Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férfiak, fiúk is felismerik...

A férfiak, fiúk is felismerik ha áldozatok, bántalmazottak?

Figyelt kérdés
Érdekelne a személyes tapasztalat. Mihez, kihez fordulnak ha így érzik? Kérlek őszintén válaszolj.

2020. dec. 4. 10:08
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
12:30, Legalább eddig eljutott az ismerősöd hogy már beszél róla. Nem ártana felkeresni egy pszichológust aki szakértőként foglalkozna vele.
2020. dec. 4. 12:41
 22/25 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező

Olvasom a hozzászólásokat.

Igen nagy jó lenne az iskolában foglalkozni a témával.Sokan még

felnőttként sem ismerik fel egy bántalmazó kapcsolat jeleit.

A gyerek bízik a szülőnek,ez természetes.De sokszor ő a bántalmazó.Szegény gyerek meg azt gondolja ez a normális.

Én sem vagyok tökéletes szülő.

Biztos volt amit nem jól csináltam,de próbáltam felvilágosítsni a gyerekeimet,mihez van joguk.

Persze mindig az ő szintjükön.

Ma felnőttként bátran és magabiztosan kiállnak magukért.

Úgy tudják érvényesíteni az akaratukat, hogy közben figyelnek mások igényeire is.

Bátorítani és tanítani kell a gyerekeket erre.Ha az otthoni környezet erre nem alkalmas, akkor az oktatási rendszer keretein belül.

2020. dec. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

13:22, köszönöm a válaszodat.

Szerintem már az óvodában lehetne ilyen jellegű foglalkozásokat tartani. Persze mint írtad, életkornak megfelelően.

2020. dec. 4. 13:31
 24/25 A kérdező kommentje:

[link]


Kedves válaszadók ill. olvasók ha úgy érzitek egyedül nem tudtok megküzdeni, kiszakadni a bántalmazó kapcsolat szorításából kérjetek segítséget!

A segítség kérés nem szégyen.

Nem a Ti hibátok ha ilyen helyzetbe kerültetek.


A fentebbi szervezet a bántalmazott férfiaknak, fiúknak is nyújt segítséget.

2020. dec. 4. 13:55
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
amikor olyan hireket olvasok, hogy 13 eves fiu gyerekkel kezdett ki a 30+ tanarnoje, aztan zsarolta hogy titokban tartja, rengeteg ferfi kommenteli hogy “minek szolt rola, inkabb elvezte volna, bar az en tanarom is molesztalt volna stb” es borzasztoan elszomorit, mert az ilyen megnyilvanulasok is nehezebbe teszik a fiu/ferfi aldozatok szamara a segitsegkerest.
2020. dec. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!