Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes lehet úgy családot...

Érdemes lehet úgy családot alapítani majdnem harminc évesen ha még semmit nem éltem?

Figyelt kérdés
A visszahúzódó személyiségem miatt még semmit nem éltem. De szó szerint. Nem mintha lenne kivel családot alapítani csak kérdezem. Már kezdem megbánni nagyon, ez normális most mi csináljak? De ha mégis lenne lehetőség család alapítására akkor így nem érdemes ugye? Akkor már inkább 40 évesen sok élménnyel nyugodtan az is jobb, nem?

2020. dec. 22. 10:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
99%

Velemenyem szerint 1-2 ev alatt is lehet rengeteg elmenyt szerezni baratokkal csaladdal mindennel.

Nem feltetlen jelenti azt hogy 10 evet kell "elj". Meg családalapitas közben is szorakozhatsz fuggetlenul attol.

Bar ha igy erzed akkor kezdj neki az elmenyszerzeseknek. Kozben lehet valakit meg is ismersz. De a családalapitas nem ugy megy hogy 2 hete együtt vagyunk akkor legyen gyerek 🤷‍♀️

De ez az en velemenyem.

2020. dec. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nem attól lesz valaki jó szülő,hogy mennyit "élt",mennyi élménye volt.
2020. dec. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
2. De most jöttem rá ez nagyon fontos. Ha már gyerek lesz meg feleség az jó nagyon de utánna már semmi izgalom nem lesz az életemben. Egy gyerekkel már semmi nem olyan.
2020. dec. 22. 11:25
 4/21 anonim ***** válasza:
85%
Milyen izgalomra gondolsz?
2020. dec. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%
Utolsó: önálló élményekre, hülyülésekre barátokkal, útkeresésre, tapasztalatszerzésre. Valószínűleg utazásra is. Azért tudom, mert ugyanebben vagyok. Szerintem neki is, ahogy nekem is, gyakorlatilag kimaradt a kamaszkora. Én tuti várnék a családdal, bennem fel sem merült, hogy most alapítsak családot, semmi szüksége nem lenne a gyereknek egy frusztrált apára, akinem nem volt fiatalsága. Én ahogy lecseng ez a szarság, ami van, fogom magam és elkezdek utazni. Egyébként a kérdezőnek üzenem, hogy nem feltétlenül kell 40 éves koráig várnia, be lehet ezt szerintem pótolni kevesebb idő alatt is. Csak arra kell figyelni, hogy mellette piacképes tudásod is legyen, inkább ez ebben a nehéz. Legjobb, ha programozó vagy.
2020. dec. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
33%
Gyerek mellett is lehet utazgatni, ha mondjuk már rá lehet bízni a nagyszülőkre :) Feleséggel meg sokkal jobb, mint egyedül.
2020. dec. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Azt a fajta szabadságot, amire ő vágyik, nem lehet megélni már családdal. Szerintem a kérdező kicsit sodródni akar, kicsit átadni magát az életnek, ahogy a kamaszok teszik. Ismerek olyan csajt, aki 28 éves, és 10 éve ezt csinálja, bejárta egész Ázsiát jógaoktatóként. Na, én is valami ilyesmit akarok, csak rövidebb időtartammal. Hátizsákos utazásra, stoppolásra, hostelekben megszállásra, sátrazásra a vadonban, random helyeken alkalmi munkák végzésére már nemigen lehet szerintem vállalkozni úgy, hogy tudod, hogy otthon van egy gyereked és folyamatosan gondolnod kell rá. Szerintem fontos, hogy az ember élményeket gyűjtsön és megélje a spontaneitást. Annyi ember van, aki mindent "szabályosan" csinál, mindig beáll a sorba, lemond a valódi vágyairól, jó adófizető 9-5-ig átlagpolgár lesz, és csodálkozik, hogy miért halál boldogtalan. Egy életünk van, használjuk ki. Szerintem.
2020. dec. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%
Hát igen, mindenki más. Én mondjuk nem éltem meg sok mindent, és már 31 vagyok, de nem vágyom ilyenekre, hogy stoppal járjam a világot, meg vadonban aludjak, mint egy hobó. Pláne Ázsiában, vagy harmadik világbeli országban.
2020. dec. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
19%
Hogyne lehetne család mellett utazni!Jó, nem a legelején, de később 6-8 éves korban már simán. A gyerekeim itthon maradtak a nagyszülőkkel. Mi évente 3 hetet tekeregtünk az amerikai Nemzeti Parkokban, ránk fagyott a sátor a Grand Canyonnál, találkoztunk medvékkel Kaliforniában. Voltunk Hawaiion ingyenjeggyel, Új-Zéland, Dél-Amerika, Közép-Amerika se maradt ki. Mindenütt sátraztunk vagy ahol nem volt tanácsos, nagyon olcsó hostelekben szálltunk meg. Kamaszkorban meg, ha akartak, jöttek velünk, így velük jártuk be pl. Kanada vadonjait.
2020. dec. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Az a hawaii-os ingyenjegyes sztori engem érdekelne :D
2020. dec. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!