Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes lehet úgy családot...

Érdemes lehet úgy családot alapítani majdnem harminc évesen ha még semmit nem éltem?

Figyelt kérdés
A visszahúzódó személyiségem miatt még semmit nem éltem. De szó szerint. Nem mintha lenne kivel családot alapítani csak kérdezem. Már kezdem megbánni nagyon, ez normális most mi csináljak? De ha mégis lenne lehetőség család alapítására akkor így nem érdemes ugye? Akkor már inkább 40 évesen sok élménnyel nyugodtan az is jobb, nem?

2020. dec. 22. 10:44
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Koncertekre akarok járni meg buliba és mindent kipróbálni de nincs hozzá társaság.
2020. dec. 22. 14:29
 12/21 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, itt vagyok én, az előző válaszok írója. Ha gondolod, írj rám privátban, aztán max elmegyünk együtt vagy keresünk még embereket :D Nekem csomó ötletem van.
2020. dec. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Szerintem erre így nem, nagyon méltatlan lenne utána X évvel rájönni hogy te még bulizni utazni és pénzt szórni szeretnél kötöttségek nélkül.

Sajnos most ez hülye időszak de ha vége, kezdj el járni helyekre (sport, hobbi, helyi közösségek), ott összeszedsz egy jó baráti kört, aztán tudtok menni mindenfelé, bár én egyedül is mentem már külföldre és baromi jó volt az is:) Istentelenül berúgni is akartam egyszer, nem jött be, így azon túl vagyok, szóval lehet, hogy pár év alatt ilyen alapon be tudsz hozni eleget a “lemaradásból”. Lazulászni társsal is lehet, gyerek/kutya/macska/nyúl/stb meg ráér ha tényleg érzed magadban azt a mélyről jövő vágyat, hogy te márpedig ezzel szeretnél innentől kezdve foglalkozni időt energiát pénzt nem sajnálva

2020. dec. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát hogy ha eddig nem éltél meg semmit, ez után sem fogsz. Hiszen vágytál rá, még sem tettél érte. Most sem fogsz. Családot sem fogsz találni, mert azt sem keresel. Nem vagy elég aktív.
2020. dec. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
apukám ezt meg tudta oldani elvitt engem is a rock koncertje 1 éves koromtól
2020. dec. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
71%
Ha ilyen jó az élet, és a gyerek előttit hívják annak, minek kell gyerek? Ki az aki Ázsiát bejárja, jógát tanít, aztán hazajön, hozzámegy egy bajuszos józsihoz, és kipotyogtat pár hülye gyereket? Nem kell családot alapítani, pláne ha azt az élet végeként van jellemezve.
2020. dec. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
26%
Akit a Hawaii ingyenjegyes sztori érdekel: munkánk miatt rengeteget utaztunk (leginkább a férj). A törzsutas pontokból jött össze annyi, hogy meg tudtuk venni a jegyet belőle Amerikából (ahol úgy is ott voltunk) Honoluluig. Ez régen volt, most már a cég gyűjti a törzsutaspontokat, de akkor még szabad felhasználású volt.
2020. dec. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
16: Nem tudom, hogy a jógaoktató ismerősöm ezzel hogy van, de én akarok majd gyereket. Csak a kulcsszó itt a "MAJD". Egyáltalán nem érzem ugyanis magam késznek jelenleg rá, és biztos vagyok benne, hogy nagyon rossz vége lenne. De ez én vagyok, aki későn érő típus, megjegyzem, nekem a családom is tett bőven azért, hogy infantilizáljon, de ez egy másik történet. Semmi jó nem sülne ki abból, ha úgy vágnék a családprojektbe, hogy lélekben még kamasz vagyok, a gyerek is megszenvedné. Én egyszerűen tudomásul vettem, hogy nekem még szükség van pár évre, és majd a harmincas éveim közepén újra elő lehet venni ezt a témát. Addig meg aktivizálom magam, hogy tapasztalt, az életével elégedett, a szabadságot megélt, kiegyensúlyozott férj és családapa legyek majd. És akkor majd nem azt kell mondanom a fiamnak, amikor megkérdezi, hogy "apa te miket csináltál fiatalon?", hogy "Semmit".
2020. dec. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
40%

Az utolsó mondatod az egyetlen, amivel nem értek egyet, ha akarnék gyereket, akkor sem azért csinálnék dolgokat, hogy tudjak miket mesélni neki.


Szabadságot megélt... De miért jelenti a család a szabadság végét. 30-as vagyok, nő, nem lesz gyerekem, és egyáltalán nem vagyok kalandvágyó, unalmas vagyok, prűd, savanyú, de ezeket olvasva úgy elszomorodom. Hányan lehetnek, akik lecsaládoznak, és később derül ki, hogy boldogabbak voltak anélkül.

2020. dec. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ha így gondolkozol akkor még nem vagy érett a gyerekvállalásra szerntem.
2020. dec. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!