, hogy megtartják! Az is lehet, hogy már ketyeg a biológiai órája, nem reszkíroz.
2021. márc. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
36%
Mert sokaknál ennyire alacsonyak az elvárások
2021. márc. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%
Miért foglalkoznak nagyon sokan mások életével?
2021. márc. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%

Mert olcsóbb. Nem kell fizetni semmit, sokan még a kajába se adnak bele, a szülők állják.

Ingyen bébiszitter is van a háznál.


Van olyan ismerősöm aki otthon volt a gyerekkel de még csak takarítani se takarított.

Mindent megcsinált az anyja. 2 gyerekét felnevelte neki, a harmadik pár hónapos volt mikor meghalt a nyagymama.

Utána a nőnek kellett mindent csinálni és rájött miről is szól az egész. Még odáig vetemedett, hogy dolgozni is elkellett mennie.

Egész életében szidta az anyját milyen r0hadék..


A másik ok az, hogy sok az anyuci pici fia. Közös jövőt akarnak, de nem szeretnének elköltözni az anyjuk s3ggéből.

A nő meg azt hiszi hogy majd "észhez tér" a pasi ha terhes lesz, és végre összeköltöznek.

Vagy külön válnak, vagy a pasi anyja házához toldanak egy házrészt/építkeznek a telken/átalakítják a nyári konyhát és ott ellik le a nő, majd rinyál milyen rossz az élete.

2021. márc. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
74%
Mert nagyon nehéz saját lakáshoz jutni. Egy emberi élet is kevés, hogy annyi pénzt összeszedj, hogy vegyél egyet, olyan drága. Sokaknak csak azért van lakásuk, mert megöröklik valahonnan, de sokan vannak, akiknek még ez se adatik meg, az albérlet pedig mint tudjuk, még drágább, mint egy saját lakás. Szerintem sokan kényszerből élnek a szüleikkel/anyóssal, apóssal, mert nincs más választás, utcára meg ki akar menni?
2021. márc. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%
Nem ide akartam írni a választ, bocsánat!
2021. márc. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
66%
Régen teljesen természetes volt, hogy több generáció él együtt. A szüleim korosztályában (60 körüliek) nagyon elterjedt volt, hogy az elején a szülőknél éltek, amíg el nem készült a saját házuk. Gyerek is oda született. Nem igazán értem, miért zavar ez téged, mindnekinek más az ideális. Régebben azért is volt sokkal-sokkal egyszerűbb a gyereknevelés, mert együtt éltek, nem kizárólag az anyukára volt hagyva a gyerek, ott volt a nagymama, dédmama, testvérek is, megosztották a feladatokat. Ma meg egész nap egyedül vagy és nincs segítséged.
2021. márc. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
62%
Ha a nagynénéd anyja nem szól bele, akkor neked nem sok beleszólásod lehet. Egyébként még mindig jobb ha az anyjával él, mint ha az anyósával élne vagy albérletben. Én olyat is tudok, aki nyolc gyerekkel élt sokáig albérletben, aztán csodálkozott, hogy nem kapott annyi CSOK-ot, amennyire számított, mert közben nőttek a gyerekek és akik már nem laktak velük, azokra nem tudták felvenni.
2021. márc. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!