Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kellene tenni? Jelenleg a...

Mit kellene tenni? Jelenleg a koronavírus járvány miatt, nagyon leterheltek a mentősök, azért a 4 hazai orvostudományi egyetem hallgatói segítik a munkájukat, és járnak tesztelni. Többi lent..

Figyelt kérdés
Így én is járok tesztelgetni. A családom 300 km-re van, vidéken. És ugye most közeleg a Karácsony, s azon a héten is kellene menni tesztelni, viszont nyilván nagyon kevesen vállalták el. Tehát nagy szükség lenne rám azon a héten is. Viszont a családom azt akarja hogy otthon, velük töltsem el az ünnepet. 19 éves vagyok, eddig minden Karácsonyt otthon töltöttem. Most viszont úgy érzem, kötelességem segíteni. Mit kellene tenni? Otthon lenni a szeretteimmel vagy vállalni az önkénteskedést?

2020. dec. 11. 18:29
A kérdező szavazást indított:
Otthon tölteni az ünnepet a családdal
Önkéntes munkát vállalni az ünnepek alatt is
63 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
19 évesen azt csinálsz, amit szeretnél. Ha neked fontos, hogy önkénteskedj, ami amúgy egy igen szép dolog, főleg karácsonykor, akkor szerintem csináld azt. Most amúgy sem a nagycsaládi karácsonyozásnak van az ideje.
2020. dec. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Fura, a lányomék (SE-ÁOK) nem tesztelhetnek, csak keddig, utána szünetel ez a fajta tömeges teszt. És mindenkit, aki vidéki, eleve is osztottak, ahol lakik, bár szállodában vannak elhelyezve.
2020. dec. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
55%
Család az első
2020. dec. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
50%
Hadd ne mi döntsük már el, hogy neked mi a fontosabb...
2020. dec. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%
Ez a te értékrendedtől függ. Számomra első a család, de nem biztos, hogy ez nálad is így van.
2020. dec. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%
Én nem mennék a családom közelébe, ha potenciális kovidosok közelében voltam előtte, akár védőfelszerelésben is. Nem kell tragédiaként felfogni a karácsony kihagyását, lesz jövőre is, közte pedig még egy húsvét, pünkösd és nyári szünet, amit valószínűleg normális körülmények között el lehet majd tölteni a családdal.
2020. dec. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
43%
6, meg is mondom a férjemnek, haza ne jöjjön ma szolgálat után.
2020. dec. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
56%
7, a férjed is 300 km-re lakik tőled?
2020. dec. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
32%
Az lenne a legjobb, ha a szentestét otthon töltenéd, ha nagyon szeretnéd akkor a 25-26 tesztelős. De hát ugye a 300km nem kevés. Így én személy szerint a családot választanám. Lesz még időd önkénteskedni ebben a helyzetben bőven
2020. dec. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%
Én mennék tesztelni, de nem azért, mert ilyen nagylelkű lélek vagyok. Hanem ha már úgyis tesztelek előtte, van egy csomó potenciális covidos kontaktom, akkor nem akarnám hazavinni a vírust a családnak. (Nem csak a tesztelt emberek - úgyis van védőruha -, hanem a munkatársak, még a tömegközlekedés.) Ha meg úgyse otthon karácsonyozok, akkor inkább tesztelni mennék, mert egyrészt ezzel segítek, másrészt ez még mindig jobb, mint egyedül karácsonyozni.
2020. dec. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!