Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Emberkék! Akik párotokkal és...

Emberkék! Akik párotokkal és anyukátokkal laktok, hogy bírjátok ezt az örökös két tűz közötti örlődést?

Figyelt kérdés

Párom a hétvégén nagyon borsos hangulatban volt, ami persze ilyenkor mindenkire jellemő, hogy nem úgy szól ahogy illik. Persze ez olykor anyura is jellemző. Sokszor nem szeretem öket kettesben hagyni, mert tutira összekapnak valamin, aztán meg mindenki nekem mondja a baját. Párom állítja, hogy neki igaza van, anyu szintén nekem mondja, hogy milyen csúnyán tett neki, meg hogy ő ezt nem érdemli meg. stb. stb. Aztán meg megy a feszült hangulat, kb. 1 hétig.

Viszont ha minden jól megy márciusban költözünk, egy másik utcába párommal. Anyu egyedül marad és még ez is tesz rá egy lapáttal, hogy vele mi lesz, legalább is ezt érezteti, holott tudom, hogy nem lesz semmi gáz vele, mert 3-an vagyunk testvérek, és tudjuk majd segíteni.

De ezeket a cívódásokat már nem sokáig bírom, lehet a baba is ezért nem sikerül?


2010. aug. 16. 09:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Én se bírnám,nem egészséges már ilyen helyzetben (kórban) együtt élni,jó,hogy eltudtok költözni.A gyerekek kirepülnek.Mi is "öltük" egymást muterral,de mióta külön költöztünk,tök jól megvagyunk.A baba kérdés lehet emiatt is,de más okból kifolyólag is.
2010. aug. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

nem mindenki tud együtt élni a szülökkel. Nektek jót fog tenni ha különmentek szerintem,mert ha hasonló természetü ember a párod és anyud, akkor biztos, hogy sokat fognak még összekapni. Nem hiszem, hogy a baba emiatt nem jön össze, kivéve persze ha az idegesség befolyásolja a szervezeted. Értem ezalatt, hogy pl. nagymamám ideges típus volt, szívidege volt, ezért rengeteg vetélésen ment keresztül. Én viszont szorongó és pánikbeteg vagyok, mégsem hat a szervezetemre úgymond negatív formában, most vagyok a 36. hétben.

Amúgy viszont nekünk iszonyúan egyszerü együttélnünk a férjemmel és a családommal. Férjem szinte képtelen ideges lenni, bár nincs is miért, de ö ilyen típus is. Sosem láttam veszekedni. És vele sem szokott senki sem veszekedni:)

Mondom, ez mindenkinél változó:)

22/L

2010. aug. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%

férfi vagy?

én nő vagyok és a férjemmel ,kislányunkkal,anyósommal,sogórnőmmel és a pasijával élünk egy házban.szóval tudom miről beszélsz.

tavaly nálunk is nagy balhé volt.ne kis szóváltásra gondolj!sajnáltam a férjemet mert csak az anyja,szereti,de azért mellém állt!!igaz volt hogy velem is veszekedett.

egy jó fél évig nem beszéltem anyósommal meg sogórnőmmel.

ma se zárom a szivembe őket,csak úgy vagyok vele hogy jobb a békesség.

mi is szeretnénk házat venni,remélem jövőre sikerül.

az anyósom is állandóan érezteti hogy mi lesz ha elmegyünk hogy fogja fizetni a hitelt.énerre csak azt tudom mondani hogy ott van a másik gyereke,meg még ő is dolgozik.

szóval kitartás!!!jövőre költöztök.addigkibírjátok valahogy.mondmeg a párodnak hogy inkább hagyja rá anyudra.

2010. aug. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%

9.27-es vagyok


lehet van köze hozzá hogy nem jön össze a baba.mármint az idegeskedésés a stressz befolyásolhatja.



24/N

2010. aug. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
27 éves nő vagyok. Szoktam mondani a páromnak hogy hagyja, ezért is van az hogy egy egy kekeckedés után csak a feszült légkör marad.
2010. aug. 16. 09:29
 6/13 anonim ***** válasza:
55%

Hát akkor miért nem költöztek el,már a jővő héten?

Jó monjuk én biztos könnyebben beszélek...:D

2010. aug. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%
Sehogy nem bírnám. Mi évekig albérletet fizettünk, most lakáshitelt, csakhogy ne kelljen a szülőkkel lakni. Komolyan, egy hét alatt idegösszeroppanást kapnék. Az jó, hogy elköltöztök, de sajnos a szomszéd utca túl közel van. Inkább a szomszéd városba kellene. Anyukád meg a tipikus szuperanyu, akit nem az érdekel, hogy a gyerekének boldog és nyugodt élete legyen, hanem az, hogy őt valaki ellássa. De azért meg semmit nem akar tenni, hogy megteremtsen egy olyan vonzó és meghitt légkört, ahová mindenki szívesen megy, ahol mindenki szívesen marad. A teherbeesés meg tutira a feszültség miatt nem sikerül.
2010. aug. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
Sosem jó a szülőkkel együtt élni, abból mindig csak a gubanc van. Nehéz lehet neked, de a párod mellé kell állj, ha nézeteltérés van, mert később még visszamondhatja, hogy te mindig anyád mellé álltál. Én legalábbis ezt érzem, amikor az anyóssal összekerülök, mondja a hülyeségeit, nekem meg mindent be kell nyeljek.
2010. aug. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%

Mi ugyan sosem laktunk együtt anyukámmal, de alapvetően ő sem rajong a páromért, pillanatok alatt képesek összeveszni minden apróságon. Egy ideig én is csitítgattam egyiket is másikat is, aztán feladtam. Elmondtam világosan mindkettőjüknek hogy felnőtt emberek, ha bajuk van egymással ne rajtam keresztül intézzék, mert nem érdekel. Mindkettőjüket szeretem, és nem vagyok hajlandó igazságot tenni közöttük. Anyukámnak hozzátettem, hogy a férjem hozzám tartozik, és lesz szíves elfogadni, mert amióta házasok vagyunk Ő a családom és a gyerekeim. A férjemnek pedig, hogy én is tisztelem az ő anyját, lesz szíves ezt visszafelé is megtenni. Ennyi.

Azóta kevesebbet szekálják egymást, ha mégis, akkor nem nyavalyognak nekem. :D

2010. szept. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Anya/anyós és gyerek nem fér meg egy lakásban, ez nagyon sokszor bebizonyosodott alapigazság... sajnos szinte minden családban konfiltforrás, rengeteg példát tudnék mondani. (Saját házasságomban sosem vol ez probláma, de ott 250 ill 600 km-re lévő anyósok vannak/ill. félig voltak)ű


Az oka ennek az, hogy egy házban egy főnök lehet. Az anyuka házában őa főnök, a ház asszonya, ez természetes. Viszont az újonnan létrejött családban a feleség a ház asszonya, ő dönt háztartási, gyereknevelési, stb kérdésekben, ő kezében kell hogy legyen a megfelelő felelőség és a gyeplő is. Ha egy házban laknak, akkor óhatatlanul állandó hatalmi harc lesz az eredmény, ami felőrli a köztük morzsolódó felet, és a házasságot is szinte biztos hogy tönkreteszi. megoldás:

- külön költözni midenáron, és ott is védeni a feleség ház asszonya pozicióját. Ez a férj feladata, egyértelműen a feleség mellé kell állni, ezt az anyának a házasságkötéstől (előtte nem, de onnatól igen) el kell fogadnia. Ha nem fogadja ell, ott vagy vállás, vagy a házasság pokollá válása lesz előbb utóbb.

2010. szept. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!