Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem gáz, hogy a 3...

Szerintetek nem gáz, hogy a 3 és fél éves gyerek úgy van büntetve, hogy nem számítógépezhet?

Figyelt kérdés
Tesóm kisfiáról van szó. 3 és fél éves, de már szinte jobban ért a gépekhez, mint én, pedig olvasni se tud... Egyik nap kiment az udvarra játszani, van 2 ikertesója is (13 évesek) és a nagyok elmentek a szomszéd fiúhoz. Ő nem mehetett, mert nem figyelt volna rá senki. Na szóval, ő kinn volt az udvarom, tesóm bennt tv-zett, férje dolgozott. A kissrác fogta magát és egyedül átment a másik fiúhoz, a tesói után. Na most a büntetése az lett, hogy nem gépezhet. Szerintem ez durva, hogy a 3 éves kisfúnak ez a büntetés. Ti hogy látjátok? (Nem azzal van a bajom hogy bünteti a tesóm, mert tényleg durva volt, amit csinált, bármi történhetett volna vele útközbe, igaz csak az utca végére ment el, de akkor is. Nekem az a fura, hogy a számítógép...)
2010. aug. 19. 12:03
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
Az agáz, ha gépezhet. A 3 éves idegrendszerét túlterheli a villózás is, meg a számítógép is. És futkosnia kéne a levegőn azalatt. Nem fejlődik, nem neki való a gép. Esetleg kikapcsolva ütögetheti a kalviatúrát.
2010. aug. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

Az anyja tudja. Gondolom, azért adta ezt, mert ez elég szigorúnak hangzik, megérti a kicsi, hogy nagy baj, ha elmegy egyedül.Ezért egy fenekelés sem sok, nagyon fontos, hogymegjegyezze: nem mehet 3 évesen sehova. Ugyanis az élete forog veszélyben. Igenis, meg kell büntetni, mert ezzel védjük őt. Így tanul.

Más dolog, hogy semmiképp sem engedném heti fél óránál többet játszani. a géppel. A számítógép nagyoknak való. ennek a kicsinek nagyon káros. (tehát igazából akkor bünteti az anyja, amikor odaengedi a géphez)

2010. aug. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
Előző értelek,és egyet is áértek veled sok mindenben ,de már bocs de anyuka dolga az h a gyermekével legyen játszon vele nem az hogy tévét bambuljon a gyerek meg egyedül a kertben,aztán jön a híradóban hogy de csak félpercre néztem félre,ja bambulta vaalmelyik kúlturműsort,a gyerek meg unatkozzon magában,aztán síránkozik ha lelép...
2010. aug. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább érdekes hogy már 3 évesen gépeznek a gyerekek. Várható volt én 5 évesen kaptam anno és én se tudtam olvasni akkor még szóval erről ennyit. Teljesen normális felnőtt ember lett belőlem, nem lettem debil bezárkozótt ember.

Viszont mint ahogy mások is mondták engem is az fogott meg hogy van valakinek egy 3 éves gyereke kinn az udvaron és anyuka meg benn (feltételezem nem az udvaron van a tv) ül és nézi a tévét, olyan elmélyülten hogy a gyerek át tud menni egy másik házba. Szerintem ez elég szomorú.

Másfelől a megvonásos büntetés egyáltalán nem hatásos. Amikor tőlem megvontak valamit akkor én arra úgy reagáltom, hogy jó akkor mást csinálok. Pl ha azt mondták volna hogy nincs tv/számítógép akkor fogtam volna magam és rajzoltam volna :)

24/L

2010. aug. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

Egy 3 és fél évesnek halvány fogalma sincs a rá leselkedő veszélyekről. Honnan tudná, hogy mik történhetnek vele, amíg ő gyalogol a vágyott cél (tesók + játék) felé? És ezért még meg is büntetik... agyament módon.


A tehetség jó dolog, de nem a számítógép mellett kell kiaknázni a 3 éveseknél, hanem személyes jelenléttel, személyes kontaktussal (beszélgetés, játék!, bolondozás), az ami fejlesztő hatással bír ebben a korban. Ha a kül. képességekben kiemelkedőnek mutatkozik, akkor ezeket majd ott fogja kamatoztatni, ahova az érdeklődése irányítja.


Csalóka az "ügyesség" ilyen fiatalon. Sok zseninek kikiáltott kisgyerek teljesítménye tűnt el a kortársai között, miután azok beérték őket az idő múlásával. Ugyanis csak felgyorsították náluk (rengeteg gyakorlással, tanulással, képzéssel) a természetes fejlődési folyamatot. És elvették tőlük a boldog, felhőtlen gyerekéveket... ami látszólag nem ártott nekik, azonban a személyiségükre bizony rányomta a bélyegét.

2010. aug. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:
Én nem azt kértem, hogy a tesómat szidjátok. Lehet, hogy nem mintaanya, de felnevelt már 2 gyereket, szerintem az utolsó 1-el se lesz gond! És akik anyukák és a gép előtt tespednek? Ők mennyivel jobbak? Szerintem nem mindig alszanak akkor a gyerekek...
2010. aug. 21. 10:06
 37/37 anonim ***** válasza:
Igenis a tesód a hibás! Faszé tv-zik. A 3 éves gyerek meg lelép. Felelőtlen anya"jelölt"
2020. dec. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!