Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanuljak valamit vagy próbálja...

Tanuljak valamit vagy próbáljak inkább munkát keresni? Ez egy ördögi kör. Tanácstalan vagyok!

Figyelt kérdés

Nagyon bonyolult a helyzetem. Nem tudom mit csináljak, tanácstalan vagyok.

2008-ban érettségiztem le. Utána szeptemberben elkezdtem egy OKJ-s iskolát, fizetőset, de 2. félévben feladtam, mert rájöttem, hogy nagyon nehéz és nem is érdekel annyira, hogy kiadjak rá még jó pár tízezret..

Aztán köv. szeptemberben (2009) elkezdtem egy másik suliban egy teljesen más OKJ-s képzést. Ingyenes volt. Még tetszett is, ment is, de közbejött egy balesetem, és nem tudtam folytatni az iskolát.

Amióta felgyógyultam (március közepe), elkezdtem munkát keresni. 1-2 próbanapom volt összesen 1-2 üzletben, de sehonnan nem hívtak vissza. Pénzem így nyilván nincsen, szüleimre se támaszkodhatok, mert ők sincsenek eleresztve anyagilag.

Szeretnék sulizni újra szeptembertől, de így csak ingyenes suliba tudnék menni és 1 évre csak, mert hamarosan betöltöm a 22 éves kort, meg hogy 1 évig még talán anyumék is tudnák finanszírozni a bérleteimet (Volán + BKV), de 2 évet anyumék nem merik bevállalni, mert apumnak most végre van munkája, de fél évig nem volt és félünk, hogy ha bejön megint egy ilyen munkanélküli időszak, akkor a sok bérletet nem tudják nekem fizetni, és akkor mit csinálunk? Pedig örülnének ők is, ha tanulnék vagy dolgoznék.

Munkát nem találok, ahogy már írtam. Mindenhonnan elküldenek. Diákmunkára még lenne esélyem, de ahhoz is suliznom kell.

Viszont a másik bökkenő, hogy egész nyáron nézeget(t)em a különböző budapesti OKJ-iskolák honlapjait, 1 éves képzések között nincs olyan, ami tetszene, csak 2 évesen. Bár abba is félek már belevágni, nehogy fél úton rájöjjek, hogy rosszul választottam, mint az első sulinál. Sok félsz van bennem.


Szóval szerintetek vágjak bele valami iskolába vagy inkább próbáljak tovább melót keresni, és ha saját lábamra tudtam állni, elmegyek legfeljebb estire és szerzek valami szakmát? Angol nyelvet is nagyon-nagyon szeretném megtanulni, de hát az se megy egyedül..

Ingyenes suliba se bízom 100%-ra. Ahova én jártam, nem volt a legjobb (igaz, a legrosszabb se)


Ez egy rohadt ördögi kör és nem tudom, hogyan juthatnék ki belőle. El vagyok keseredve. Félek, hogy kiszaladok az időből és semmim nem lesz:( Egy rakás szerencsétlenségnek érzem magamat :'(

Már gyűlölök beszélgetni ismerősökkel/új arcokkal, mert ugye mindenki rögtön megkérdezi, mit csinálok. És én magyarázkodhatok, hogy itthon ülök.. :S És nem mellesleg unatkozok is és szeretnék emberek közé járni, mint a legtöbb fiatal. Egyébként a pároméknál lakom 1 éve :) Ez legalább klassz :) Neki van munkája, de ő se keres olyan hú de sokat, örül, ha ő be tud jutni a munkahelyére + a számlákat ki tudjuk fizetni. Szóval tőle se tudok kérni ilyenekre, mielőtt valaki ezzel kezdené..


21 leszek/L


2010. aug. 11. 20:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szia!


És ha visszamennél a munkaügyibe, próbálkozni? Nekem is csak érettségim van, meg egy nyelvvizsgám, mégis küldtek továbbképzésre..... Nem lehet, hogy rossz ügyintézőt fogtál ki? ...


Hasonlón mehettem át, mint most te. Az biztos, hogy nem könnyű újrakezdeni: sok akarat és kitartás kell hozzá, de ha elhatározod magad, sikerülni fog.


A rosszindulatú megjegyzésekkel nem érdemes törődni. Én ezektől féltem leginkább, a korom miatt. Pedig korábban is úgy gondoltam, most is, hogy bármilyen korban tiszteletre méltó az, hogyha valaki tanulni akar.


Te még csak 21 vagy. Én idősebben, 22 évesen kezdtem új sulit (most 23 vagyok).


3 és fél évig jártam egy nagyon nehéz egyetemi szakra, ami nem érdekelt, de a körülmények miatt nem tudtam előbb váltani. Hatalmas kudarc volt számomra (korábban jó tanuló voltam, általánosban még osztályelső is). Féltem a külvilágtől, hogy lenéznek majd.


Nem támogattak itthon se, azt mondták, hogy keressek állást, ne felvételizzek, végezzek okj-t, mert nekem ez nem megy, stb.


De én úgy éreztem/érzem, főleg ezek után, kell az önbecsülésemnek egy diploma és képes vagyok megszerezni.


Végül költségtérítéses szakra vettek fel. A tanulmányaimat diákhitelből kellett fizetnem.


De megérte!


Pár napja kaptam a PSZF-től a levelet, hogy átsoroltak államilag támogatott képzésbe. Hatalmas elismerés ez nekem: a legjobb tanulók között vagyok.


Az ismeretségi körömben van olyan, aki friss diplomásan, Corvinusos diplomával, itt a PSZF-en már az első félévben elvérzett számvitel alapjain (és még máson), pedig szakmai gyakorlata van könyvelésből, könyvelő családból származik...


Az előttem látott példák alapján, sajat tapasztalatból úgy ítélem meg, hogy teljesen mindegy, ki hogyan teljesített a múltban. Csak a MOST számít.


FEL A FEJJEL! Döntsd el mit akarsz igazán. Minden rendbe fog jönni!!!

2010. aug. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Mert a tobbiek aztan nem ertelmesen szoltak hozza...ide sem erdemes irni, legalabbis sajat velemenyt, igazat nem, mert az nem tetszik a kerdezoknek.
2010. aug. 13. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!