Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintem nagyon sokat iszik...

Szerintem nagyon sokat iszik a párom, hogy értessem meg vele?

Figyelt kérdés

Ő nem veszi komolyan, nem hiszi el, hogy ez már alkoholizmus.

Napi 3 üveg sört iszik minden nap úgy, hogy du. Fél6-ra ér haza. Hétvégén akár 10 üveggel is lecsúszik neki.

Egy hónapban talán 4-5 nap van, amikor nem iszik semmit.

Amúgy 30 évesek vagyunk, teljesen átlagos az életünk, anyagi gondunk nem akkora, hogy alkoholba kellene fojtani a bánatunkat :)

Van 2 gyönyörű gyerekünk, a kapcsolatunk is jó, ezért nem értem.

Ráadásul nem igazán lehet vele megbeszélni, mert szerinte csak én csinálok belőle nagy ügyet, úgy gondolja, hogy napi 10-12 óra meló után megérdemel pár üveg sört.

Mit tegyek?


2010. aug. 11. 16:53
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
41%

"napi 10-12 óra meló után megérdemel pár üveg sört"!

Igen!

Csak akkor lenne alkoholizmus, ha a mámor miatt inná.

2010. aug. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
24%

"...ja és ez idő alatt a gyerekeidbe észrevétlenül beleivódik, hogy felnőttként joguk van néhány üveg sörrel kiengedni a gőzt..." - Költői hasonlat "beleivódik"?


A negatív példától nem szigeteli el a válás sem a gyermekeket, sőt a problémakezelés egy másik trendi módjáról is mintát vehetnek.

2010. aug. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim válasza:
100%

Szia!


Szerintem kérdezz rá, hogy szerinte Te azt érdemled- e, hogy minden este egy sörszagú ember fekszel be az ágyba, a gyerekek meg sörgőzös jóéjtpuszira érdemelnek- e. A válaszából kiderül, be tudja- e látni, hogy a minden nap egy kicsit sok és kellemetlen.

Ha fontos vagy neki, megpróbál változtatni. Ha nem, akkor az alkohol fontosabb:(

2010. aug. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
20%
te nem láttál még alkoholistát...
2010. aug. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
79%
Az alkoholizmusnak vannak fokozatai, nem csak az az alkoholista, aki egész nap részeg.
2010. aug. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

mi is beülünk a párommal munka után egy sörre, általában a kollégáimmal.igaz én ritkán iszom, ő 1-2 sört iszik meg, néha 3-at, engem nem zavar.

(szabadnapunk ha közös, nem megyünk, lustaságból főleg.)


tele van a kocsma, az összes európai ott iszik, ki sört, ki alkoholmenteset.


mondjuk meleg éghajlaton lakunk (afrika).

2010. aug. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

-A "beleivódik" nekem fel sem tűnt, bár visszaolvasva is odaillőnek találom. :)

-Csak arra próbáltam ráirányítani a Kérdező figyelmét, hogy arra is készüljön fel, ha a helyzet tovább romlik.

"ne hagyd még el", de "nem hiszem, hogy meg fog változni".

(A láncdohányos sem láncdohányosként kezdi.)

-A válás valóban nem szigeteli el a gyerekeket a "negatív példától" (ebben legalább egyetértünk), de kizárja a mindennapjaikból.

-Szerintem 1-2 gyerekkel az anyukák ritkán válnak azért, mert az olyan "trendi".

-A szociális ivással természetesen semmi gondom nincs. :)

2010. aug. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!


Tisztázzuk: engem nem a piálás ténye zavar, hanem az, hogy már nem tud róla lemondani! Én is szeretem az alkoholt, voltam már jópárszor részeg, 18-25 éves koromig majdnem minden hétvégén piáltam a barátaimmal, de csakis szórakozás közben, társaságban, nem otthon egyedül a tévé előtt!


Tegnap nagyon normális, kulturált hangon megkértem (már sokadjára), hogy ne igyon annyit, inkább járjon el többet focizni, motorozni, meg ahová kedve van, csak ne igyon! Napi max. 1 sörben egyeztünk ki :) Ennek az lett a vége, hogy átmentünk a bátyjáékhoz, ott megivott 1-et, majd hazafelé a boltban még 3-at akart venni és mikor nem engedtem, akkora hisztit levágott, mint a 3 és fél éves fiúnk! Utána már egymáshoz sem szóltunk, úgy aludtunk el... :( Azt mondta, hogy örüljek, hogy nem kocsmázik és nem részeg minden nap. Hát ha csak ezekből választhatok, akkor inkább egyedül élem le az életem...


Amúgy hétvégi sörözés azt jelenti, hogy sz-v 10-10 üveg! Na nem mindig, de ennyi az átlag.


Az a gáz, hogy az apjától látta, aki kamionozott és mikor nem vezetett, akkor addig piált, amíg ki nem dőlt. És tökre utálta érte, még most is mondja, hogy milyen undorító, pedig ő is kezd már ugyanolyan lenni.

2010. aug. 12. 08:17
 19/25 A kérdező kommentje:

07.11. 17:25-ös válaszolónak nagyon igaza van, tényleg csak a kifogásokat és a mentségeket keresi és mindig meg tudja magyarázni, hogy miért iszik.


17:46-os válaszoló is jót írt, csak sajnos ez sem hat, csak röhög az egészen... :( Ráadásul már 5-6 kg felszaladt rá, így tényleg bőven lenne indok nem inni, de egyszerűen nem akarja megérteni.

2010. aug. 12. 08:23
 20/25 anonim ***** válasza:
0%
"Én is szeretem az alkoholt, voltam már jó párszor részeg, 18-25 éves koromig majdnem minden hétvégén piáltam a barátaimmal" - akkor ne fogd a kamionos apósra a példát, pláne ha így ismerkedtetek meg.
2010. aug. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!