Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A feleségem szerint nem...

A feleségem szerint nem vagyok férfi, mert keveset keresek, igaza van e?

Figyelt kérdés
A szakmámban,kb 75eft ot adnak,jelenleg biztonsági őrként dolgozom,havi 330.órát.de igy is 112eft a keresetem,szerinte éheztetem a családom,el akar válni mert szerinte nem férfihez méltó enyi pénz.
2010. aug. 19. 09:44
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
59%

Ebben kérdésben a vége a legszomorúbb: "igaza van-e?"

Magyarul már kezed azt hinni, hogy te vagy a hibás. Ne tedd.

A FELE-ség (direkt hangsúlyozom a szó alapértelmét) egyik feladata, sőt kötelessége lenne a a férjét támogatni, ösztönözni, elismerni és bátorítani. Főleg ha egy hozzád hasonló dolgozó, normális emberről van szó. Te ezt kapod otthon?

Találj megoldást, és búcsúzz el tőle normális, értelmes, önbecsüléssel bíró FÉRFI módjára.

2010. aug. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
27%

Hát ha férfi lennék tuti sarkon fordulnék....

A párom(nem a férjem) kb annyit keres mint te,van h napi 10 órát is ott gürcöl a munkahelyén,nehéz fizikai munkát végez.soha eszembe sem jutott ilyet mondani neki,mert nem a pénz számít(szerintem) és tiszteletben tartom h mennyit dolgozik ezért a kevés pénzért is(mert valljuk be nem egy őrölt összeg).Nem élünk valami fényesen,sőt vannak elmaradásaink is (csekk) de sosem mondtam h az ő hibája mert ennyit keres.


Ha jól belegondolunk annyira nem is kevés ez hisz a minimálbér ha jól tudom 70 e ft körül van.


23/N

2010. aug. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
75%

Bocs,de reagálnom kellett erre a kérdésre,pedig nem szoktam ebben a kérdéskörben nézelődni.

Először is,szó nem esett arról h az asszony dolgozik vagy sem.Valószínűleg dolgozik,mert kötve hiszem h megéltek 112 e Ft-ból.

A második,hogy nagyon sok házaspár kezdi az életét szegényen,de ez nem jelenti azt,hogy ennek így is kell maradnia.Nagyon sok tanulatlan,8 általánossal v szakmunkásképzővel rendelkező férfi találja meg a módját h hogyan keressen több pénzt a családjának.Egy idő után szerencsés esetben elkezd működni az ösztön erre vonatkozólag,főleg,mikor már gyerekek is születnek.

Merthogy a férfi dolga az,hogy eltartsa a családját.Ez mindig is így volt,és így is lesz,ez tény.És ne mondd h téged ez nem bánt,hisz ezért (is)írtad ki a kérdést,gondolom szeretnéd ha több mindent tudnál a családodnak megadni.

Valóban igaz,hogy a férfiasságot nem (csak) ebben mérik.De ez is oda tartozik a dologhoz,a már említett ősi törvény miatt.

A legtöbb férfit bántja ha a felesége többet keres,ha nem bántja,akkor kényelmes,a nő nyakán él,és eltartatja magát vele.Az ilyen tényleg nem férfi.

Mi is ugyanebben a cipőben járunk,csak az én férjem még annyit sem keres,mint te.Haragszom rá ezért,de attól még szeretem őt.Továbbra is reménykedem h megtalálja majd a módját a pénzszerzésnek.Őt is bántja a dolog,és persze az,hogy én többet keresek.Sok konfliktus forrása ez.De a dolog nem úgy működik,hogy letudja azzal h ez van és kész,hanem igyekszik kompenzálni a dolgot,vagyis ha már felcserélődtek a szerepek,cseréljük fel mégjobban.Besegít a háztartásba,a gyereknevelésbe.Nem hagy magamra minden házi gonddal,és ez így már tűrhetőbb,mintha az lenne h "ennyit kaptam és kész" majd levágná magát a tv elé.

Nem gondolnám h ezért el kellene válnotok,csak akkor,ha már nem szeretitek egymást,és azért ha ezt a kérdést azért írtad ki,hogy megerősítsenek a válaszolók abban,hogy a feleséged valóban egy k..va,számító rib..c,stb.,vagyis hogy neked adjanak igazat.Mert akkor már megette a fene az egészet.

2010. aug. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
az én párom is biztonsági őrként dolgozik,ő is minimum ennyi órát, és max keres 150 körül. Ez volt eddig a rekord. Nekem eszembe sem jutna bántani ezért. Tudom mennyi munka az a havi 330 óra. Gondolom a túlóra pénzt nálatok sem fizetik. :( Tudom hogy rossz a feleségednek,nekem is nagyon rossz hogy reggel 6tól este 10 ig dolgozik a párom heti 1 szabadnappal és mikor hazaér nem tudunk annyit egymássalfoglalkozni mert szinte bezuhan az ágyba,és a lányunk is 2-3 naponta látja,mert mikor elindul még alszik,mikor hazaér már alszik. Nekem is voltak már kiborulásaim,de sosem a pénz miatt hanem hogy hogy merik ezt megtenni egy emberrel hogy ennyit dolgozik ilyen bérért. Rablás. Próbálj beszélni a feleségeddel picit foglalkozni vele. Ha nem működik a dolog hagyd ott. Az én páromak is érettségije van meg 2 szakmája és azért csinált biztiőr tanfolyamot mert ez áthidalás a munkanélküliségre ,jobb mint a semmi.
2010. aug. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
57%
Nem!Legalább van munkád!Kb.ennyit keres az én férjem is,ő is b.őr. Én valamivel többet keresek nála,több műszakban ,ápolónőként, de ezért soha nem csesztetném.Azt osztom be,amennyink van...
2010. aug. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Ez egy esetben lenne nálam indok, ha tudnám, hogy van, vagy lenne lehetőség többre, jobb munkára, csak a férjem lusta változtatni, nem keresi a jobb lehetőségeket. Ha látnám, hogy dolgozik keményen, nincs más lehetőség, akkor nem haragudnék rá. Nem tudom, nálatok hogy van. Szerintem fizikai munkával lehet többet is keresni ennél. De sok férfi elintézi annyival, hogy ennyit keresek kész, és lusták keresni mást. Nem rád gondolok, hiszen a te helyzetedet nem ismerem! Az én férjem nem elégedne meg ennyivel, bármit megtenne, hogy jobban éljünk, és mindent meg is tesz.
2010. aug. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
59%

Jaaa,hogy ez úgy működik hogy ha a férfi nem tudja eltartani a családját az úgy ok,semmi gond..?De ha a nő nem látja el a háztartást/nem főz/nincs tiszta vasalt ruha/tiszta lakás/jól nevelt gyerekek (egyáltalán gyerek)/nem csinos/nem jó az ágyban/nincs munkája, az főbenjáró bűn ,akkor ő lusta,rossz asszony,el kell tőle válni..?

A múltkor beszélgettem egy régi ismerősömmel,biztonsági őrként dolgozik,85 e Ft-ot keres havonta.Negyven felé jár már,évek óta párt keres.Most együtt él egy nővel közel 1 éve.Megkérdeztem tőle h vállalnátok-e gyereket?Azt válaszolta hogy "85 ezer Ft-ból??".Ezzel nem azt akarom mondani h ennyiből nem lehet,de számomra ez sokkal férfiasabb és szimpatikusabb hozzáállás,mint az,hogy a gyakorikérdéseken sajnáltatod magad,várod az igazad,és hagyod hogy lek..zzák a feleségedet.

2010. aug. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
60%

én sem élnék együtt olyan férfivel, aki kevesebbet keres mint én. az ő önbecsülésén is csorba esne emiatt. már van neki... de szerencsére van.

amibíciózus, és arra törekszik, hogy el tudja tartani a családját. ez persze nem azt jelenti, hogy én ne dolgoznék, de jobb ha ő keres többet.

2010. aug. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
65%
Utolsóval egyetértek, egy férfi nem így oldja meg a gondjait. Ismétlem a feleségéről semmit nem tudunk, és a körülményekről sem. A rinyálás nem szimpi nekem sem.
2010. aug. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
55%
az én férjem még ennyit sem keres egy hónapban... mégsem akarok emiatt válni... nem szeret téged...ha menni akar, hagyd had menjen...jobban jársz.
2010. aug. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!