Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha egy 12 éves gyerek havonta több tízezer forintot költhet el kedve szerint? Nem tesznek ezzel rosszat vele a szülei?

Figyelt kérdés
2009. máj. 12. 01:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%

Ha én ennyit elkölthetnék 1 évben akár...

Ha megtehetik, akkor hagy tegye meg.

2009. máj. 12. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
99%
Én nem adnék neki több ezres zsebpénzt, hanem mint szüleim, arra adok amire mondja, hogy kell neki, vagy ha úgy érzem hogy erre nem adok, akkor nem kap. Cumi. Túl szigorúnak se kell lenni a pénzzel (márha van) de a több tízezres zsebpénz nem tanítja meg a gyereket értékelnie azt, amije van. Egyszerűen nem fogja érezni a súlyát. A legtöbb olyan régi ismerősöm, aki nagyon el volt engedve, frankón elzüllött, és/vagy nem tanulta meg azt, hogy az életben meg kell dolgoznia a pénzért, és rengeteget szívni / lemondani / átcsoportosítani.
2009. máj. 12. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%

már hogyne tennének rosszat vele!


ha hozzászokik ahhoz hogy ilyen sok pénze van akkor a felnőttkorban torz értékrendje lesz, nem tanul meg bánni a pénzel. akkor se adnék 12 éves gyereknek 5ezer forintnál többet ha megengedhetném magamnak hogy húszezreseket tartsak a wcben slozipapír helyett! :)

2009. máj. 12. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem is rosszat teszel vele, mert hozzászokik a nagy lábon éléshez, utána meg amikor neki kell megélni és nem tudja a fizetéséből fenntartani ugyanazt a színvonalat, hitelekbe fogja verni magát, hogy úgy élhessen, mint régen. A gyerek így nem fogja megtanulni beosztani a pénzt. Miért kell egyáltalán zsebpénz? Arra adj, amire kell neki.
2009. máj. 12. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
98%
Felnőtt létemre sem költök magamra ennyit, mert tudom, hogy mennyit kell érte dolgozni. Láttam már pár ilyen gyermeket, ők később is a szüleikre támaszkodnak, amikor már a hasonló korúak rég önállóak voltak. Dehát a szüleink nem lesznek ám mindig mellettünk. Én úgy gondolom, hogy a következetes nevelés része a pénzzel bánás megtanítása is.
2009. máj. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Nekem két lányom van és az én meglátásom, hogy nem szabad annyit adni nekik, én is adok de jóval kevesebbet, szerintem nem fogja tudni megbecsülni a pénz értékét, és ha megszokja a jót nagykorában igen rosszul fog esni ha nem teheti meg azt amire rászokot!
2009. máj. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

Hat jot biztos nem tesznek a gyereknek azzal, hogy csak ugy szorhatja a penzt!

Mi is adunk penz a 12 eves lanyunknak, de vannak hatarok.

2009. máj. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Van egy vállalkozó ismerősöm,milliomos.Egy 12 és 16 éves gyereke van.A gyerekek úgy nőttek fel,hogy a családnak meg kell dolgoznia pénzéért,és nem annak van sok pénze,aki sokat keres,hanem aki jól beosztja azt.Az otthoni munkákban is kell segíteniük.Zsebpénzt pedig a kisebbiknek 3.000.- a nagyobbnak 5.000.-Ft-ot ad.Ezenfelül feltölti a telefonjukat havonta 3.500.- Ft-tal.A zsebpénzükből kell fedezniük a kiadásaikat,még a kisebb iskolaiakat is.(Füzet,ceruza stb.)Nem számoltatja el őket,de ha kérnek még pénzt,megkell indokolniuk,miért kérnek.Eleinte persze zúgolódtak a gyerekek,de azóta jól működik a dolog.Szerintem ez a helyes nevelés.
2009. máj. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem az én gyerekem, nekem nincs is.:)

Egy ismerős család, akiknek tényleg annyi pénzük van, hogy húszezreseket tarthatnának a slozipapír helyén.:D

Én nagyon furcsállom ezt, de hát nem szólhatok érte, mert annyira azért nem vagyunk jóban.

Mindenesetre a kislánynak egy mozdítást nem kell otthon csinálnia, bejárónőjük van, azt vesz a pénzéből, amit akar.

De hát ők tudják, az ő fejükre fog nőni a gyerek, nem az enyémre.

2009. máj. 12. 09:37
 10/12 anonim ***** válasza:
Várható, hogy nem fogja tudni ellátni magát. Ha bármilyen változás is beállna a pénzügyi helyzetében, teljesen megbénulna.
2009. máj. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!