Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg van Olyan hogy a...

Tényleg van Olyan hogy a keresztszülőséget nem illik visszautasítani?

Figyelt kérdés

Olyan kért fel akitől ez szerintem nem indokolt , rokon de nem közeli, olyan közeli beszélgetős viszonyban sem voltunk soha. Jo viszony megvan nincs veszekedés de inkább ez a 2 lepes távolság ....

Lehet csak amiatt kérték mert a párom jómódúbb, nemtudom.

Ő méginkább furcsállja, hiszen alig ismeri őket.


2021. jan. 20. 11:06
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

19 Csak kb az udvariassàgi formulák vannak , és egyszer jöttek erre akkor is csak a másodunokatestvérem és ekkor mondta. A gyerekkel sem volt semmilyen különösebb dolog gratuláltam mikor megszületett és erdeklodtem hogy vannak.



20 Dehogy vinnénk, csak a szűk családban ajandekozunk ők masodunokatestvérem és a férje , sosem ajandékoztunk nekik.

Gyerekkorunkban közelebbi viszony volt koztunk akkor ugye 50kmre laktunk egymástól, egy varosban tanultunk majd mindketten középiskolába mentünk máshova majd főiskola másfelé ment az utunk. Mindig csak ennyi volt max hogy boldog újévet jól vagytok ? Mi is oké szia...

2021. jan. 20. 13:20
 22/35 Metionin ***** válasza:
100%
Vissza lehet utasítani. Én is visszautasítottam, több okból. Az egyik az volt mint nálad is, évek óta nem látott rokon keresett meg, igazából nem is beszéltem vele soha csak temetéseken láttam. A másik hogy nem vagyok vallásos, a keresztelést magát pedig elítélem. Harmadik hogy nem szeretem a gyerekeket, nem akarok senki gyerekével foglalkozni meg ajándékokat venni neki. Az illető ez utóbbi 2 dolgot nem is tudhatta, hiszen nem is ismert, nem beszélt velem soha. Mégis megsértődött amikor elmondtam neki ezeket és közöltem, hogy bocs de nem. Később az anyja mondta anyámnak, hogy megtudták hogy városban dolgozok ami náluk a gazdagság szinonimája és gondolták hogy így lesz aki majd támogatja a gyereket. Nonszensz.
2021. jan. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
79%

Nyugodtan visszautasíthatod, akár arra is hivatkozhatsz, hogy nem tartjátok a vallásotokat, tehát eleve alkalmatlanok vagytok erre a szerepre (de akkor ne tudjon róla, ha másnak elvállaljátok).

Egyébként az esküvőjén ott voltatok?


Majd írd meg, hogyan reagálta le, ha visszautasítottátok.

2021. jan. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
Nem tartottak nagy esküvőt, nem voltunk ott. Majd megírom mit reagált.
2021. jan. 20. 15:28
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

Visszautasítottam. Utáltak is érte rendesen, de kit érdekel? :D


Azóta már rég beszüntettem velük minden kapcsolatot, nekem nincs szükségem ilyen emberekre.

2021. jan. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
25 Lehet utálni fognak, ez van sajnos.Több közelebbi rokona van, sokszor barátnős képeket rak ki tehát biztosan vannak barátnői is, inkább őket válassza.
2021. jan. 20. 16:26
 27/35 anonim ***** válasza:
88%

"de akkor ne tudjon róla, ha másnak elvállaljátok"


Le kell szarni, hogy tud-e róla.

2021. jan. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
93%

Nem olvastam a kommenteket


Nálunk volt visszautasítás.


Férjemnek van egy régi barátja. Igazából ő vette meg férjem régi autóját, azt azóta is tartják a kapcsolatot. De csak olyan szinten, hogy kb havonta beszélnek facebookon. Élőben kb évente ha találkiznak. Vagy ha a srácnak kell valami, akkor talál meg minket.

Ők annyira nincsenek eleresztve anyagilag, mi olyan átlag felett egy hajszállal kategória vagyunk.

Már akkor meglepődtünk, mikor az esküvőjükön férjemet kérték fel tanunak. Akkor már terhes volt a csaj.

Aztán kb 1 éves volt a lányuk, mikor felvetették, hogy legyünk a keresztszülők. Hozzáteszem addig a gyereket nem is láttuk élőbe. De elfogadtuk. Majd rá nemsokra benyögték, hogy úgy gondolják, hogy a székesfehérvári bazilikában szeretnék a keresztelőt, és mi, mint leendő kereztszülők viselnénk ennek terheit. Már néztünk nagyokat. Majd hozzátették, hogy és úgy gondolják, hogy az ovi kezdés, beiskolázás, minden nayobb kiadás felesbe menjen, hisz mi is a "szülei" leszünk a gyereknek.

Na férjem ezzel a lendülettel, ahogy ezt kimondták, meg is köszönte a lehetőséget, azt a nevemben is megköszönte a lehetőséget, de nem élnénk vele.

Eskü még nekünk volt ciki.

Azóta csak akkor keresnek, ha kell valami nekik

2021. jan. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
8%
Akkor legyél egy s*ggfej és mond vissza, kérdezd meg őket ne minket ha mindenkit lepontozol
2021. jan. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
89%

"Nem tartottak nagy esküvőt, nem voltunk ott."


Egy okkal több, hogy ne fogadjátok el a felkérést. Az ember olyan rokonát/barátját kérje fel keresztszülőnek, akivel közeli kapcsolata van (nem kell a rokonsági foknak közelinek lennie, de a kapcsolatnak igen). Akkor viszont őt illene élete más fontos eseményére is elhívnia - konkrétan az esküvőjére (kivéve, ha a járvány miatt volt szűk körű az esküvő, vagy ha esküvő után ismerkedett össze vele).

Ez az én véleményem.

2021. jan. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!