Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg van Olyan hogy a...

Tényleg van Olyan hogy a keresztszülőséget nem illik visszautasítani?

Figyelt kérdés

Olyan kért fel akitől ez szerintem nem indokolt , rokon de nem közeli, olyan közeli beszélgetős viszonyban sem voltunk soha. Jo viszony megvan nincs veszekedés de inkább ez a 2 lepes távolság ....

Lehet csak amiatt kérték mert a párom jómódúbb, nemtudom.

Ő méginkább furcsállja, hiszen alig ismeri őket.


2021. jan. 20. 11:06
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

8 Meglepne ha így lenne, fiatalok vagyunk mindketten szinte pályakezdők, pàrom jómódúbb de szülői segítség által az, nem élünk gazdagon.


9 Nem kérdeztem rá miért, szerintem kiült az arcomra a döbbentség.Mondtam megbeszélem párommal és majd jelentkezem.


10 220 km- re élünk a találkozás sem lesz gyakori a jövőben sem , minket ideköt a munkánk őket pedig oda.

2021. jan. 20. 11:31
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
Bármit visszautasíthatsz. Ezt meg nagyon egyszerű lesz: Kati, 15 éve nem beszéltünk, nem igazán értem, miért engem akarnál keresztszulonek, úgy hogy nem szeretném elvállalni. Ennyi
2021. jan. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
12 Valószínű ez lesz, párom mondta, hogy jaj most mi lesz mert nem illik. Akkor illetlenek leszünk de képmutatók nem.
2021. jan. 20. 11:50
 14/35 anonim ***** válasza:
93%

Nem vállalnám el ilyen esetben, hogy nincs közeli kapcsolat, és nem is találkoznánk rendesen. Biztosan van, aki alkalmasabb lenne.

Nyugodtan utasítsd vissza. Pl. pont a távolságra hivatkozva.

2021. jan. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%
Mond, hogy a tavolsag miatt nem tudnad megfeleloen ellatni a keresztszuloi feladatokat bla bla. Ha pedig nem szamit nekik, akkor kb barkit felkerhetnek.
2021. jan. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
88%

3-as!

Attól, hogy jómódú, egyáltalán nem biztos, hogy más gyerekét akarja finanszírozni. (Meg aztán foglalkozni vele).

Kérdező, ne legyenek illúzióid, egyértelműen EZÉRT kértek fel benneteket. És igen, el lehet utasítani diplomatikusan.

(Tudom, hogy megy, nők között dolgozok, hánynom kell sokszor, amikor fejtegetik, hogy ki legyen a keresztszülő, ez, vagy inkább ez, de amaz meg gazdagabb, akkor inkább az.)

2021. jan. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
Hivatkozhatsz nyugodtan a 220 kilométeres földrajzi távolságra is.
2021. jan. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

16 De én nem is vagyok jómódú , teljesen àtlagkeresetű, ha páromra akarjàk ezt kvázi ráerőltetni még gázabb.

Nem fogjuk elvállalni így.


17 A távolság a másik meg ha eddig sosem volt igényük hozzán eljönni, vagy minket meghívni akkor most se legyen. Aki most jó barátnőm és közeli a kapcsolatunk akkor neki bármikor vàllalnám de valakinek, mert másodunokatestvérek vagyunk így nem.

2021. jan. 20. 12:51
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
Ez amugy, hogy zajlott? Jo ideig nem is beszeltetek, aztan egyik nap csongott a telefon?
2021. jan. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
9%

Én is olyat választottam aki távolibb, nem beszélünk minden nap sőt minden héten sem

Családi összejövetelkor beszélünk egy jót és ennyi nem csak a legközelebbi emberek lehetnek keresztszülők

Próbáljátok a jó oldaláról nézni, nem azért választott titteket mert hát gondolom ha születésnapja lenne a gyereknek akkor is vinnétek ajándékot ha nem ti lennétek azok

2021. jan. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!