Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férfiak, fiúk is felismerik...

A férfiak, fiúk is felismerik ha áldozatok, bántalmazottak?

Figyelt kérdés
Érdekelne a személyes tapasztalat. Mihez, kihez fordulnak ha így érzik? Kérlek őszintén válaszolj.

2020. dec. 4. 10:08
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
10:39, Igazad lehet nagyon sok fiú gyermek éli le életét hogy saját anyja bántalmazza. Fel sem fogják mekkora terhet rónak ezzel a fejlődő gyermeküknek.
2020. dec. 4. 11:20
 12/25 A kérdező kommentje:
Szerintetek akiket gyermekkorban bántalmaztak, megoldás lehetne ha az oktatási rendszerben foglalkoznának az ilyen jellegű problémákkal? Gondolok én felvilágosításra hogy időben felismerjék az áldozatok a bántalmazást. Legyen az testi vagy lelki abúzus.
2020. dec. 4. 11:32
 13/25 A kérdező kommentje:

20:49, 7-es, Köszönöm hozzászólásod. Igen, jól látod a párkapcsolatokban se ritka ha a férfi az áldozat.

Sokan fel sem ismerik és segítséget sem kérnek. Sajnos elveszítik önbecsülésüket és beletörődnek sorsukba. Pedig nem kellene, a férfinak ugyanúgy egy élete van mint a nőnek.

2020. dec. 4. 11:38
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

En nõ vagyok, de nem érzékeltem.Késõbb jõttem rá,hogy ez azért volt,és van mert el voltam nyomva gyerekkoromban.


Ahogyan a férfiak is szégyellik bevallani én ugyanugy szégyeltem bárkinek is mesélni róla.

2020. dec. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Általábosban napi szinten terrorizáltak azért mert meleg vagyok. (Mintha akkor tudtam volna, mit is jelent..)

Nem szóltam senkinek, mert féltem, hogy szégyent hozok a szüleimre, és a faluban ujjal fognak mutogatni rájuk.

2020. dec. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

11:47, köszönöm hogy nőként hozzászólás a témához.

Szerinted honnan ered ez a szégyenérzet. Mit tehetnénk ellene?

2020. dec. 4. 11:57
 17/25 A kérdező kommentje:
11:47, 8-as, gondolom nagyon rossz volt így felnőni. Remélem azóta jobb a helyzeted és elfogadott a környezeted.
2020. dec. 4. 12:00
 18/25 Austin33 ***** válasza:
Kicsi gyermekként ,abban az időben,apám terrorizált minket.Minket:a feleségét,a fiát és a lányát. Mindig féltünk mikor este részegen hazajött apánk,a hétvégék voltak a leg húzósabbak. Akkor mikor 12 éves voltam kinek is szólhattam volna??? Gyerekként,és most felnőtt fejjel úgy kell leélnem az életem felét hogy azon dolgozzak mindig amit a részeg,agresszív apám tönkretett azt kijavítsam. Nagyon sok pénzbe ,fáratságba,időbe kerül ,de lehet hogy megéri
2020. dec. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

12:01, Nehéz lehet ilyen gyermekkort feldolgozni. Az apád hibáit nem neked kell kijavítanod az az ő bűne.

Örülök hogy dolgozol lelkibékéd megőrzéséért. Kívánom légy boldog és sikeres.

2020. dec. 4. 12:27
 20/25 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősömet amikor kicsi volt, a szomszedja folyamatosan bantalmazta es egyszer megkerte, hogy vegye a szájába a micsodajat... aztan fenyegette, hogy nem szabad elmondani senkinek. Ekkor o 8 eves volt. Husz ev mulva tudott rola először beszelni, velem osztotta meg. Igazabol fel sem fogja most sem, hogy mi is erte.
2020. dec. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!