Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Odaköltöznél a párod anyukájáh...

Odaköltöznél a párod anyukájához ebben az esetben?

Figyelt kérdés
A párom német és tervezgettük az összeköltözést Németországban, eleinte saját házat szerettünk volna, de sajnálatos dolog történt, hogy kedvesem édesapja elhunyt. Így eldöntöttük, hogy az anyukájánál maradunk egy ideig segítségképpen, viszont ő felajánlotta, hogy akár maradhatnánk is ott, mert akkor házat se kell venni. Nem kicsi a ház, 3 család számára van kialakítva és 4-en laknánk benne összesen, nektek mi a véleményetek, elfogadnátok az ajánlatot?
2015. szept. 29. 19:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
63%
Ha nem fog az anyos onkenyes es betarthatatlan szabalyokat felallitani, akkor igen.
2015. szept. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
78%
Igen el. Ha békében együtt tudtok élni (főleg ha kedvelitek is egymást a párod anyukájával) mind jól jártok: nektek nem kel házat venni, a néni meg nem lesz magányos.
2015. szept. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
46%
Amíg nem okoskodik és nyugi van, meg tisztelet addig el.
2015. szept. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
54%

Nem!


Pont ugyanilyen helyzetben voltam, a férjem nem magyar, és 6 hónap után az ő országában költöztünk össze.


Szerintem egy normális, felnőtt párkapcsolatban alapvető, hogy a felek külön, önálló háztartásban élnek.


Mindegy mekkora aház, 1-2 év alatt rá fogsz jönni, hogy az önállóságodat és azt a kis romantikát is feladni, amit kettesben átélhetnétek nem éri meg az anyagi okok miatt.

2015. szept. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
28%
Hát azért csak óvatosan. Talán inkább el kéne adni a nagy házat és anyukának venni belőle egy kisebbet, pénze is lenne, ti meg megvehetnétek a ti kettőtök házát. Tehát ebben az esetben az a te házad is lenne. Mert ha most csak beköltöztök anyucihoz, akkor oké ott laktok nagy boldogságban, aztán beüt valami, szétmentek, elváltok és akkor te ott állsz majd csupasz s_eggel. Lelehet pontozni a vészmadárkodásért, de nem egy és nem kettő ember szívta már meg, hogy soha nem nézte meg mi van a rózsaszín köd mögött.
2015. szept. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
80%

Én elfogadnám. Az esélyt meg kell adni, akár még jól is elsülhet. Nektek sem kellene nagy kiadásba verni magatokat, és Ő sem lenne egyedül.

Ha véletlenül nem működik, bármikor tudjátok csinálni a másik tervet.

2015. szept. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
84%
5-ös: Ha anyós pénzéből vennék a házat, az nem lenne a kérdezőé is!
2015. szept. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
72%

Németországban ha külön lakrész van, akkor az teljesn külön lakást is jelent, azaz semmivel sem kevésbé külön lakás, mint egy társasházban. A szülö/gyerek a másik lakásába úgy megy csak át, mint egy szomszédhoz - azaz odatelefonál, megkérdezi, hogy nem zavar-e, stb. Az, ami MAgyarországon megszokott, hogy bármikor beállít, itt tteljesen ismeretlen dolog.


Az 5. válaszolónak: hiába adnák el a nagy házat, attól még a fiatal párban nem lenne lakása, mert a ház ára a mamáé, ehhez még a kérdezö barátjának sincs köze. De ha a barát venne is egy lakást magának, az sosem lenne a kérdezöé, még részben sem.


Emellett ha egy házat eladnak, az árából nem lehet két kisebbet venni, mert arra nem elég.


Én odaköltöznék, mert itt mások a szokások, és általában nincs oylan jellegü konfliktus, mint ami MO-on megszokott az anyós-meny között.

2015. szept. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
76%
Na de a kérdezőék vettek volna házat maguknak, csak most az elhunyt miatt töprengenek. Ha pedig ketten veszik a saját pénzükből, az a kérdezőé is.
2015. szept. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
42%
Hát szerintem a távolság megszepiti a kapcsolatokat, de te ismered anyosodat. Képzeld bele magad, aztán képzeld el az ellenkezőjet is, mert lehet, hogy anyosod 180 fokos fordulatot vesz majd... A haláleset miatt természetesen teljesen más a helyzet, de a német embereknek más az attitűdje, mentalitása. Most képzelj el két eltero kultúrából származó háziasszonyt egy fedél alatt, ráadásul az egyik ebből a férjed édesanyja, ő meg a mama fia. Nagy eséllyel jól meg fogja nézni, hogyan gondoskodsz s fiáról, valamint a két háziasszony egy " csárdában", ott csak te huzhatod a rövidebbet. Na ez a rosszabb verzió, valszeg a legrosszabb. Ha ennek az eloszelet érzed ne csináld. Nem biztos, hogy megerzed. Én nem tenném, az biztos. Anyukád mit mond? Ja és inkább gyanakvó legyél, mint naiv. Te meg szerintem inkább naiv vagy.
2015. szept. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!