Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szólnátok érte vagy nem?

Szólnátok érte vagy nem?

Figyelt kérdés
Párommal 2 éve élünk együtt. Kapcsolatunk elején megegyeztünk h közös kasszán leszünk. Az utóbbi időben azonban már csak az egyik hónapba 80 ezret a másikba 100 ezret adott haza mert h neki kellenek különböző gépek, szerszámok, másik autó a munkájához stb. és azokat vásárol.Mindezt úgy h meg sem beszéli velem csak közli pl. ebbe a hónapba is 200 ezerer gépeket vett. Ti nem akadnátok ki ha a párotok 80-100 ezret ad haza egy hónapba ebből álld a kajáját a rezsit, mert ő a megkérdezésetek nélkül a többit elkölti. Pl. Felnott fiának is barkacs gepet vásárol. Persze nem hülyeségre költötte de azért szerintem illene megbeszélni ilyen nagy kiadást a párommal. Vagy én gondolom rosszul?
2021. márc. 23. 12:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi is közös kasszan vagyunk. Mindenki megveheti amit maga akar, de mindenről szólunk előtte, nagyobb összegnel kikerjuk a másik véleményét.

Ha pénzügyi terv kell a megvalósításhoz, azt is kitalaljuk.

Ez lenne sztem a normalis

2021. márc. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez fogalmilag nem közös kassza, mivel azt csinál amit akar a pénzével a te megkérdezésed nélkül. Lehet így is, csak akkor beszéljétek meg, hogy a közös költségeket (lakás, nyaralás, autó stb) együtt álljátok, a maradékkal meg mindenki azt csinál amit akar.
2021. márc. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Így van. De nálunk nem kérte ki a véleményemet csak tényként közli és vásárol. Több hónapja 80 -100 ezer amit hazaad. Nem tudom kinek ad ennyiket haza a párja
2021. márc. 23. 12:57
 4/20 anonim ***** válasza:
89%
Te mennyit adsz a közösbe?
2021. márc. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Én 150 et
2021. márc. 23. 13:00
 6/20 kicsibarany ***** válasza:
100%
Ha egy hónapig krumplis tészta lenne a menü, akkor lehet átgondolná a hazaadás összegét.
2021. márc. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Pl én gépekért egy szót sem szólok mert a férjemnek a munkájához kell. A gépekkel keresi a pénzt. De mindig megbeszéljük.

Szerintem ezt vele kell megbeszélned mert mi mondhatunk akármit is ő akkor is azt tesz amit akar. Ha ennyire zavar téged akkor legyetek külön kasszán. Ha te 150 ezret raksz le akkor ő is. Pl anyukámék mióta elköltöztem ők is külön kasszán vannak. Elmennek bevásárolni és felezik a számlákat még 1 kg kenyér árát is. Más kérdés hogy én nem szeretnék így élni, de 25 évig hallgattam a veszekedést a közös kasszán. Így nem szólhatnak bele a másik mennyit költ.

A gépekre visszatérve az a tapasztalatom hogy van amikor mindig kell valamilyen gép főleg ha kezdő az ember vagy ha avulnak el. Ez egy ilyen időszak. Az is kérdés hogy mennyit költ ezekre? Mert ugye azt írtad mennyid ad le, nem azt hogy mennyit vesz el. És azt hogy hosszú távon ez mit fog hozni.

2021. márc. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha adott hónapban 80 ezret rak a közösbe, abban a hónapban én csak annyit tennék be. Mindig egyformán. Ha hónap végéig nem jöttök ki belőle, akkor megbeszélés és még x összeget összedobunk, de csakis egyformán.
2021. márc. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
77%
Közös kasszán nem lennék. A fő kiadasokat megfeleznénk + a kaját a többit meg marad annak aki megkereste. Sztem hülyeseg a közös kassza.
2021. márc. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Megbeszélni illene és kéne mire költi,persze lehet,hogy amire költi jövedelmező lesz,de akkor is ha közös kasszán vagytok,mondja el.
2021. márc. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!