Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szólnátok érte vagy nem?

Szólnátok érte vagy nem?

Figyelt kérdés
Párommal 2 éve élünk együtt. Kapcsolatunk elején megegyeztünk h közös kasszán leszünk. Az utóbbi időben azonban már csak az egyik hónapba 80 ezret a másikba 100 ezret adott haza mert h neki kellenek különböző gépek, szerszámok, másik autó a munkájához stb. és azokat vásárol.Mindezt úgy h meg sem beszéli velem csak közli pl. ebbe a hónapba is 200 ezerer gépeket vett. Ti nem akadnátok ki ha a párotok 80-100 ezret ad haza egy hónapba ebből álld a kajáját a rezsit, mert ő a megkérdezésetek nélkül a többit elkölti. Pl. Felnott fiának is barkacs gepet vásárol. Persze nem hülyeségre költötte de azért szerintem illene megbeszélni ilyen nagy kiadást a párommal. Vagy én gondolom rosszul?
2021. márc. 23. 12:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
54%

Es most mi a problema? Ha 80 ezret rak oda, oda raksz te is annyit, a tobbit sajat szamlan tartod. Nehogy mar akkor 160 ezerbol ne jojjon ki kettotok kajaja meg a rezsi. De ha megse jon ki, megmondod neki 20-an peldaul hogy adjon 20 ezret meg, mert nem eleg ho vegeig, es te is meg plusz annyit beleteszel.

Ez lenne az egyszerubb megoldas, de inkabb azon sírsz itt nekunk (es nem parodnak), hogy o mit vett maganak.

2021. márc. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
85%
Adjatok bele x összeget mindketten. Nem értem miért baj, hogyha a párod szeretne magának is venni valamit. Ha nem nekem kellene egyedül állnom 2 ember rezsijét és nem éheznénk akkor nem szólnék. Vagy te vagy olyan hülye, hogy az ÖSSZES pénzed odaadod neki ("közösbe")?
2021. márc. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
mi ezért nem vagyunk közös kasszán. a rendszeres költségeket (lakbér, rezsi, biztosítás stb) kb egyenlően elosztottuk, azokon kívül külön vagyunk
2021. márc. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyébként sem közös kassza. A közös kassza, mikor van egy számlátok két kártyával, és mindenki úgy költ, hogy nem számolja hó végén azt, hogy jujjci, te most 50 ezerért vettél ruhát, én meg csak egy 20 ezres cipőt kaptam, te most 1000 forintért vettél édességet, akkor ÉN mit kapok? Mert hogy a pénz KÖZÖS, akár az egyik csak 150-et ad be, a másik meg 400-at, nem lehetne ujjal mutogatni egymásra, hogy te mégis 200 ezret költöttél magadra, én meg csak 50-et.

A kérdezőéknél nem ez van.

2021. márc. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Savlekotő ***** válasza:
30%
A pénz azé aki megdolgozik érte,külön kassza,egy fix közös,de a többi külön ha nem ácsingóznának sokan más pénzére nem menne gallyra ennyi házasság..
2021. márc. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is közös kassza van. Havonta 100at féleerak és én is.

Mivel szakmunkás nincs baj a fizujával ilyen szempontból.

150 megy kajára és rezsire egy hónapban a többi pedig amire akarja vagy amit én szeretnék.


Nincsenek problémáink belőle csak annyi van , hogy legyen mit félretenni mert jelenleg apum házában élünk és arra rakjuk félre a pénzt.

2021. márc. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

#15 ezzel nem feltétlenül értek egyet. Én most a korona miatt nem dolgozhatok, bevetelem 0.

A párom hazahoz havi 500nettot.


De volt, amikor én hoztam haza 2x annyit, mint ő hosszú időn keresztül.


Sosem acsingoztunk egymás pénzére, pusztán nekünk nem a pénz a legfontosabb. A lényeg, hogy meglegyen mindenünk, ehhez hol ő, hol én nyomom bele a többet.


Nem azért mennek tönkre a házasságok, mert a másik pénzére acsingozunk, hanem mert kib*szott onzoek vagyunk.


Aki élősködőt fog ki, arra az elején is vannak már jelek.

2021. márc. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
76%

"A pénz azé aki megdolgozik érte"

nálad a gyerekek éhenhaltak, vagy illegális gyerekmunkára voltak kényszerülve?

2021. márc. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Savlekotő ***** válasza:
60%

"A pénz azé aki megdolgozik érte"


nálad a gyerekek éhenhaltak, vagy illegális gyerekmunkára voltak kényszerülve?

Képzeld mig otthon éltek a gyerekeink egy forintot se fizettek mert nem albérlők nem bevételi források.. És mikor dolgozni kezdtek az az övék volt. A nejem se én nem húztuk le a gyerekeinket mint ma szokás,mert ma nagyon sokan a párjuk gyerekük pénzére is igényt tartanak mert a munka nagyon büdös lett.. Lehet megkövezni.-

2021. márc. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Költs te is nagy összegeket úgy, hogy nem beszéled meg vele!
2021. márc. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!