Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan legyek kedves?

Hogyan legyek kedves?

Figyelt kérdés
Próbálom utánozni az általam kedvesnek tartott embereket. Odamegyek a többiekhez, akarok valami aranyos, kedves dolgot mondani, de csak sértő, és megbántó gondolatok jutnak az eszembe, ezért próbálok csendben maradni, csak nem mindig sikerül. Azt akarom, hogy jobban szeressenek az emberek. Mit csináljak?
2010. aug. 13. 11:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de én is pont igy vagyok. Közbe meg kedveskedek meg midnen, de azután rájövök, hogy vajon csak lefárasztottam? Pedig én figyelek arra, hogy ne fárasszak le senkit..És közbe pedig meg úgy érzem és látom is, h aki nagyon fárasztó azt mindenki birja..de szerintem, velem van a baj, és már nem is akarok megváltozni.
2010. aug. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező,ez valahol vicces:)

De vegyük komolyan.Először is,mindig mosolyogjatok.Lehetőleg őszintén:)A mosolygó,vidám embert mindig szívesen látják.Aztán jó lenne,ha lélekben is jót akarnátok a másik embernek,ha az örömét szeretnétek,mert így nem felületes dicséret bukik ki a szádon,hanem igazi elismerés,ami nagy különbség.A kedves ember mindig kérdez.ÉRDEKLŐDIK.Azzal nem hibázhatsz nagyot.De az érdeklődésnek őszintének kell lennie.Szerintem ha megszületett bennetek a vágy,akkor az erő is megvan,hogy csináljátok.

2010. aug. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
41%
Ez nem úgy megy hogy most eldüöntöm hogy kedves leszek és akkor azvagyok. SZívből jön a kedvesség. Ha nem érzed őszintén sose fogsz kedves lenni hozzá / hozzájuk.
2010. aug. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én is átestem egy kicsit hasonló személyiségfejlesztésen. Első, amit tanácsolhatok, az a türelem. Sajnos az emberek skatulyáznak, amivel én sem értek egyet, de nem tudok többmilliárd ember agyában "átírni a szoftvert". Tehát, ha elkönyveltek egy morozus, intrikus valakinek, nehéz és főleg időigényes, de nem lehetetlen ledolgozni azt az "álarcot".

Jó úton haladsz. Az, hogy a fent leírt kérdésedben megfogalmazod, hogy a változtatást szükségesnek érzed, ez már fél siker. Már úton vagy odafelé.

Én is ilyen voltam. Elsőkörben kiűzöm az agyamból a negatív gondolatokat. Ha valakit magamban kicikizek, azonnal ezt mondom magamnak: "nem cikizni, ő is ember, neki is joga van úgy élni, ahogy szeret" és meg kell próbálni találni valami pozitívumot is benne.

A másik: kezeld úgy a világot, mint egészet, ahol vannak jó és rossz dolgok, kezeld úgy, hogy rajtad múlik, melyikből van a több. Folyamatosan figyeld magad és a környezeted és ha egy kicsit is jó dolog történik, érezz hálát iránta. Mondd azt, hogy "mennyire élvezem, hogy süt a nap" ha gondod van, mondd azt, hogy "hamarosan egy megoldott, elmúlt probléma lesz belőle" ésígytovább. Az emberekhez is így közelíts. Kérdezd meg, hogy vannak, beszélgess velük. De ha beszélgetsz, akkor se szídj senkit, semmit. Ne arról beszélj, hogy mi nem tetszik (politika, foci, pénzügyek tabu :)), hanem beszélj olyasmiről, ami életerőt ad.

Előbb-utóbb, ahogy változol, a világot is másképpen látod, az is változni fog. Légy segítőkész, de legyél határozott. Ne akarj MINDENKINEK megfelelni, de légy olyan udvarias, hogy aki nem az, ő szégyellje magát.

Sok sikert és mondom: jó irányba indultál, össze fog jönni.

2010. aug. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
bárcsak tudnám a választ,ha megpróbálok kedvesen viselkedni általában csöpögő nyáldumába fordul át a dolog,ettől leszek negédes.pff általában hallgatok és figyelem az emberek beszélgetéseit, de ez nem mindig megoldás, néha nekem is meg kell szólalnom.
2010. aug. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Két könyv jutott eszembe a témában,az egyik a Sikerkalauz(talán az 1.)ezt Dale Carnegie írta,a másikat Gerald G.Jampolsky:Szeretet:a félelem elengedése címmel.
2010. aug. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Először meg kell tanulni szeretni az embereket, méghozzá feltételek nélkül. Ha ez nincs meg, a döcögősen fog menni a kedvesség.

Lazíts, és fogadd el az emberi tökéletlenséget! Próbáld magadban felkutatni, kiben mit lehet szeretni.

Írj egy listát azokról az emberekről, akikkel nehéz kedvesnek lenni. Írj melléjük 3 tulajdonságot (akár külsőt, akár belsőt), ami szimpatikus benne. Ha nagyon nem megy, írhatsz totál általánosságokat is. Legrosszabb esetben egy jót fogsz nevetni magadon! :)

2010. aug. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Első lépésként arra figyelj, hogy ne bánts meg másokat, mert azok a sértő gondolatok csak belsőd kivetülései ergo nem vagy elégedett magaddal, de gondolom ez nem újdonság számodra.

Második lépés, hogy ne színészkedj, ezt az emberek észreveszik, és lehet, hogy azt hiszed közkedveltek a megjátszós emberek, de hitelük az nincs és csak a szeretetkoldusok keresik a társaságukat.

Tehát, ha nem jön belülről a kedvesség, erőltetett mosolyod nemcsak ráncokat okoz, hanem álbarátságokat is, aminek csak csalódás a vége.

2010. aug. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Próbáltam úgy is, hogy az ellenkezőjét mondtam annak, ami eszembe jutott, de az nem őszinte, és ezt észreveszik, és semmi jó nem származik belőle.

2010. aug. 13. 11:56
 10/13 anonim ***** válasza:
Keress olyan társaságot, akikről nem sértő, bántó dolgok jutnak az eszedbe! Van ilyen? Ha nincs akkor veled van a baj, próbálj a világra és magadra is pozitívabban nézni. A sértő dolgokat meg ugratásként is csomagolhatod, ha ezekre áll rá a szemed, persze viccesen-kedvesen. Ha csendben maradsz, akkor figyelni sem fognak rád!
2010. aug. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!