Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem gáz, hogy a 3...

Szerintetek nem gáz, hogy a 3 és fél éves gyerek úgy van büntetve, hogy nem számítógépezhet?

Figyelt kérdés
Tesóm kisfiáról van szó. 3 és fél éves, de már szinte jobban ért a gépekhez, mint én, pedig olvasni se tud... Egyik nap kiment az udvarra játszani, van 2 ikertesója is (13 évesek) és a nagyok elmentek a szomszéd fiúhoz. Ő nem mehetett, mert nem figyelt volna rá senki. Na szóval, ő kinn volt az udvarom, tesóm bennt tv-zett, férje dolgozott. A kissrác fogta magát és egyedül átment a másik fiúhoz, a tesói után. Na most a büntetése az lett, hogy nem gépezhet. Szerintem ez durva, hogy a 3 éves kisfúnak ez a büntetés. Ti hogy látjátok? (Nem azzal van a bajom hogy bünteti a tesóm, mert tényleg durva volt, amit csinált, bármi történhetett volna vele útközbe, igaz csak az utca végére ment el, de akkor is. Nekem az a fura, hogy a számítógép...)
2010. aug. 19. 12:03
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
81%
Az én lányom 4 éves múlt és ő is számítógépezik igaz talán csak 1 héten egyszer vagy kétszer egy kicsit és direkt olyan játékkal ami az ő korosztályának készült(színezős,öltöztetős) vagy esetleg videókat néz a youtube-on (barbie meséből részletek). Igaz szemmel tartom hogy mit csinál meg nem hagyom sokáig de ennyi szerintem bele fér ha már gép függő az a gáz!!!! Ja és napi kétszer járunk le a játszótérre.
2010. aug. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
75%
bocsi de hol van anyuci meg apuci,hogy simán lelép a gyerek ,meg három éves egyedül a kertben?Ja persze anyuci a tévé elött tesped apuci melózik,két kölök lepattintva szomszédba ,kistesó meg unatkozhat,amúgy kérdező azért azért mert amig a gép előtt bambul addig se kell vele foglalkozni a kedves szülőknek.
2010. aug. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
73%
Szomorú,hogy itt tart a világ,hogy már három évesek számítógépfüggők lassan...Ennyi idősen inkább játszania kellene,más gyerekekkel ismerkedni,szocializálódni-milyen ember lesz belőle,ha most nem tanul meg emberekkel kommunikálni?Igaz,ez a helyzet még nem olyan súlyos,ha csak napi 1 órát gépezik,ugyanakkor én kilenc éves voltam,mikor először gépet láttam,akkor is csak ha fél órát szórakoztatott,játszottam egy Mario-t és ennyi.A szemem tönkrement gép nélkül is,mi lesz vele nagykorára?
2010. aug. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
73%

Nem a GYEREKNEK, hanem a SZÜLŐNEK járna ilyen esetben büntetés! Ugyanis nem vigyázott a gyerekére.


Ha ugyanez pl. óvodában történik (hazasétál mondjuk a közelben lakó 3 éves), fejét vennék az óvónőnek, jogosan. És ott senki nem gondolná, hogy ez igazságtalan.


Akkor miért hiszi az anyuka, hogy nem ő, hanem a pici hibázott és neki jár a büntetés?! A számítógép-megvonást most nem is elemzem...

2010. aug. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
51%
Keresztlányom még beszélni sem tudott rendesen, de a szintetizátor beállításait és a számítógépet tudta kezelni. Leült, berakta a meséket, a szintin bekapcsolta a kedvencét, berakta a floppyt, ő is Shrekkel meg ilyen Barbis vackokkal játszott, nem látok benne problémát, okos kislány. A keresztfiam szintén, ő még csak mutogatni tudott, mamáméknál volt és ő kapcsolta ki a gépet, mert mamám nem értett hozzá, ő is a mai napig tudja kezelni, most fog gimibe menni. Ha normális és nem durva játékokkal játszanak és nem egész nap, akkor nincs vele baj. Ha meg ezt szeretik akkor ugyanolyan büntetés, mint a focista gyereknek a foci megvonása.
2010. aug. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
67%
a számitógép meg a tv nevel sajnos,mert a szülök nem tudják mit kell csinálni hogy kell foglalkozni a gyerekkel,amig a tv gép előtt van addig se zavar.
2010. aug. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
68%

3 éves gyereknek nem való a számítógép, akármivel játszik.

Főleg nem egészségügyi szempontból - ha ilyen okos, tanítsátok meg olvasni és rakjatok el könyveket.

2010. aug. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
Ilyenkor olyan éretlennek érzem magam... én még számológéphez sem nyúltam az ő korában.
2010. aug. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
én se értek egyet azzal hogy ennyi idősen számítógépezik, de hogy mindenki szidja az édesanyát hogy nem foglalkozik a gyerekkel szerintem az hülyeség... majdnem minden gyerek szökik el kiskorában, át a szomszédba vagy ilyesmik, mégse lesz a többségnek semmi baja... a számítógépeltiltás meg véleményem szerint megfelelő büntetés főleg ha a gyerek tanul belőle.. engem is sokszor tiltottak el tévétől meg számítógéptől mégsem séültem(teszem hozzá akkor már jóval idősebb voltam..)
2010. aug. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
74%

Ne szidjuk anyukát,tévézzen,gyerek meg lelép mert unatkozik,és ez sokak szerint normális,ez a szomorú.

Unokatesóm is ilyen elesik a kétéves fia,szólok hogy elesett erre ő majd felkel és telefonálgat tovább,én meg megyek a síró üvöltő gyerekehez nyugtatgatni,hogy katonadolog.Szomorú.

2010. aug. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!