Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Irigy vagyok az unokatestvérem...

Irigy vagyok az unokatestvéremre? Hogy küzdjem ezt le magamban?

Figyelt kérdés

Tudom, foglalkozzak a magam dolgával, az irigység csúnya dolog.

De ő olyan jól él már most 17 évesen, mint sokan egész életükben sem... Jövőre fog leérettségizni, de már most vettek neki egy 82 nm-es lakást Budán, mert hogy több mindent át kell benne alakítani és nehogy ne legyen kész, mire költözne be. Láttam róla képeket, gyönyörű még így berendezés nélkül is az egész, de neki nem tetszik a nagyobb fürdőszobában lévő csempe és kád, meg ő a hálószoba egy részét is szeretné leválasztani, hogy nagyobb gardróbja legyen. Ismerőstől vették meg, "jó áron", de így is biztosan volt 50-55 millió, ha nem több.

Megcsinálta a jogosítványt is, mondta neki az apja, hogyha sikerül elsőre, választhat magának autót. 17 millióért sikerült neki.


Folyamatosan utaznak (most a vírus alatt is), szebbnél szebb helyeken jár. Múltkor ott voltam náluk és csak úgy mellékesen megkérdezte az anyjától, hogy kaphat-e egy új hátizsákot és azt, hogy 1500 font, úgy mondta, mintha 3-4 ezer forint lenne. Az anyja válasza meg annyi volt, hogy jó, de akkor a hónapban (!) már nincs több vásárlás.

Nem szeret hajat mosni, ezért heti 3-szor fodrász csinálja meg a haját (most is, csak a fodrász megy hozzájuk). Nem szereti, ha a körmei lenőnek, ezért amíg más 2-3(-4) hetente csináltatja a körmeit, ő 7-10 naponta, mert hogy hányingere van, ha meglátja a lenövést.


Nem buta amúgy egyáltalán, 3 nyelven beszél a magyar mellett. Jól is tanul, meg nagyon értelmes. Kedves is alapjáraton, ezért is zavar, hogy irigy vagyok rá... Mert ha náluk vagyok, mindig mondja, hogy ebédeljek/vacsorázzak ott, rendel nekem is, vagy hogy rendeljünk sütit fánkot stb. Ha jön a jó idő, mindig hív, hogy medencézzünk, csináljunk koktélokat, vagy aludjak ott és a kisházban tartsunk pizsibulit.


Hiába motiválnám magam azzal, hogy majd ha rendesen tanulok, akkor én is így fogok élni, mert szerintem nyugodt szívvel mondhatom, hogy ezt a szintet még a legtöbb diplomás ember sem engedheti meg magának.


2021. márc. 29. 11:48
1 2
 11/19 anonim válasza:
35%

És te teszel érte, hogy ilyeneket kapj?


Vagy csak varod,hogy a sült -galamb a szádba repüljön

2021. márc. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
25%
Nem hogy örülnél neki,unokabátyjámnak is 500k nyaklánca van meg 1 misi a bankba meg most fog érettségizni,és megy egyetem... én legalább örülök neki,nem irígykedni kellene másra...
2021. márc. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
30%
Milyen autót vett 17 millióért?
2021. márc. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
68%

Ha igaz a kérdés, csak azt tudom mondani, engedd el a dolgot. Láthatóan teljesen más életszínvonalon éltek, nem érdemes összehasonlítani.

De ha összejön, még te is élhetsz ilyen színvonalon majd, mint most ő. Ráadásul te meg is dolgoznál érte, nem a segged alá tolják.

2021. márc. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
74%
ne legyél irigy :) ő nem fogja majd értékelni a dolgokat úgy ahogy te!
2021. márc. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
49%
Nagyon tetszenek ezek a mesék. 😁
2021. márc. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
74%

Ha kedves, jófej veled, akkor inkább kedveld őt! Ne legyél irigy! Nem tőled lopták a pénzt. Az irigységgel csakis magadnak ártasz.

Ráadásul sokkal jobb, ha pénzes rokonaid vannak, mintha olyanok, akik folyton kölcsönkérnek.

2021. márc. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
78%
Keress egy sugardaddyt magadnak.
2021. márc. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Savlekotő ***** válasza:
27%
Utolsó lehet a kérdező a kutyának se kéne ezért fröcsögi itt a mérgét kifelé..
2021. márc. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!