Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi pénzzel érdemes hazatér...

Mennyi pénzzel érdemes hazatérni külföldről, és családot alapítani?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, de fontolgatom a hazatérést. Mekkora összeggel lehetne már ideiglenesen boldogulni? 1-2 millió még kevés?


Illetve ha elsőre úgy döntök, hogy előbb egyetemre szeretnék járni, mekkora összeg szükséges, hogy mellette diákmunkával fenn tudjam tartani magam?

(ha állami a szak)


10 millió alatt van értelme egyáltalán elindulni?


2015. nov. 19. 10:09
1 2
 1/16 TappancsMancs ***** válasza:
90%
Attól függ mit szeretnél itthon indításnak. Családi ház (20m > +), lakás (10m > +), további itthoni tanulmányok (ezt nem tudom), autó (200e > +), aztán lakberendezés (2m > +). Meg egyebek de példa volt.
2015. nov. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
inkabb azt a kerdest tedd fel, hogy erdemes-e egyaltalan...
2015. nov. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 TappancsMancs ***** válasza:
95%
Konkrétabb árakhoz nézegess ingatlan oldalakat, bútorüzletek oldalait autó árakat stb.
2015. nov. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Megvalaszolhatatlan anelkul hogy tudnank mit tudnal otthon kezdeni?

Ahhoz hogy hazajojj es munka nelkul elelj eleted vegeig nyilvan nagyon nem akkora osszeg kell mint ahhoz, hogy hazajojj egy jo allasba jo fizetessel, akkora osszeggel hogy pl egy kezdo lakas vasarlasat finanszirozd vele...


En azert voltam kenytelen kijonni mernokkent is, mert nincs sajat ingatlanunk, az meg nincs benne a magyar berekben hogy lakbert fizessek magamnak/csaladomnak IS, meg a nyugdijas szuleimnek IS, es emellett meg eljek meg, tartsam el a csaladom.

Nyugaton ezt ha nem is konnyen, de meg lehet csinalni.

2015. nov. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

De mire kéne a pénz?

Lakás, ház, kocsi? Ezekre nem elég 1-2 millió.

És itthon lenne munkád? Fenn tudnád tartani magad?

Diákmunkából elég lutri megélni. Családot alapozni meg nem lehet (felelősen).

2015. nov. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
34%
Én is külföldön élek ..,immàr a csalàdommal.A helyedben inkàbb a külföldön történő csalàdalapítàst fontolgatnàm !Érvelnem azt hiszem fölösleges ...
2015. nov. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%

Mi is dolgozni mentunk ki..

maradtunk konnyebb az elet itt En mar itt kezdem anno a foiskolat is tanulni erdemes

Most jo allasom van es 3 gyerek

2015. nov. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%

Nekem van ismerősöm akik hazaköltöztek Sopronba (onnan mentek ki anno). Építkeztek egy közeli csendes faluban, gyereket terveznek. Viszont Ausztriába ingàznak dolgozni, mert a magyar bérek és gyerek után járó támogatásokból ezt nem tudnàk megvalósítani.

Csak kettőjük 13-14 havi fizuja kb 1.4 M ft/év, ami kb egy egész éves magyar bérrel egyenlő.

2015. nov. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
66%

Mi is ezt tervezzük a párommal, amit Digo is írt. Építkezni akarunk Sopronban és kijárni Ausztriába dolgozni. Ennél jobb verzió nem igazán van a két országban, Magyarország olcsóbb, de a bérekből kb. éhenhalni sem lehet, Ausztriában egész jó fizetések vannak (bár azzal nem vagyok kibékülve, hogy pl a diplomás informatikus párom alig keres többet nettóban egy bolti eladónál, szóval itt meg ez nem igazságos a rendszerben), de Ausztriában meg magasak az árak (lakhatás egy vagyon, saját házra szinte esélyünk sincs, az albérletek drágák, az autófenntartás, az élelmiszer, a szolgáltatások, minden nagyon drága). Ha a határ mellett maradunk és átjárunk dolgozni, mindkét ország előnyeit kihasználhatjuk, mint eddig (mi eddig is ezt csináltuk, csak nemrég költöztünk ki, de tervezzük a hazatérést).

Amúgy a kérdésedre annyit, hogy igen, 1-2 millió kevés. Szerintem egy 6-8 millió kell ahhoz, hogy kezdj magaddal valamit otthon, a nyugati határszélen még 10 millió is kellhet.

2015. nov. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%

" pl a diplomás informatikus párom alig keres többet nettóban egy bolti eladónál"


Akkor ott valami arulas van. Pl. a parod bolti eladokent dolgozik.

2015. nov. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!