Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Irigy, rosszindulatú rokont...

Irigy, rosszindulatú rokont hogy próbáljak meg lerendezni? Mi a jó megoldás?

Figyelt kérdés

Régen jóban voltunk, nem tudom, hogy mi váltotta ki ezt a viselkedést a részéről. De már olyan szinten csinálja, hogy amikor a legjobb barátnőm anyukájának elmeséltem ezeket, aki a világ legnyugodtabb embere, még ő is azt mondta, hogyha neki valaki ilyeneket mondana nonstop, egy idő után biztosan a hajánál fogva mutatná meg neki az ajtót.


Mert nem direktbe mondja meg, hogy mi zavarja, vagy mi baja van velem, hanem beszólogat, szurkálódik, gonoszkodik. Ok nélkül (szerintem). Már rákérdeztem amúgy többször is, hogy van-e valami gondja, akkor az volt a válasz, hogy nincs, csak zavarja, hogy én így szórom a pénzt, vagy hogy minek utazok, minek kellett nekem új kocsi stb.

Mivel nem jutottunk dűlőre azzal, hogy megkérdeztem, mi baja van, ezért én vitatkozni, veszekedni nem akarok vele. Arra gondoltam, hogy amennyire lehet, ignorálom, valamint a közösségi felületeken letiltom... Ha meg megkérdezi, hogy miért csináltam (néha ír "csak úgy"), akkor megmondom, hogy mert egy rosszindulatú kis pióca lett és amíg ilyen, nem óhajtom, hogy lássa az életem részleteit, utána meg azon csámcsogjon és háborogjon.

Vagy próbáljak meg vele még egyszer beszélni?

Egyidősek vagyunk, szóval még azt sem lehet mondani, hogy nála ez valami klimax hiszti, mert a húszas éveink elején járunk.


2021. márc. 27. 20:50
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Nem, nem az ő pénzét. Ő egyszerűen ilyen, hogy úgy érzi, mindenhez köze van. Tavaly nyáron pl. az volt a beszédtémája, hogy a legjobb barátnőm anyukája két kicsi gyerek mellől miért járkál fodrászhoz, miért nem velük foglalkozik inkább otthon.


7-es, nem tudom eldönteni, hogy amit írtál, azt komolyan gondolod-e.

Az utazással semmi gond nincs, nem illegális határsértő voltam sehol. Ha egy ország fogadja a beutazókat és a szállodák nyitva vannak, nyugodtan lehet menni. Nyilván a szükséges tesztekkel, papírokkal együtt. Lehet itthon ülni bezárva, rettegve a vírustól. De én pl. a helyi Sparban sokkal jobban veszélyeztetve érzem magam, mint egy szigeten, ahová negatív tesztekkel és health declarationnel lehet csak belépni és nem egymást tapossák az emberek...

Miért kéne olyan emberrel időt töltenem, jópofiznom, aki csak gonoszkodik velem? Nem akarok én már vele jóban lenni, nem kell velem eljönnie sehová. Egyszerűen csak hagyjon békén.

2021. márc. 28. 10:10
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog békén hagyni. Ki kell dobnod. Nálunk bevált.
2021. márc. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

Hogy komolyan gondoltam-e amit írtam? Azt a részét igen, hogy talán nyithatnál felé, de ahogy olvasom eléggé elzárkózol ettől a lehetőségtől.

Nekem kissé túl komolynak tűnsz, olyan karót nyeltnek, talán ez az ami nem tetszik a kedves rokonnak :D

Ha nem akarod hogy az életed minden mozzanatát kritikával illesse, talán elmondhatnád neki, szemtől szembe, hogy szakadjon le rólad. Kb ennyi.

2021. márc. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Nem vagyok komoly egyáltalán, de olyan emberrel nem szeretnék már időt tölteni, aki csak gonoszkodni, beszólogatni bír.
2021. márc. 28. 19:23
 15/16 anonim ***** válasza:
Látod, ha ugyanezt elmondod neki is, az jó eséllyel eredményre vezethet.
2021. márc. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Az irigy emberrel nem fogsz tudni dűlőre jutni. Legjobb ha tényleg elkerülöd. Sajnos ahogy egyre sikeresebb leszel az életedben látod meg, hogy először csak az ismerősök, majd a barátok, végül a rokonok is lemorzsolódnak. Ezzel szerintem nincs probléma, hiszen semmi szükséged olyan emberre, aki nem épít, hanem rombol (leszól, cukkol stb.).

Amíg gyerek voltam úgy éreztem összetartó a családom. Mióta felnőttem csak a rosszindulatot látom, hogy próbálnak lenyomni, leszólni, miközben észre sem akarják venni az eredményeimet...de azt elvárnák, hogy ők nyalva legyenek mert annyira ügyesek... elég nevetséges. Legjobb mód, ha nem tartod a kapcsolatot olyan emberekkel akik negatívan állnak hozzád. Egyedül lenni is többet ér, mint olyanok között, akik vissza akarnak húzni.

2021. nov. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!