Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ezt a helyzetet...

Hogyan lehet ezt a helyzetet kulturált módon elviselni?

Figyelt kérdés
A férjem egy hónapja elhagyott egy másik nőért. Előtte már egy hónapja együtt voltak ezzel a nővel, tehát nem azután ismerkedtek meg, hogy mi szétmentünk volna. A gyerekeinket szereti, így kb kétnaponta visszajár, hogy lássa őket egy-két órára. Ilyenkor bennem forr a düh amiért 16 év után elhagyott, csak azért, merthogy szerinte ellaposodott a kapcsolatunk (és ő sem tett érte, hogy ne így legyen. Csak egyszerűbb volt lelépni egy gyermektelen nővel, akivel lehet bárhogy, bármikor, bármilyen hangerővel, a lakás bármely pontján szexelni. Ez nálunk a gyerekek miatt már értelemszerűen nem opció. Meghát az újdonság varázsa...). Aki volt már ilyen helyzetben, hogyan lehet hosszútávon elviselni a fájdalmat, dühöt, keserűséget, amit a jelenlétével okoz? Nem akarom elmarni a gyerekek mellől.

2021. márc. 19. 17:08
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
#19 A pasi felnőtt ember. Magának okozta ezt a helyzetet. Ha volt esze félre kúrni legyen esze erre is kitalálni valamit.
2021. márc. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
Így van, vigye őket a nőhöz! Hallgass ránk! Meglátod, ez fogja a legrövidebbre zárni a kapcsolatot. Oldja meg! Nyugodtan mondd, hogy ez így neked túl fájdalmas, ráadásul a nőnek is meg kell szokni a, hogy a válás után minden második hétvégén vagy még gyakrabban ott lesznek a gyerekek, plusz az összes szünet felében! Lehet, hogy ő nem ezt akarta, de ők főzték, egyék is meg!
2021. márc. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, eljutottatok-e addig, hogy hivatalosan bíróság által megítélt láthatás alapján látja e az apja a gyerekeket, de én még olyanról nem hallottam, hogy ezt az apa az új nője miatt az exénél teszi. Ébredj fel! A pasid kellet neki? Akkor igenis viselje el a gyerekeket is! És most ezt nem azért mondom, hogy ők szakítanak, hanem azért, hogy neked jó legyen. Hisz elvégre te maradtál ott 2 kiskorúval, akiknek még csak most jön a neheze. Tovább tanulás, kamaszkor, stb.. Majd apuci akkor is azt mondja, hogy nálatok megoldjuk? GONDOLKOZZ!!

Ja, amúgy legalább a gyerektartást elintézed? Vagy ha az új punci nem akarja, akkor itt is behódolsz?

2021. márc. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:
23-as: még csak 1 hónapja lépett le, nincs hivatalos válás és láthatás.
2021. márc. 19. 20:37
 25/36 anonim ***** válasza:
100%
Állj végre a sarkadra!
2021. márc. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elkerülhetetlen, hogy előbb-utóbb sor kerüljön arra, hogy igenis el kell vinnie a gyerekeket. Vagy hogy gondoltad? A bírósági végzés után is a te otthonodban lesz a láthatás? Kerülgeted, hozzá igazodsz? Bele fogsz szakadni a dolgokba? Én értem, miért akarod így, a gyerekek miatt, de mártírkodni nem kell, amit most csinálsz, az viszont az. Ha azért romlik meg a kapcsolata a saját gyerekeivel, mert mással él már együtt aki nem bírja a gyerekeket az a férjed szégyene! Nem csak a régi házban kell apának lenni, hanem mindig!
2021. márc. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
26-os: értelek, és teljes mértékben igazad/igazatok van. Próbálom úgy alakítani, hogy a gyerekeink minél kevésbé sérüljenek, csak közben én kapom a sérüléseket. Tudom, hogy ez így nem jó. Sajnos olyan típus vagyok, hogy a másik érdekeit, érzéseit legalább annyira figyelembe veszem, mint a sajátomat.
2021. márc. 20. 10:26
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek sérülnek így is úgy is. A férjnek rendkívül kényelmes. Egyszerűen ez bicskanyitogató, hogy mennyire aláz még most is. Az meg még már nem is tudom micsoda, ahogy hagyod. 25 vagyok.
2021. márc. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
22-es voltam. Ha te sérülsz, az a legrosszabb a gyerekeidnek. Nekik pont arra van szükségük, hogy lelkileg össze tudd rakni magad, csak akkor lehetsz igazi támaszuk. Nekik ez tényleg így is úgy is rossz, de így talán rosszabb. Biztos benned van az is, hogy eddig hagytad, hogy feljöjjön, és hogyan mondd meg, hogy ezúttal ne. Amikor legközelebb jön, higgadtan mondd meg neki, hogy sokat gondolkoztál, ez a helyzet neked nem jó, hogy rendszeresen és ilyen gyakran feljár, az ügyvéded/pszichológusod is azt tanácsolta, hogy szüntesd be ezt a gyakorlatot, ezért most a válásig szeretnéd, ha kialakítanátok egy ideiglenes megoldást a gyerekekkel való kapcsolattartást illetően. Te beleegyezel egy olyan gyakoriságba, ami neki optimális, de nem a lakásban, mert úgy neked nem kényelmes és lelkileg is megterhelő, ráadásul a gyerekeknek is meg kell szokni, hogyha majd kimondják a válást, akkor többször lesznek napokig náluk, itt az ideje, hogy ehhez az új partner is hozzászokjon, hiszen gyerekes apával kezdett, erre számítania kellett (volna). A lakás amúgy közös? Van elképzelésed a vagyonmegosztásról? Mielőbb beszélj egy ügyvéddel! Amint ez sikerül, kizárólag ügyvéd tanácsai alapján kommunikálj vele. Ne hagyd, hogy személyeskedjen vagy érzelmileg zsaroljon. Minden érvére legyen az a válaszod, hogy te már meghoztad azt a döntést, hogy többet nem jöhet fel, te úgy látod, hogy ez a gyerekek érdeke. Egyébként meg jön a tavasz, jövő héttől mehetnek játszótérre, parkba is. Nyár végére, őszre meg remélhetőleg sikerül egy olyan megállapodást kötnötök, amit a bíróság is jóvá tud hagyni.
2021. márc. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
13%
Ne vigye el a gyerekekt... Mostohagyerekként írom, akit gyűlöl(t) apám új nője (anya meghalt, nem apa lépett le tőlünk). Gyakorlatilag pokollá tette a fiatalkoromat.
2021. márc. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!