Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Odaköltöznétek anyóshoz?

Odaköltöznétek anyóshoz?

Figyelt kérdés
A párom szeretné ha az egyedül élő anyjához költöznénk, albérletből, akit ráadásul majd ápolni is kell. De így meg tudom, hogy soha nem lesz saját közös házunk. Ha valami elromlik, fel kellene újíta (pl. ablakcsere) abba bele kellene áldoznom a félretett pénzemet? Mivel meg házasok se vagyunk, bármi történhet még.. gondolom majd félretenni se tudunk majd úgy, hogy tudjunk majd saját házat venni
2021. márc. 15. 13:32
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
86%
Semmiképpen sem mennék bele. Hogyha lenne időm, azt bevállalnám hogy napközben párszor átmegyek hozzá, ránézek. Ezt is csak ezért, mert jó a viszonyom az anyósommal, és tudom milyen rossz lehet egyedül élni, pláne ha beteg is és nem tudja olyan szabadon ellátni magát. De azért mindannyian felnőttek vagyunk, és hát hosszútávon ez az együttélés megrontaná a jó viszonyt.
2021. márc. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
96%

Most az anyagiaktól vonatkoztassunk el: mert ha beleteszel valamennyi pénzt, mindig lepapírozod és kész.

Az ápolás necces. Mikor jön el ez az állapot, egyáltalán eljön-e, ha igen, milyen állapotban lesz, meddig, mennyi idő, energia stb.

De nem, nem költöznék be, hacsak nem extrém jó a kapcsolat és nem 2 generációs a ház.

Más kérdés, hogy HA már van saját otthonotok, ahol VAN elég hely ÉS az anyós rászorul, akkor ÉN befogadnám-e. De akkor már legalább te vagy otthon és az anyós a "vendég", ami egészen más helyzet.

2021. márc. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
76%

#12 irta h nincs saját kecó nekik, hanem albérlet.


Egyébként manapság nehéz házat venni ilyen árak mellett, nem lenne rossz ha azt a pénzt félre tudnátok tenni, de én sem mennék bele ebbe. Nem ér az annyit, hogy aztán a nyakamba varrják, mivel házasok sem vagytok jogos ez igen, hogy az örökség meg ezekkel mi van. Mert 5-10 év múlva meghal, esetleg lesz egy-két vita és mehetsz el onnan mikor már nem kellesz akkor semmid nem lesz.


A papirozás meg tudod hogy megy.. sógor - koma, anyagárban megcsinálja az ablakot számla nélkül, vagy fessük már ki a házat, vegyünk festéket majd a párod megcsinálja nem kell szakember, meg persze számla sem :)


Határozottan NEM mennék bele.

2021. márc. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
95%
Biztos hogy nem
2021. márc. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
94%
Kizárt.
2021. márc. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
89%
Ahogy 6. írja. Törölheted a mama fenekét húsz évig. Ha belemész, ezt tudd előre.
2021. márc. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
96%
Sehova sem lesz menned, ha a pasid félredug, illetve ha lesznek gyerekeitek, mehettek a híd alá, ha jön egy fenékrázó rbanc a pasid életébe. Addig is az ő házára kerested a pénzt, meg az ő anyját szolgáltad ki.
2021. márc. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
91%
Még csak feleségül se vesz. Ingyen cseléd leszel.
2021. márc. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
92%
Ne menj oda ha nem muszáj szerintem.Ápolót is lehet mellé fogadni ha van annyi pénz és kész vagy ápoljátok amennyire tudjátok de ne költözzetek oda.Új albérletet keressetek és legyen egy saját életetek.Vagy legvégső esetben idősek otthona,tudom nem a legjobb de sokszor nincs más lehetőség
2021. márc. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
9%

Régen generációk éltek együtt. A fiatalokat segítették a szülők, a fiatalok pedig a szülőknek.

Manapság valamiért az emberek képtelenek már a saját szüleikkel is együttélni. Szomorú.


Én boldog lennék, ha valamelyik nagyszülő velünk élhetne.

2021. márc. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!