Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Irigy, rosszindulatú rokont...

Irigy, rosszindulatú rokont hogy próbáljak meg lerendezni? Mi a jó megoldás?

Figyelt kérdés

Régen jóban voltunk, nem tudom, hogy mi váltotta ki ezt a viselkedést a részéről. De már olyan szinten csinálja, hogy amikor a legjobb barátnőm anyukájának elmeséltem ezeket, aki a világ legnyugodtabb embere, még ő is azt mondta, hogyha neki valaki ilyeneket mondana nonstop, egy idő után biztosan a hajánál fogva mutatná meg neki az ajtót.


Mert nem direktbe mondja meg, hogy mi zavarja, vagy mi baja van velem, hanem beszólogat, szurkálódik, gonoszkodik. Ok nélkül (szerintem). Már rákérdeztem amúgy többször is, hogy van-e valami gondja, akkor az volt a válasz, hogy nincs, csak zavarja, hogy én így szórom a pénzt, vagy hogy minek utazok, minek kellett nekem új kocsi stb.

Mivel nem jutottunk dűlőre azzal, hogy megkérdeztem, mi baja van, ezért én vitatkozni, veszekedni nem akarok vele. Arra gondoltam, hogy amennyire lehet, ignorálom, valamint a közösségi felületeken letiltom... Ha meg megkérdezi, hogy miért csináltam (néha ír "csak úgy"), akkor megmondom, hogy mert egy rosszindulatú kis pióca lett és amíg ilyen, nem óhajtom, hogy lássa az életem részleteit, utána meg azon csámcsogjon és háborogjon.

Vagy próbáljak meg vele még egyszer beszélni?

Egyidősek vagyunk, szóval még azt sem lehet mondani, hogy nála ez valami klimax hiszti, mert a húszas éveink elején járunk.


2021. márc. 27. 20:50
1 2
 1/16 anonim válasza:
92%

Csak irigy rád!

Ignorálni kell az a legjobb megoldás

2021. márc. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Az a megoldás amit leírtál. Ne bánkódj miatta.
2021. márc. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Én úgy gondolom, a letiltás csak olaj lesz a tűzre, de lehet, hogy tévedek. Az ignorálás mindenképp szükséges viszont, hogy nyugtod legyen.
2021. márc. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Savlekotő ***** válasza:
66%

Ignoráld,ha több parizert vesz a másik utáljuk fröcsögünk típusú emberre nincs szükség,le kell rúgni magunkról,úgyis talál az ilyen új ekézni valót maga körül mert a saját életével nincs rendben.. Én anno kitettem egy ilyet ajtón kívülre mert folyamat a feleségem ekézte mindenért,h akkor jöjjön ha nem irigykedik még két kanál mézre is és dolgozzon végre akkor lesz pénze neki is rá.. Ignoráld,hidd el hogy fel fogsz lélegezni.

70F

2021. márc. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%

Én direkt húznám az ilyen embert.

Pl. ha azt mondja, hogy zavarja, hogy én így szórom a pénzt, vagy hogy minek utazok, minek kellett nekem új kocsi stb., akkor vigyorogva mondanám neki: "Marad annak, aki el nem issza."

Remekül szórakoznék rajta, ahogy háborog rajtam. :-))))))

2021. márc. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%

Csak fáj neki hogy jól megy a sorod.

Szakítsd meg vele a kapcsolatot!

2021. márc. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
17%
Talán csak felelőtlennek tart. Lehet hogy saját magából kiindulva, bizonytalanság önti el a jövővel kapcsolatban, erre fel mit lát?! Két kézzel szórod a pénzt, utazgatsz, mintha járvány idején ez teljesen normális dolog lenne. Persze lehet emellett irigy is, hiszen abból kiindulva amit leírtál, jól megy a sorod, és nem kényszerülsz megfontolás tárgyává tenni kiadásokat, vagy utazásokat elhalasztani. Most hogy leírom ezeket a sorokat, én is kezdek irigy lenni rád... Persze ezen könnyen változtathatnál, ha felajánlanád, hogy magaddal viszel a legközelebbi utazásodra, feltéve ha valami egzotikus helyre mész. Talán- ezen gondolatomtól felbuzdulva- elhívhatnád a kedves rokont autókázni, plázázni( már ha nyitva van) vagy csak valami közös dolgot csinálni. Vagy csak legyél"tökös" és kérdezd meg tőle, miért ennyire idegesítő?
2021. márc. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
Én egy ideig tűrtem, aztán egy sértő beszólásánál kidobtam az ajtón, és közöltem vele, hogy többé nem teheti be hozzánk a lábát az okádék modora miatt. Remekül sikerült.
2021. márc. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%
Csak tiltsd le és ne reagálj. Nem kell magyarázkodni, hogy miért. Csak zárd ki végleg az életedből.
2021. márc. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 kovpet ***** válasza:
68%

"csak zavarja, hogy én így szórom a pénzt"


De az ő pénzét? Vagy miért érzi úgy, hogy köze lenne hozzá?

2021. márc. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!