Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vegyes házasságról és az...

Vegyes házasságról és az ebben felnövő gyerek/ekről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Fehér és színesbőrű emberek közötti házasságra gondolok és nem cigányra.


Hogyan vélitek a környezet miként áll az ilyen dolgokhoz? A gyerek aki felnő az be tud-e illeszkedni a társadalomba, vagy kivülálóként kezeli magát? Milyen viszályok származhatnak és miféle előnyökkel jár egy ilyen házasság.


2010. aug. 11. 20:38
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
45%

Londonban elo magyar vagyok. Feltetelezem, kedves kerdezo, hogy no vagy, mert a vegyes parok 99%-a fekete ferfi - feher no (vajon miert?). Nekem nem jonnek be, bar ez sajat velemeny.


Az azonban eleg furcsa, hogy szerintetek a felver gyerekek a legszebbek, legokosabbak meg mittudomen. Jo, hogy azt nem sugalljatok, hogy felsobbrenduek! Azert ne essunk mar tulzasokba!


En ellenzem a dolgot, de mindenki azt csinal, amit akar. Mindenesetre biztasson a gondolat, hogy a csaladon beluli eroszak sokkal magasabb a fekete ferfi - feher no paroknal, mint az atlag.

2010. aug. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

utolsó én egy ilyen kapcsolatban felnövő gyerek vagyok csak érdekelt a kívülállók véleménye.


ma 22:56


Az, hogy a gyerekek toleránsak, azt úgy feljtsd el, ahogy van. Nem azok én a saját gyerekkoromon tapasztaltam, nem volt kellemes. Mármint az óvodai és általános iskolás évekre gondolok. Középiskolában már egzotikumnak tekintenek de nekem az sem tetszett.

2010. aug. 15. 23:56
 13/33 anonim ***** válasza:
Ertelek. Hany eves vagy, ha szabad kerdeznem? (Privatban is valaszolhatsz.)
2010. aug. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
93%

Én félig kubai vagyok, mindkét anyanyelvemet tökéletesen beszélem, és bár mindkét szülőm fehér, azért eléggé látszik rajtam, hogy nem vagyok teljesen magyar. Problémáim csak általános iskolában voltak, akkor alsó tagozatban folyamatosan megvertek a MAGYAR fiúk (holott a suli, ahova jártam 50% cigány volt). Gimiben viszont én is egzotikumnak számítottam és én viszont eszméletlenül élveztem ezt, főleg mert az önbizalmam eléggé a béka feneke alatt van :S :D

Az általános iskolai éveket leszámítva CSAK előnye van ennek a "szituációnak". Eleve az, hogy két nyelven tudok, és mivel két nyelven kellett egyszerre megtanulnom beszélni babaként, hihetetlenül fejlett lett a nyelvérzékem (de matekból, reál tárgyakból meg nagyon rossz lettem :P) Ezen kívül nagyon könnyű barátkozni, mert ha valaki meghallja, hogy kubai vagyok (nem hangoztatom, csak egy beszélgetés során kiderül, vagy anya felhív és hallják, hogy nem magyarul beszélek vele, rákérdeznek) azonnal felélénkül a beszélgetés, nincs kínos csend se, stb.

Talán csak az egyetlen bosszantó, hogy az emberek totálisan félre vannak tájékoztatva Kubáról és néha mondanak olyan dolgokat is, ami elég sértő tud lenni.

A legnagyobb bánatom az, hogy nem lehetek mulatt :( Olyan szívesen lennék félig néger, félig fehér! Szerintem a mulatt lányok a legszebbek a világon, akármit is mond a kedves rasszista hozzászóló...Nem azt mondták, hogy a mulattok a legokosabbak, legtökéletesebbek, de tény, hogy talpraesettebbek sok esetben, és igenis több anyanyelvük van, ami máris óriási előnybe helyezi. Lehet, hogy nem az összes gyönyörű, de akkor is nagyon szerencsés "kombináció" esztétikailag, mert nehezen lehet csúnya mulattot összehozni. De szerinted biztos ők a legagresszívebb, legbutább emberek a földön...hát gratulálok! Ez ugyanis csak nevelés kérdése! Ráadásul szerintem senkinek se jutott eszébe, hogy felsőbbrendű faj lenne, ezt te akarod belemagyarázni, aki félti a "felsőbbrendű" fehér pozícióját.


Azt is fontos hozzátenni, hogy nem ugyanaz mulattnak lenni itt, mint Amerikában! Itt a négereket vagy a mulattokat senki sem gyűlöli, nem úgy, mint az USA-ban...Itt úgymond aranyéletük van, hisz egzotikumnak számítanak. Egyedül ált. suliban van gond, mert ott még a gyerekek nem értik, hogy neki miért más színű a bőre, és azt hiszik róla, hogy cigány, ami sajna nem előnyös.

2010. aug. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
Jaj, jon a rasszista kartya, ki hitte volna :) ez annyira jellemzo sajna ratok.
2010. aug. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
74%

Ránk? Az előbb mondtam, hogy 100% fehér vagyok :S

Ránk...bezzeg, amikor én mondok valami rosszat a cigányokra (mert ált.suliban nem ők bántottak, de később én is kaptam tőlük rendesen más okokból), akkor meg én vagyok a rasszista.

Ez nem a rasszista kártyáról szól! Bocs, de nem én háborodtam fel azon, hogy valaki meg merészelte említeni, hogy a mulattok esetleg lehetnek okosak is! Lehet, hogy Angliában sok gond van a bevándorlókkal, de nem azért mert buták lennének vagy csúnyák...inkább kulturális összeütközésről van szó meg arról, hogy nem akarnak beilleszkedni. Persze nem mintha a szépség számítana, de te képes voltál kibukni azon, hogy valaki jó tulajdonságokat merészelt adni a mulattoknak is. Hát mi ez akkor, ha nem rasszizmus?

Megérteném ezt a rasszista kártya dolgot, ha arról lenne, szó, hogy egy néger tett valami borzalmasat, mondjuk gyereket ölt, börtönbe zárják és ERRE mondaná azt, hogy "Ja, mert néger vagyok, mi? Te büdös rasszista!" Na ezt én is utálom mind a négerek, mind a cigányok részéről, de itt most nem erről volt szó, hanem arról, hogy szerinted a négerek agresszív állatok.

2010. aug. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
0%
Meg csúnyák és buták...
2010. aug. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Ne menjünk bele ebbe a rasszista dologba, úgy sem juttok dűlőre, mert másként szemlélitek a dolgokat és mindketten a saját igazatokat hangoztatjátok.


„Jo, hogy azt nem sugalljatok, hogy felsobbrenduek!”


Szerintem ez, csak 1 kis túlzás akart lenni, hogy felhívja a figyelmet a többiek részéről tanúsított elfogultságra. Az pedig, hogy ellenzi az ilyen házasságokat, lehet, hogy rasszizmus, de én sem hagynám, hogy a leendő gyerekem cigányhoz menjen hozzá. Ezzel csak arra célzok, hogy kint Angliában gondolom olyanok a négerek, vagy legalábbis többsége, mint idehaza a cigányok.

2010. aug. 16. 12:15
 19/33 BarackBefőtt válasza:
100%
Minden érmének két oldala van: Nekem senkivel nincs semmi bajom, és általában másról sem feltételezem, hogy lenne, nekem talán még jobban felkeltik az érdeklődésemet azok az emberek, akik valamiben mások...másrészről, mindig vannak, akiknek szúrja a szemét a másság, ezt nem lehet elkerülni...de én úgy gondolom, ez nem lehet akadály, mert nem a rasszizmusé a világ, igenis sokszínűek vagyunk, és ez egy jó dolog...
2010. aug. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

Kérdező és Utolsó nagyon jó diplomaták :)

Nézd...amennyiben jól megismerem és kiderül, hogy tényleg rendes házból való, rendes ember, nem érdekel, hogy cigány-e, néger-e vagy fehér. Az már kérdés, hogy itthon már sajnos az a helyzet, hogy a cigánynak be kell bizonyítania, hogy jó ember, míg egy magyarnak azt kell bebizonyítania, hogy nem rossz. Remélem érthető, mit akarok mondani ezzel.

Persze tudom, hogy Amerikában a négerekkel ugyanez a helyzet, és nem tagadom sem a cigány- sem a négerbűnözés létezését, igenis van, igenis megoldandó probléma, de ne nézzük már őket alacsonyabb rendű élőlénynek és ne jelentsük már ki kategorikusan vagy burkoltan, hogy ez egy buta, randa (na jó, ez tényleg ízlés kérdése), agresszív faj. Bennem csak ez vitte fel a pumpát.

2010. aug. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!