Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon miert kell bemenni a...

Vajon miert kell bemenni a halotti anyakonyvi kivonatert,mikor ugy irjak a kormanyablak oldalan,hogy postazzak a covid miatt?

Figyelt kérdés

Megőrit ez a burokracia!Nem eleg,hogy meghalt anyukam,egy csomo helyre kuldozgetnek.A temeteshez nem is kellett a halotti a.b. ,mar megtortent!Hagyateki eljaras se hiszem hogy lesz,mert anyu idosek otthonaban el 7 eve,lakasat mar eladta!A noverem is meghalt tavaly sajnos.A nyugdijfolyposito fele az otthon intezi a lemondast,mert oda kapta a nyugdijat!

Nem tudom mashova hova kell.

Egy masik varosba kellett menni,az is egy heten csak szerdan van.Sorszamot kell kerni,de a hivatalba be se engednek,kint kellett a hidegben varakozni.A holgy mondta,hogy mivel nincs meg a szul.a.k. ki kell kerni a szulovarosbol.Eljottunk,ere ma delutan telefonal,hogy ma vagy holnap menjunk be erte!

Mondtam hogy postazzak ki,nem tudunk megint bemenni..

Nekem nem surgos az atvetele,mert mar nem kell semmihez!Ebben a covidos idoben jarkaljunk megint,nekik is egyszerubb lenne ha postaznak!


2021. febr. 18. 15:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Milyen választ vársz?

Az első mondatodban magad is leírod: bürokrácia.

Sokszor totál logikátlan...


Részvétem.

2021. febr. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Sajnos ,ezen egyszer kell átesni .
2021. febr. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Elso ,koszonom!

Milyen valaszt varok? Hogy pl.van aki szinten igy jart..vagy valakinek kipostaztak..Esetleg van itt ugyintezo,aki meg tudja magyarazni,az oldalon miert van az oldalon mas,es miert nem ugy csinaljak!

2021. febr. 18. 16:20
 4/12 anonim ***** válasza:
46%

Nekem postaztak!

Sot a temetest is online inteztem 🙂

2021. febr. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Nekem kipostázták (A temetkezési iroda intézte, tőlük is kaptam meg. Az anyakönyvi hivatallal nem is beszéltem. Pedig nem kértem ezt pluszban a temetkezés irodától, ez benne van az "alap csomagban")
2021. febr. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Mondtam hogy postazzak ki,nem tudunk megint bemenni.."


És erre mit mondtak? Kipostázzák?


Egyébként később is ki tudod kérni, ha mégis kell valamihez. Apám több évtizeddel az apja halála után kért halotti anyakönyvi kivonatot valamilyen ügyintézéshez.


Ha nem akarsz emiatt utazni, érthető, szerintem kihagyhatod.

2021. febr. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
80%

"Hagyateki eljaras se hiszem hogy lesz,mert anyu idosek otthonaban el 7 eve,lakasat mar eladta!"


Részvétem. Ettől függetlenül még lesz hagyatéki eljárás.

2021. febr. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
Mert a balkéz nem tudja, hogy a jobb mit csinál. Ez sajnos nem egyedi probléma, szinte minden szolgáltatónál megfigyelhető. Ami az oldalon van egy változat, egy másik amit az online ügyfélszolgálatos mondd és mire beérsz az időpontodra ott már egy harmadik van érvényben. De nincs mit tenni, te hiába mondod azt a telefonon, hogy a gyakori.hu-n Ildi47nek kipostázták senkit nem fog érdekelni, ahogy az sem mit írnak az oldalon, majd rádfogják egy hibára, dolgoznak a levételén, biztos elírás stb. Mindenesetre nem tudhatod lesz-e rá még szükséged, ilyet ne jelents ki, mert ha mégis kell majd évek múlva rajtad fogjak keresni és elkezdheted előről futni ezeket a köröket, egyszerűbb most kikérni és betenni a fiókba, hogyha majd kell csak ki kelljen venni.
2021. febr. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
A hagyatéki eljáráshoz mindenképpen kelleni fog a kivonat. Ha az elhunyt nevére jöttek a közművektől a számlák, oda is kelleni fog ahhoz, hogy átírják. Ha nem akarják kipostázni, kérd, hogy legalább e-mail-ben küldjek meg. Scanneljék be és mellékletbe csatolják!
2021. febr. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolso,otthonban lakott,irtam! Nem jönnek közmuvektol se semmi...Nem hiszem,h ezek elkuldik emailben!Személyesen kell átvenni sajnos!
2021. febr. 18. 20:28
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!