Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt hogy mondjam el a szüleimnek?

Ezt hogy mondjam el a szüleimnek?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok. Jelenleg egyetemista. Keresztény családból származom és apukám elég vallásos viszont én nem gyakorolom a vallást ahogy a bátyám se. Anyukám se túl vallásos, néha elmegy a templomba.

Viszont évek óta érdekel a buddhizmus. Sokkal jobban érzem azt, hogy passzol hozzám mint a kereszténység. Viszont attól félek, hogy a szüleim ezt nem fogadnák el, mert anyukám állandóan azt hangoztatja, hogy az átvett dolgok soha nem jók.


2021. márc. 16. 10:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Nem kell nekik elmondani. Ez csak rád tartozik, hogy mi a vallásod.
2021. márc. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Minek kéne elmondanod????
2021. márc. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
29%

Reggeli közben feldobnám, hogy "Képzeljétek, találkoztam Istennel!"

El tudom képzelni, ahogy felvillanyozódnának, apukád megkérdezné, hogy és hogyan.

Te pedig folytatnád, hogy "viszont amikor bemutatkozott, azt mondta, Buddhának hívják". Most mit tehetsz erről? Vele hamarabb futottál össze, mint akiben apukád hisz.

A Buddhizmus amúgy is egy normálisabb vallás, szerintem ne aggódj. Különben meg a keresztények mindig támogatták az elfogadást, nem?

2021. márc. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem először te próbáld megismerni a buddhizmust. Ismerkedj meg aktív buddhistákkal, beszélgess velük sokat.

Sok ember van, aki igazából nem sokat tud róla, megfogja benne néhány szép gondolat, de nem ismer buddhistákat, nem tudja, hogyan él egy buddhista.

Ha ezután úgy érzed, hogy ez a te utad, akkor vállald föl ezt szüleid előtt.

2021. márc. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
Nem kötelező ám vallásosnak lenni. Nem kell minden áron találni valamit a "passzol" hozzád, csak hogy elmondhasd te vallásos vagy. Eleve ha nem hiszem benne akkor csak bohóckodás az egész.
2021. márc. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A hit és annak gyakorlása szerintem 100% magánügy, nem "tartozik" senkire, csak ha valami miatt fontos neked, hogy tudják rólad.


Hogy elmondanám-e, az attól függ, milyen szerepe van a vallásnak az életemben.


Ha gyakorlod a vallásodat, esetleg fel is vetted, és jársz a közösségükbe, szertartásokra, akkor több értelme van elmondani, hogy úgy érzed, hozzád ez a megközelítés áll közelebb mint abban az esetben, ha inkább csak a filozófiai háttere és szemlélete érdekel.


Engem is érdekel a buddhizmus, de nem mélyültem el benne különösebben, emellett nem okoz gondot az sem, hogy a vallásos (keresztény) családtagjaimmal közösen részt vegyek az ő vallási szokásaiknak megfelelő rítusokon. Amolyan nyitott gondolkodású, fél - ateista érdeklődő hibrid vagyok, és soha semmilyen hátrány nem ért még emiatt.

2021. márc. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

Szia, nézd ezt meg - ez létszemlélet alakítása, nem vallásként foglalkoznak vele - sok keresztény hívő is jár oda. Több hely van, nem tudom, mit tudsz elérni. Jelenleg az írásokat tanulmányozhatod, a zárások miatt, zoom van, de majd élőben kell megismerkedni, ha lehet.

[link]

[link]

[link]

könyv

[link]

2021. márc. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%

+7 egy jezsuita szerzetes és zen-mester

[link]

2021. márc. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%
Ehhez épp semmi közük.
2021. márc. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
39%

"anyukám állandóan azt hangoztatja, hogy az átvett dolgok soha nem jók."


amennyiben nem anyukád alapitotta a keresztény vallást, ugy ő is átvette ugyhogy ezt érdemes lenne kérdőre vonni h akk ki kivel van és miért nem dönthetsz szabadon a saját életedről.

2021. márc. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!