Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Odaköltöznél a párod anyukájáh...

Odaköltöznél a párod anyukájához ebben az esetben?

Figyelt kérdés
A párom német és tervezgettük az összeköltözést Németországban, eleinte saját házat szerettünk volna, de sajnálatos dolog történt, hogy kedvesem édesapja elhunyt. Így eldöntöttük, hogy az anyukájánál maradunk egy ideig segítségképpen, viszont ő felajánlotta, hogy akár maradhatnánk is ott, mert akkor házat se kell venni. Nem kicsi a ház, 3 család számára van kialakítva és 4-en laknánk benne összesen, nektek mi a véleményetek, elfogadnátok az ajánlatot?
2015. szept. 29. 19:12
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
0%

". Én itt élek és ha életem végéig gyűjtögetnénk sem tudnánk egy házra valót összerakni olyan drága.."


Ez hülyeség, falun kisebb házat már 150.00 körül is kapni, 3-400.000 euró körül meg kifejezetten jó állapotúakat is. Két átlagkeresetből ezt össze lehet hozni minden nehézség nélkül, igaz, a legtöbben olyan 1/3 önrésszel vásárolnak és a többi Bausparkasse/hitel.

2015. szept. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Nem, nem hülyeség. Van róla fogalmad, mennyi időbe telik a 350-400 eurós fizetésből összekuporgatni egy ötmilliós házra a szükséges 20% önerőt? Ennyit ír elő a jogszabály, kevesebb nem lehet. Ha ez nincs meg, a bank szóba sem áll veled.
2015. szept. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
400 ezer eurot összekuporgatni átlagfizetésből? Hát köszönöm nem vízen és kenyéren szeretnénk élni :D De szerintem még akkor se jönne össze átlagfizuból.. Falun tényleg olcsóbb, csak kérdés megéri-e.
2015. szept. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!