Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg a férjemme...

Hogyan értessem meg a férjemmel, hogy nekünk is szükségünk van rá?

Figyelt kérdés
Irodai munkája van és mellette elmegy segíteni ennek-annak,főleg családtagoknak.Eddig o.k.,mert szorgalmas és legtöbbször pénzért segít,de mivel kicsi gyerekünk van én majd' meggebedek az itthoni teendőkben.Emellett a gyerek igényelné,ha hazajön,mindig szalad hozzá,szeretne vele lenni,de mindig az a vége,hogy üvölt,mert apa megy...megint megy.Nélkülözzük már szó szerint,ha szólok neki,hogy itthon is kéne lenni,mindig azzal jön,hogy más is segít...Így van,segítsen is,de sajnos nincs aranyközépút,mert velünk soha sincs.De tényleg.Mindig mi vagyunk az utolsók,mert ha valaki szól,hiába ki sem látszok a teendőkből,akkor sem én vagyok az első,itthagy a sz'rban,mert megy.Nem tudom vele megértetni,hogy nekünk is szükségünk van rá!Már ott tartok,hogy elmegyünk,mert nem foglalkozik velünk.
2010. aug. 16. 13:47
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
53%

"hiszti helyett inkább örülni kéne hogy a férje milyen dolgos, és nem alkoholista aggresszív megcsaló vadállat, mint sokan mások? "


akkor mi nők, örüljünk, ha nem vernek?? valahogy nekem kicsit több az önbecsülésem és az elvárásom. persze, örüljön, hogy dolgos a férj, de legyen otthon dolgos, ne máshol!

kedves kérdező: nagy baj van, ha nem ijed meg a férjed attól, hogy összepakolsz és otthagyod őt... ha elmész a szüleidhez (ezt ajánlanám én is), előtte semmi esetre se takaríts ki otthon! :)

2010. aug. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
86%

Nézd, én azt gondolom, egy kisgyerek mellett a mai modern háztartásokban egy talpraesett nőnek, ha nem szoktatta nagyon a nyakára a babát, fél kézzel is el lehet látni egy családot, nem itt látom nálatok az alapvető problémát.


Magányos vagy és csalódott, mert nem így képzelted a közös életeteket, ez miatt elkedvetlenedtél. Szerintem egyáltalán nem jó megoldás ilyen esetben a válás, mert azzal mi oldódna meg? Ugyanúgy egyedül lennél a gyerekkel és még több egyéb gondod is lenne.

Próbáld a pároddal megértetni, hogy elsősorban nem azért szeretnéd, hogy otthon legyen, mert nem győzöd egyedül ellátni a háztartást, hanem mert a boldog családi életnek az az alapfeltétele, hogy a család néha együtt legyen.


Ő egyébként boldog így?

Mi hajtja, hogy ennyit dolgozik?

Mit tesztek a pénzzel, amit keres?

2010. aug. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Ha százszor meg ezerszer elmondtad neki, fölösleges mégegyszer elmondanod. Vagy elfogadod, és úgy ahogy próbálsz ebben a szituban élni, vagy megelégeled, és mindent borítva lelépsz. (Nem biztos, hogy ez lenne a bölcs dolog) Nem értem, hogy miért írod, hogy majd meggebedsz az otthoni teendőkben, nekem két kisgyerekem van, abszolut egyedül látom el őket, a háztartást, meg a kertes ház körüli teendőket, de nem éreztem még sosem úgy, hogy meggebedek ebbe.
2010. aug. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
51%

szerintem pont a válás kerülhető el egy jól időzített költözéssel, ha időben, akkor a férjed rájön h mit veszíthet....sajnos vannak olyanok akik természetesnek veszik a házasságot és állandónak tekintik....én már bánom, h anno nem voltam elég határozott és nem költöztem vissza, lehet nem utólag jött volna rá,h mennyire fontosak vagyunk, mikor az érzelmek már kihunynak akkor már a költözés is végleges!

Aki meg azt mondja, h milyen jó egy ilyen dolgos férj, hát nem tudom,h miért kell minden áron mindenkinek megfelelni....nem ő hordja hátán a glóbuszt, ha teszem azt lerobban valakinek a kocsija nem csak őt lehet hívni (személyes példa)...elmegy az élet, a gyermek legédesebb korszaka, apu meg mindig "segít"

2010. aug. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
30%
Micsoda egy szemét ember..Agyon dolgozza magát,hogy a családjának jó legyen..De a nőknek soha semmi sem jó..Ha otthon ülne veletek az lenne a baj..
2010. aug. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
32%
Gondolkodjatok el ezen..Egyébként lehet lepontozni,nem érdekel!
2010. aug. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

15:09...köszönöm az értelmes választ,de szerintem ne szólj olyan dologhoz,amihez f'ngod sincs.Tanulj meg olvasni!

Utolsónak pedig:Nem az a legnagyobb baj,hogy rám hárul minden,hanem hogy lelkileg sincs velünk.Mint írtam,a gyerek nélkülözi.Nem lenne gond,ha éreznénk,hogy fontosak vagyunk neki!De minden és mindenki más fontosabb.És ez a sz'r érzés.Nem a "sok munka"...Pláne,ha az ember tudja,hogy van kiért...de így,hogy meg sem becsüli.Ja,és a pénzre mint mindenkinek,nekünk is szükség van,de 1-1 napot kihagyhatna,hogy velünk legyen.Ennyit kérek és ez is sok,mert ha hívják,hogy kell a segítség...

2010. aug. 16. 16:04
 28/31 A kérdező kommentje:

óóó,15:50-esnek válaszolta,csak azóta írtatok.

AKIK LEHURROGNAK ÉS SZEMÉT MÓDON VÁLASZOLNA:OLVASSÁTOK EL MÉGEGYSZER A KÉRDÉST!Nem azt akarom,hogy örökké itthon legyen!!!!Nézzetek már oda!

2010. aug. 16. 16:06
 29/31 anonim ***** válasza:
45%

"de szerintem ne szólj olyan dologhoz..."

Kérdező, azzal, hogy te ezt a kérdést feltetted ezen az oldalon, vállaltad azt, hogy bárki, bármilyen véleményt írhat hozzá. Nem szabhatod meg senkinek, hogy írjon e, vagy mit írjon. A válaszodból kiderül, hogy te már régen eldöntötted a választ, a kérdést csak panaszkodásképpen írtad ki. Itt tökmindegy ki mit ír, ha az nem egyezik a te véleményeddel, az szar szemét, és pontozod le, meg lehurrogod.

Egyébként meg, lehet többet kéne forgolódni az ágyban, és akkor szívesen járna haza a férjed. Ugye te sem gondolod komolyan, hogy ha minden rendben lenne a házasságoddal, akkorse járna haza a férjed? A problémát és a hibát elsősorban magadban keresd, és csak ezután másokban. Az utasítgatás meg, miszerint "legyél többet velünk" korántsem megfelelő kommunikáció. Ez nem megbeszélés. Ez egy üres utasítás. Nincs benne se magyarázat, se segíteni akarás, se lehetőség adás a megbeszélésre. Talán ha egyszer megkérdeznéd a férjedet, NEKI MIK AZ ELVÁRÁSAI (mert azt már látjuk, neked van bőven) talán sokmindenre fény derülne, és így a megoldásra is. És akkor nem kéne internetes weboldalakra írkálnod. A problémák igazi megoldásai négyszemközt, húsvér emberek között jönnek létre, nem interneten keresztül.

És mindezt nem egy férfi írja neked, mielőtt azt hinnéd. És igen, elolvastam a kérdést, többször is, hidd el. Talán ha te is elolvasnád, nem csak írnád, rájönnél, hogy nincsen semmi baj a férjed viselkedésével, csak megkéne beszélni a dolgokat, és mélyre ásni a problémában. Amíg erre nem vagy képes, és nem vagy hajlandó, mert magadat sajnálod, addig nem lesz megoldás se. Az sem az, hogy szó nélkül anyukádhoz cuccolsz. Ez már nem a tinédzserkor, a feleslegesen feltolt orr és a látványos durci már semmire sem jó. Valós probléma-valós megoldás. Rajtad áll, oldd meg!

2010. aug. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó! Maximálisan egyetértek veled. Kedves kérdező! Itt az útmutatás a problémád megoldásához, rajtad áll, hogy mit teszel.
2010. aug. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!