Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elég nehéz természetem van,...

Elég nehéz természetem van, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nagyon hirtelen felhúzom magam, és ilyenkor űvöltözni kezdek, és általában széttöröm vagy földhöz vágom az első dolgot ami a kezembe kerül. (pohár, telefon, bármi) és sajnos nyilvános helyen előfordul. Barátaim már megszokták, én mindig azzal érvelek, hogy nekem ez a törés zúzás kell ahhoz hogy megnyugodjak, utána már minden oké. Azért is rossz mert lány vagyok és a boltokban a szemtelen eladókkal is nagyokat kiabálok. Szerintetek ez nagyon gáz?
2010. aug. 18. 22:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Foglald le magad valamivel, ami megnyugtat. Számolj el háromig mikot úgy érzed jön ez az érzés, amit fentebb leírtál. Ha ilyen maradsz az hosszútávon nem túl jó semmilyen szempontból. Sem társadalmilag, sem eü.-ileg .
2010. aug. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

Igen nagyon gáz.

Kéne némi önkontrollt gyakorolnod, mert véleményem szerint, ha az én barátom lennél, nekem égő lenne, ahogyan obégatsz meg csapkorászol, mint egy hülye hisztis pi-csa.

Ha igazad van, ha nem akkor meg főleg, tanuld meg visszafogni magad, mert ez nagyon ocsmány viselkedés.

Ezen csak te tudsz változtatni, magától "nem múlik el".

2010. aug. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon gáz. Uralkodj magadon. Mást mégis mit lehetne tanácsolni?
2010. aug. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj ki pár mentálhigiéniás kezelést mert az ilyen dühkitörések nem egésségesek és 1-2 pohár ital után elvesztheted a kontrolt magad felet és nem a földhöz vágod a telefont hanem egy szereted fejéhez aki komolyan megsérülhet, arról nem is beszélve hogy a környezetednek nagyon megterhelő a folyamatos hisztit elviselni.


[link]

[link]

2010. aug. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően én is ilyen vagyok, csak az évek során megpróbáltam visszafogni magam, illetve a belém nevelt jó modor miatt inkább csak magamban puffogok. Soha nem jutna eszembe ordítani egy boltban, idegen emberek, nagy nyilvánosság előtt. Soha nem jutna eszembe földhöz végni bármilyen tárgyat. Arra gondolok, hogy az nagyon értékes, drága volt, vagy hasznos. Tányért direktben még sosem törtem. Mégis, hogy nézne ki, ha hiányozna egy darab a készletből? A telefon több tízezer forint volt: nagyon jó gép, évek óta remekül kiszolgál. Tényleg tönkre akarom tenni azért, mert valami hirtelen felbosszantott?

Mire ezeket végiggondolom, már nincs is kedvem sem ordítani, sem törni-zúzni.


Szerintem veled az a baj, hogy gyerekkorodban nem tanítottak meg tisztelni a munkát, becsülni az értékeket - bármilyen csekély értékről is legyen szó! -, és nem szóltak rád, mikor elkezdtél hisztizni. Így nem csoda, hogy felnőttként is hisztis maradtál.


Amit most tehetsz, az az, hogy amikor rádjön a hisztiroham, elszámolsz tízig, és közben végiggondolod, hogy mennyit kellett dolgoznod neked, vagy másnak ahhoz, hogy megvegye azt a telefont, másnak mennyit kellett dolgoznia ahhoz, hogy előállítsa azt a telefont, és hogy végső soron mennyire szánalmas, pazarlónak, könnyelműnek tűnnél, ha most te ezt földhöz vágnád.


Az ordításról a boltban: a módszer ugyanez. Elszámolsz tízig, közben végiggondolod, hogy ez a szerencsétlen eladó mennyit gürcöl egész nap, milyen kevés fizetést kap, milyen nehéz az élete, erre jön egy hisztis vevő, és kiveri a huppot egy jelentéktelen és értelmetlen hülyeség miatt.

Egy idő után le fogsz szokni a hisztizésről, és megtanulod becsülni a dolgok értékét.

2010. aug. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A szüleid nem engedtek rád sok mindent ?
2010. aug. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Válassz küzdősportot, de valami olyan keleti küzdősportot, ahol az edző az erkölcsi nevelést is szem előtt tartja. Levezeti az energiáidat, ráadásul megtanulod kontrollálni magad.

Lányként plusz előny, hogy magabiztossá tesz, ha netán olyan helyzetbe kerülnél, hogy meg kell védeni magad.

2010. aug. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy ,szívem??Mert szeretném azt hallani,hogy azt mondod,18,vagy 20...esetleg 23??Mert ha így van,akkor semmi gond!!Én 34 éves vagyok,azaz leszek jövő utáni hétfőn,és nálam ez múlóban van! :) Tudod,az a baj,hogy azok az emberek,akik ennyire hirtelen lobbannak,mindössze annyi a baj velük/velünk,hogy túlságosan nagy az igazságérzetünk!Valamit megítélünk jónak,helyesnek,és mások éppen ellenkezőleg látják...mi emiatt robbanunk,mert nem tudjuk elviselni,hogy ellent is mondhatnak nekünk!!Ezzel egyébként szerintem nincsen akkora nagy probléma....mindig lesznek olyanok,akik másképp gondolkodnak,mint mi,de idővel,az évek múlásával majd képesek leszünk szabályozni az indulatainkat..az érzelmeinket!!Akkor is azt fogod gondolni,amit most is gondolsz,csak akkor már képes leszel levezetni ezeket a jelenleg gáznak megítélt érzéseket!De akkor is tudni fogod,hogy egyébként te vagy a jó,és neked van igazad!! :)
2010. aug. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok(lennék) 14 évesen. Mondjuk nyilvánosság előtt sosem csinálnám mert nagyon hülyének néznének és szégyellném is magam...Volt olyan hogy a szemüvegemet vágtam a falhoz és kiesett a lencséje... nem találtam 1 hónapig (azóta megvan :D) azóta nem csapkodok semmi olyat a falhoz ami értékes lenne.Én mindig arra gondolok hogy ez semmit nem old meg...vagy jól belemélyesztem a körmeimet a bőrömbe, attól is nyugszok kicsit, még jól is esik..:D sőt nekem a jógázás is egész jót tett.(: szerintem próbálgasd hogy mi nyugtat le téged, de ilyeneket ne nagyon csinálj nyilvánosan..sok sikert kívánok hozzá!:)
2010. aug. 19. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az ha a boltokban a szemtelen eladókkal kiabálsz egyáltalán nem baj, helyre is kell rakni némelyiket, mert már lassan ott tartunk, hogy megsértődnek, ha válaszolni kell.

A törés zúzás viszont nem jó, próbálj leállni, mert egyrészt az értéktárgyaid is kárát látják, másrészt meg ciki egy olyan ember, aki ennyire nem tudja visszafogni magát. Nem rosszból, de tényleg, gondolj bele mit gondolnak az emberek, ha ilyet látnak. Sajna te nem látod magad kívülről, de ha látnád rájönnél. Ha mindenképpen ettől nyugszol meg, akkor próbáld ne mások szeme láttára csinálni. Elvonulsz egy sarokba, amikor senki nem lát és lehet széttörni a poharakat.

2010. aug. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!