Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Odaköltöznél a párod anyukájáh...

Odaköltöznél a párod anyukájához ebben az esetben?

Figyelt kérdés
A párom német és tervezgettük az összeköltözést Németországban, eleinte saját házat szerettünk volna, de sajnálatos dolog történt, hogy kedvesem édesapja elhunyt. Így eldöntöttük, hogy az anyukájánál maradunk egy ideig segítségképpen, viszont ő felajánlotta, hogy akár maradhatnánk is ott, mert akkor házat se kell venni. Nem kicsi a ház, 3 család számára van kialakítva és 4-en laknánk benne összesen, nektek mi a véleményetek, elfogadnátok az ajánlatot?
2015. szept. 29. 19:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
27%

"Ha pedig ketten veszik a saját pénzükből, az a kérdezőé is."


Egyelöre csak tervezték - tehát arról szó sem volt, hogy ténylegesen megvan rá a pénzük. Ha meg kölcsönt vennének fel, akkor a törlesztés csak akkor számít közösnek, ha össze lennének házasodva. Ha nem, akkor a kérdezönek semmi része sem lenne.

2015. szept. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
82%

Először lakjatok csak ott és segítsetek neki, ahogy terveztétek, ne döntsetek még el egy jó darabig semmit. Mondjátok meg, szerintem a párod anyukájának, hogy köszönitek, egyelőre odaköltöztök, aztán majd látjátok, hogy alakul, mit hoz az élet.

Rakjatok félre pénzt, vagy ha már megvan a lakásra való, ne költsétek el.

Aztán majd látjátok. Így külön lakrésszel lehet, hogy minden nagyon jó lesz, de sokszor még nagyon jó természetű emberek kapcsolatát is megrontja, ha ennyire együtt laknak a szülőkkel. Persze nem biztos, hogy így lesz.

Én a helyetekben még végleges döntést nem hoznék.

2015. szept. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Külön lakrész van, külön fürdővel és konyhával, tehát valamilyen szinten van privát terünk. Többször is végiggondoltam a dolgot, úgy gondolom egy próbát megér, szerencsére a párom anyukája nagyon rendes és kedves velem. A kérdést is azért tettem fel, mert kíváncsi vagyok ki hogyan gondolja a dolgot, hátha más szemszögből is rálátok a dolgokra. Köszönöm az eddigi válaszokat, továbbra is várom őket :)
2015. szept. 29. 20:59
 14/23 anonim ***** válasza:
29%
Amennyire szép és jó eleinte, pár év múlva lehet maga a pokol is. Sajnos saját tapasztalat...
2015. szept. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
19%
Semmiképp. Anyós rátok fog szállni, és ha vitáztok, te csak a jöttment hazátlan senkiházi lehetsz, nem a fiának a feleésge.
2015. szept. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%

Tehát lenne pénzetek saját házra/lakásra, csak az elhunyt édesapa miatt döntenétek az anyuka háza mellett?


Ki a negyedik személy, aki a házban lakna? Én a párod testvérére tippelek...és így még az sem állja meg a helyét, hogy az anyuka egyedül maradna a nagy házban.


Megoldás lehet még az is, hogy anyuka eladja a nagy házat és vesz egy kisebbet...ha nem akar egy óriási házban élni...nem miattatok kéne eladnia, ha jól értem.

2015. szept. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
7%
A kérdezö törölteti a választ, amelyik nem tetszik neki? Dedós...
2015. szept. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

16. válaszolónak: Igen van, igazából ez itt nem pénz kérdése, azzal nincsen gond. A 4. személy a kistestvére igen :) Mi is mondtuk, hogy válasszon egy kisebb házat ahol a húgával eléldegélnek, de ő ragaszkodik ehhez a házhoz, és ezt tiszteletben tartjuk,nem feszegetjük tovább a témát erről.

17. válaszolónak: Nem töröltettem semmilyen választ, nem ülök itt egész nap, hogy azt lessem melyik tetszik és melyik nem :) valamint külön kértem a vélemények kifejtését más szemszögből is, nem azért írtam ki, hogy mindenki beálljon a sorba és bólogasson a dologra :) gondold végig mielőtt dedósnak hívsz valakit

2015. szept. 30. 09:38
 19/23 anonim ***** válasza:
0%

16-os vagyok.


Én nem költöznék össze anyóssal, pláne úgy, hogy nincs anyagi akadálya a különköltözésnek.

Az kommentedből nekem úgy jött le, hogy az anyósod nem akarja rátok erőltetni, hogy maradjatok vele.

2015. szept. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
31%
Ha van pénzetek arra, hogy Németországban házat vásároljatok, akkor ti nagyon jó anyagi helyzetben vagytok. Én itt élek és ha életem végéig gyűjtögetnénk sem tudnánk egy házra valót összerakni olyan drága.. Ha anyagilag ennyire rendben vagytok, akkor biz én mennék külön és saját életet alakítanék ki a párommal. Mindenkinek a legjobb külön.
2015. szept. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!