Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Suli után amíg nem költöztetek...

Suli után amíg nem költöztetek el mennyi pénzt adtatok a szüleiteknek?

Figyelt kérdés

Van egy 2 évvel idősebb bátyám aki havi 80.000Ft-ot ad bele a közösbe mert programtervező szakmában el tudott helyezkedni, én ha ennyit adnék az több lenne mint a fizetésem fele.


Anyám azt mondta hogy amennyit érzek, de ha most pl odaadok 20-at akkor meg olyan izé...


Ti mennyit adtatok/adtok be?


2021. febr. 14. 12:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%

Nekem sosem kellett adnom semennyit. Nem fogadták el. Azt mondták, tegyem félre, gyűjtsem. A mai napig nagyon hálás vagyok nekik ezért, mert rengeteg pénzt tudtam spórolni, míg otthon laktam.


Egyébként ha 20-at tudsz adni, adj annyit. Szerintem nem fogják felhántorgatni.

2021. febr. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Mond, hogy csak 20-at tudsz különben semmire se lenne elég a pénzed.
2021. febr. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

ez alapján nem úgy hangzik, hogy rászorulnak arra, hogy adj be pénzt a közösbe.

Ha úgy érzed, hogy csak 20ezret tudsz adni fixen, de ezt kevesled, akkor intézd el néha a bevásárlást te.

Szerintem ők is megértik, hogyha te egy kevésbé jövedelmező karriert választottál, és nem tudsz annyit adni minta testvéred. Mennyit keres alapból a bátyád? lehet, hogy neki semmi az a 80, mert ez csaka fiztésének a 20%-a.

De akár beszélj erről a szüleiddel, hogy tudod, hogy ez kevesebb mint amit ő ad, és kényelmetlenül is érzed magad e miatt, de a jelenlegi helyzetedben nem engedheted meg magadnak, hogy többet beleadj, ha bármikor is el szeretnéd kezdeni az önálló életet.

2021. febr. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Akkor én kiszámolnám, hogy a tesóm a fizetésének hány százalékát adja, és arányosan a saját fizetésemhez mérten adnék én is annyit. A 80 ezer egyébként csak rezsire soknak tűnik, de ha főznek is rá, úgy reális. A pénz kérdés nagyon változó, család függő, te tudod a bátyád mennyire neheztelne ezért. De az arányos beszállás, fizetéshez mérten, nekem igazságosnak tűnik.
2021. febr. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
A fizetésem egy harmadát adtam oda.
2021. febr. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
28%
Mindig a felét kellett hazaadnom.
2021. febr. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

Nem kértek tőlem semmit.


Te élsz otthon, te ismered a kiadásaitokat, ha nem is a felét de mondjuk olyan 20-30%-ot oda adnék, vagy esetleg nem pénzben segítesz be, hanem házi munkában ilyesmi...

2021. febr. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
10 évvel ezelőtt havi 60at kb, a fizetésem 100-105 volt, muszáj volt ennyit, különben mehettünk volna az utcára
2021. febr. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Kifizettem a rám eső rezsit és mindig adtam a közös kajába is valamennyit, noha nekem diétáznom kell, amit 100%-ban magamnak finanszírozok, mert nem olcsó.
2021. febr. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Kései Sirató ***** válasza:
58%
25 ezret adj és rendben van.
2021. febr. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!