Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanuljak valamit vagy próbálja...

Tanuljak valamit vagy próbáljak inkább munkát keresni? Ez egy ördögi kör. Tanácstalan vagyok!

Figyelt kérdés

Nagyon bonyolult a helyzetem. Nem tudom mit csináljak, tanácstalan vagyok.

2008-ban érettségiztem le. Utána szeptemberben elkezdtem egy OKJ-s iskolát, fizetőset, de 2. félévben feladtam, mert rájöttem, hogy nagyon nehéz és nem is érdekel annyira, hogy kiadjak rá még jó pár tízezret..

Aztán köv. szeptemberben (2009) elkezdtem egy másik suliban egy teljesen más OKJ-s képzést. Ingyenes volt. Még tetszett is, ment is, de közbejött egy balesetem, és nem tudtam folytatni az iskolát.

Amióta felgyógyultam (március közepe), elkezdtem munkát keresni. 1-2 próbanapom volt összesen 1-2 üzletben, de sehonnan nem hívtak vissza. Pénzem így nyilván nincsen, szüleimre se támaszkodhatok, mert ők sincsenek eleresztve anyagilag.

Szeretnék sulizni újra szeptembertől, de így csak ingyenes suliba tudnék menni és 1 évre csak, mert hamarosan betöltöm a 22 éves kort, meg hogy 1 évig még talán anyumék is tudnák finanszírozni a bérleteimet (Volán + BKV), de 2 évet anyumék nem merik bevállalni, mert apumnak most végre van munkája, de fél évig nem volt és félünk, hogy ha bejön megint egy ilyen munkanélküli időszak, akkor a sok bérletet nem tudják nekem fizetni, és akkor mit csinálunk? Pedig örülnének ők is, ha tanulnék vagy dolgoznék.

Munkát nem találok, ahogy már írtam. Mindenhonnan elküldenek. Diákmunkára még lenne esélyem, de ahhoz is suliznom kell.

Viszont a másik bökkenő, hogy egész nyáron nézeget(t)em a különböző budapesti OKJ-iskolák honlapjait, 1 éves képzések között nincs olyan, ami tetszene, csak 2 évesen. Bár abba is félek már belevágni, nehogy fél úton rájöjjek, hogy rosszul választottam, mint az első sulinál. Sok félsz van bennem.


Szóval szerintetek vágjak bele valami iskolába vagy inkább próbáljak tovább melót keresni, és ha saját lábamra tudtam állni, elmegyek legfeljebb estire és szerzek valami szakmát? Angol nyelvet is nagyon-nagyon szeretném megtanulni, de hát az se megy egyedül..

Ingyenes suliba se bízom 100%-ra. Ahova én jártam, nem volt a legjobb (igaz, a legrosszabb se)


Ez egy rohadt ördögi kör és nem tudom, hogyan juthatnék ki belőle. El vagyok keseredve. Félek, hogy kiszaladok az időből és semmim nem lesz:( Egy rakás szerencsétlenségnek érzem magamat :'(

Már gyűlölök beszélgetni ismerősökkel/új arcokkal, mert ugye mindenki rögtön megkérdezi, mit csinálok. És én magyarázkodhatok, hogy itthon ülök.. :S És nem mellesleg unatkozok is és szeretnék emberek közé járni, mint a legtöbb fiatal. Egyébként a pároméknál lakom 1 éve :) Ez legalább klassz :) Neki van munkája, de ő se keres olyan hú de sokat, örül, ha ő be tud jutni a munkahelyére + a számlákat ki tudjuk fizetni. Szóval tőle se tudok kérni ilyenekre, mielőtt valaki ezzel kezdené..


21 leszek/L


2010. aug. 11. 20:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Hát, bocs, de amit leírtál, az inkább nyafogásnak tűnik. Nem tetszik ez, nem tetszik az, belefogok, abbahagyom, tetszene, de... Szóval, nem a lehetőségekkel van a baj, hanem veled. Mostanában luxus, ha valami olyasmit akar csinálni az ember, ami nagyon-nagyon tetszik neki, nagyon-nagyon szeretné. Nézz körül (pl. újsághirdetésekben), milyen munkára keresnek embereket és tanuld azt. (pl. úgy látom, hogy elég sok pénzügyest keresnek, tanulhatnál mondjuk pénzügy-számviteli ügyintézőnek, vagy tb-ügyintézőnek) Meg aztán az sem lehetetlen, hogy melót keresel és mellette tanulsz. Sokat csinálják ezt. Sok sikert a tanuláshoz, munkakereséshez és ne nyavalyogj, tessék végre összekapni magad, mert tényleg elmegy melletted az élet!
2010. aug. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez valoban egy ordogi kor, mert munkat nem talalsz vegzettseg es tapasztalat hianyaban, de ha jol vettem ki a szavaidbol nem igazan tudod, hogy mi szeretnel lenni es a suli sem annyira erdekel. Szerintem az ilyen OKJ-s dolgokkal sok esetben semmire sem mesz. Esetleg menj ki kulfoldre au-pairnek vagy mas munkara, mert akkor jobb nyelvtudassal tobb eselyed lesz, tanulsz is kozben sok uj dolgot es penzt is keresel, amibol a tanulmanyaidat tudod finanszirozni. Ha igy tennel, lenne idod gondolkodni meg ezen es megismerni magad, megtudni, hogy mi erdekel igazan.
2010. aug. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Na mert diplomával olyan sokra megy? Bré tele van már ezzel a egyetem/főiskola centrikus szemléletmóddal. Elismerem van egy pár megkerülhetetlen szakma, amihez kell, de egy diploma elbújhat egy használható tudás, és egy stabil nyelvismeret mellett. Rendben, ezt a felsőoktatásban is meglehet szerezni, de okj-s képzésben is, sőt akár autodiktata módszerrel.


Én például főiskolára járok, mellette filmvágással ügyeskedek, okj-ra járok, tapasztalatot gyüjtők, és lám ebből már bőven megélek, pedig nem voltam sose az SZFE közelében...


A lényeg, hogy válassz végre, ha közben meggondolod akkor se add fel, fejezd be, és kezdj el benne dolgozni, ha tudsz. Utána bármihez lesz kedved, a munka mellett csináld. Angolt pedig kezd el, megy az egyedül is, ha igazán akarod!


Az Atalantát tudnám ajánlani iskolának. Egy barátom odajárt, nagyon jó a nyelvi képzésük, akár az alapoktól is.


Sok sikert, és ne aggódj, az élet nem megy el senki mellett, sose késő váltani!

2010. aug. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%

"Én például főiskolára járok, mellette filmvágással ügyeskedek, okj-ra járok, tapasztalatot gyüjtők, és lám ebből már bőven megélek, pedig nem voltam sose az SZFE közelében.."


Akkor te nem tudod a kerdezohoz hasonlitani a szituaciodat, mert

1. tudod, hogy mi erdekel es azt csinalod

2. foiskolan tanulsz

3. dolgozol a suli mellett

4. mellette meg OKJ-t is vegzel


Hat ez tok mas, mint az, aki nem dolgozik es meg egy OKJ-t sem kepes befejezni. Vannak szakmak, amikhez nem kell foiskola, egyetem, sot meg OKJ sem, csak ebbol tobb van fiuknak. Lanyoknak mi marad? Kozmetikus, fodrasz, mukormos? Van beloluk mar millio. Ezert alapbol nehezebb.

2010. aug. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Én csak arra gondoltam, hogy okj-val is mehet valamire az ember (tudás, nyelv, kapcsolatok). A többi stimmel, egyetértek.
2010. aug. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is nyavalygás, ennyi idősen el kellett volna döntened, mit akarsz, az, hogy nehéz pedig nem kifogás.
2010. aug. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Tudom, azt az első iskolát elcsesztem a saját hibámból, igen. De utána tanultam és tetszett is, a balesetemről, amiből 3-4 hónap alatt gyógyultam fel, szerintem nem tehetek.. innentől nem vagyok biztos a dolgaimban. De hát sejtettem, hogy lehurrogtok :S Ahelyett, hogy segítenétek.

Bár köszönöm azoknak a válaszát, akik normálisan tudtak/tudnak válaszolni.

2010. aug. 11. 21:13
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
20:51: igen, van olyan, aki sima OKJ-vel is talal munkat. Attol fugg, hogy milyen OKJ, mert van, amelyik csak valami toltek, beszedik a penzt es jol tudjak, hogy azzal nem lehet semmit kezdeni. Most hirtelen egy ismerosom sem jut eszembe, aki OKJ-vel jo munkat kapott, mentek tovabbtanulni vagy kitanultak egy ketkezi szakmat. Es kerdezo, ezt neked kell eldonteni, de szerintem ha valaki nem szeret tanulni, nem kell eroltetni. A szakmakkal jobban is lehet keresni, ha kiemelkedoen jo vagy benne, csak ahhoz meg kell talalni, hogy mi erdekel. Esetleg a kulfoldet is meggondolhatnad...szerintem sokat gyarapodnal tapasztalatokkal.
2010. aug. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem olvastam végig a hozzászólásokat, szóval nem tudom, hogy tanácsolta e neked valaki, de én a helyedben a következőt csinálnám:


elmennék a munkaügyi központba, bejelentkezni. Ott nagy valószínűséggel elküldenek továbbképzésre, te is kérheted. Ezek a képzések kortól függetlenül ingyenesek. Ha szakközépiskolába jártál, akkor nyelvet is tanulhatsz. Munkát nem valószínű, hogy tudnak ajánlani.


Én is voltam hasonló helyzetben mint te. Halasztottam az egyetemen, majd iskolát váltottam. Tulajdonképpen fél évig csak lógtam a levegőben. Szerintem ha módodban áll, mindenképpen tanulj, mert érettségivel nehéz elhelyezkedni.


Szeptembertől szoktak indulni képzések, amiket a munkaügyi ajánl. Én pénzügy-számviteli szakügyintéző okj-s tanfolyamra jelentkeztem, de idő közben felvettek a PSZF-re, úgyhogy most ott tanulok pénzügy és számvitel alapszakon. Előtte másik egyetemre jártam, teljesen mást tanultam, ami nem ment és nem is illett a habitusomhoz. Féltem, hogy itt mi lesz, hogy fogok teljesíteni. Sikeresen letudtam az első évet: minden tárgyam sikerült. Úgy érzem, hogy sínen vagyok!


Kívánom, hogy te is megtaláld a helyedet a világban!

2010. aug. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, kedves utolsó hozzászóló! Te legalább értelmesen hozzá tudtál szólni a kérdésemhez.


Voltam már a munkaügyiben és megkérdeztem őket ezekről a továbbképzésekről, de elküldtek azzal, hogy én túlképzett vagyok az érettségimmel... Majd leestem a székről, hogy rohadnának meg :S

Úgyhogy ez kilőve, pedig ez lett volna a legjobb megoldás.

Mindenképp tanulni fogok, de ahhoz egy kicsit dolgoznom is kéne, hogy legyen pénzem belevágni egy iskolába. Addig egyelőre magamtól itthon tanulom az angol nyelvet (nagyon szeretem, mindig 4-5-ös voltam belőle), fejleszteni akarom magam. Ja meg szoktam HTML-weboldalakat szerkesztgetni.

Közben keresek munkát, aztán majd csak lesz valami:) Megpróbálok nem elkeseredni.. tegnap nagyon magam alatt voltam, amikor a kérdést kiírtam.


Köszönöm a válaszokat!

2010. aug. 12. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!