Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Odaköltöznétek anyóshoz?

Odaköltöznétek anyóshoz?

Figyelt kérdés
A párom szeretné ha az egyedül élő anyjához költöznénk, albérletből, akit ráadásul majd ápolni is kell. De így meg tudom, hogy soha nem lesz saját közös házunk. Ha valami elromlik, fel kellene újíta (pl. ablakcsere) abba bele kellene áldoznom a félretett pénzemet? Mivel meg házasok se vagyunk, bármi történhet még.. gondolom majd félretenni se tudunk majd úgy, hogy tudjunk majd saját házat venni
2021. márc. 15. 13:32
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%
Olvass cikkeket idős-fogyatékos-otthoni ápolás témában, 98% nők ápolják a férjeik családtagjait, anyámnak is ráment az élete majdnem. Meg az én fiatalkorom is, apám egyik mentálisan beteg rokonát nekem kellett folyamatosan látogatni TINIKÉNT, mert én voltam a lánygyerek, a fiútestvéreimtől nem várták ezt el. Aztán fenőttként engem röhögnek ki, hogy miért szorongok és miért aggódok mindent túl...Ez itthon így működik a mai napig (van jó pár férfi, aki kivétel persze).
2021. márc. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alapból gáz az ha valaki a párjára akarja rábizni az szülőjét/rokonát.

Soha nem várnám el, oké 1x-1x vigyen neki valami ha esetleg elfogyott de hogy ő törölje a seggét meg vigye ide-oda azt már nem.

Nekem ex barátnőm volt ilyen, mamájával lakott és nekem kellett hetente a temetőbe vinni, nem volt sok de pont elég hogy na már megint szombat nem tudtam tervezni ugy semmit mert temető van..

A másik 2 generáció nem tud megélni egymás mellett csak ritkán. Én már akkor tapasztaltam ilyeneket hogy a rongy pl kicsit ferdén volt a tartón 1cm-el és hogy erre figyeljek oda, meg ilyenek. Hát hülyét is kaptam vna, 1 nap után dobtam vna ki őket a házamból ha egy dolgozó embert ilyennek ba*ztatnak mert ő 24/24 órában otthon van és ráér igazgatni... ez csak egy példa volt de sok ilyen van.


Ne menj hozzájuk.

2021. márc. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt
2021. márc. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%

Ritkán lehet előre tudni, milyen típusú gondozásra lesz szükség és mennyi időre - nem írsz arról, mit értesz "ápolás" alatt.

Én nem mennék bele, de ha te mégis az összebútorozás mellett döntenél, akkor arra mindenképpen figyelj, hogy ne válj anyagilag kiszolgáltatottá - ne adj pénzt a házfelújításra (max. ügyvéddel lepapírozott kölcsönként, amiről biztos vagy, hogy vissza is fizeti) ne te vállald az esetleges ápolást (főleg ne úgy, hogy közben felhagysz a saját munkával).

2021. márc. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem és nem!

Ha nem akarsz rabszolga lenni, akkor a válasz: NEM!

Ha nem akarod, hogy ne legyen munkahelyed, jövedelmed, akkor a válasz: NEM!

HA gyerekeket akarsz majd, és rájuk akarod fordítani az időd, akkor is a válasz: NEM!

Ha nyugodt, normális életet szeretnél, a válasz legyen csak az, hogy NEM, ezt te nem tudod vállalni.

Nem kell a pasival ezért szakítani, ha értelmes, megérti, hogy önálló életet akarsz vele, de nem az anyjával.

Ápolót, gondozót kell fogadni mellé.

Igénybe lehet venni az önkormányzattól a házi segítségnyújtást, ami igen kedvező lehetőség, ebédet is lehet rendelni időseknek nagy kedvezménnyel.

2021. márc. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%
Így én nem mennék bele. A párod részéről ez egy megkönnyebbülés lenne, hogy nem (csak) neki kéne ápolnia az anyját, nem egyedül lenne a feladattal, felelősséggel.
2021. márc. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Szerintem ez attól is függ, milyen a kapcsolatotok az anyóssal? Pontosabban te jóban vagy-e vele? Én éltem együtt anyósékkal egy ideig, de hála az égnek el tudtunk költözni végül. Bár jóban voltunk, de valahogy a feszültség azért mindig ott volt a levegőben.
2021. márc. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
56%
Ha meg nem segítesz, akkor bunkó vagy...esetleg arany középút lehet, hogy ajánld fel, hogy szívesen segítesz, de költözni nem költözöl oda. Az azért túlzás.
2021. márc. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!