Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintem nagyon sokat iszik...

Szerintem nagyon sokat iszik a párom, hogy értessem meg vele?

Figyelt kérdés

Ő nem veszi komolyan, nem hiszi el, hogy ez már alkoholizmus.

Napi 3 üveg sört iszik minden nap úgy, hogy du. Fél6-ra ér haza. Hétvégén akár 10 üveggel is lecsúszik neki.

Egy hónapban talán 4-5 nap van, amikor nem iszik semmit.

Amúgy 30 évesek vagyunk, teljesen átlagos az életünk, anyagi gondunk nem akkora, hogy alkoholba kellene fojtani a bánatunkat :)

Van 2 gyönyörű gyerekünk, a kapcsolatunk is jó, ezért nem értem.

Ráadásul nem igazán lehet vele megbeszélni, mert szerinte csak én csinálok belőle nagy ügyet, úgy gondolja, hogy napi 10-12 óra meló után megérdemel pár üveg sört.

Mit tegyek?


2010. aug. 11. 16:53
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
80%

Fúúú..hát nem tudom..sajna..

Lehet h túl nehéz a munka amit végez..

VAgy nincs megelégedve a fizetésével..

2010. aug. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
73%

Simán az van csak, hogy rászokott a sörre és kívánja. És egyre többet fog kívánni majd figyeld meg.


Kár hogy nincs valami betegsége, ami miatt nem ihat sört :)

Másképpen nehéz lesz leszoktatni róla. Szerintem nem is lehet, mert hát szereti :/

2010. aug. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
50%
Hát nálunk ,,ki van kötve,, hogy napi 2-3 üveg sört ,,ihat,, az apu :D szerintem nem ez az alkoholizmus, az már baj lenne, ha egysör egyfelet inna...
2010. aug. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
64%
Vegyél neki alkoholmentes sört, ha megszokja azt az is ízleni fog, és az is egészséges, csak épp felelőségteljesebb:)
2010. aug. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
62%

3 sör a nap végén nem a világ. alacsony alkoholtartalmú és egészséges ital. akár hiszed akár nem, az a napi 3 sör sokkal egészségesebb mintha meginna napi egy liter kólát! a kóla karamelizált kátrány, koffeinnel, a sör ellenben nyugató hatású, tápláló ital tele B vitaminnal, kevés alkohollal. ennyitől még csak be sem lehet rúgni. még nőknek is ajánlják a napi egy sört a táplálkozás szakértők!

akkor aggódj, ha majd felesezni kezd munka után.

2010. aug. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
70%
Hát ez a hétvégi dolog tényleg túlzás de ha ő maga nem látja nem tudsz rajta segíteni..valami más elfoglaltságot kellene találnotok együtt a sörözése helyett...
2010. aug. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
69%
Hát...nem tudom!Nálunk is ugyanez a helyzet.Nem velem kezdte.4 éve mikor összejöttünk még csak 2 üveg sört ivott meg naponta,ha egyáltalán ivott.Most ott tartunk,hogy a 4-5 simán lemegy.És nincs olyan buli ahol ne rúgna be.Nem sajnálom tőle,de úgy érzem,hogyha új társaságba megyünk akkor nem illik részegre inni magunkat.Szerintem.De azért kezd rájönni arra,hogy talán ez egy kicsit sok.Azt is tudja,hogyha a pici lányunk velünk van akkor nem rúghat be.Ha valami van,akkor csak neki van jogsija sajna.De azért imádom!
2010. aug. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
39%
Egyáltalán nem sok, még a hétvégi tiz sem, ha azt vesszük, hogy két teljes egész nap van rá. Alkoholizmusról pedig csak akkor beszélhetünk, ha mindegy az embernek, hogy mit iszik, a lényeg az, hogy széditsen. Ne tiltsd a sört, mert helyette hazafele jövet bedob a jőember két felest és az már veszélyes lehet.
2010. aug. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
78%

Ez szerintem is sok. Nem az alkoholtartalom miatt (bár a hétvégi 10 üveg sör már azért is, én nagy sörös vagyok, de ennyitől eléggé berúgnék). Én most nyáron volt, hogy minden eset megittam egy doboz sört, aztán nem értettem miért lett akkora hátsóm, mire rájöttem, hogy valószínűleg a sör nem az a fogyókúrás ital. És tény, ha az ember elkezdi azt, hogy napi egy sör, abból könnyen lesz napi kettő, majd napi három, majd a végén az egész nap a sörözésből fog állni. Kis mértékben tényleg egészségesnek mondható, de ez már túlzás.

Amúgy meg szerintem a sörszagú ember büdös. És mivel szénsavas, még fel is puffasztja, így nem csak sörszagúan büdös, de még büdöset is csinál. Vagy a te párodnak ezzel nincs gondja? Mert ha igen, akkor próbálj rá ezzel hatni.

Az a hétvégi 10 sör... én ennyit kb. fénykoromban ittam meg egy-egy nyári fesztiválon, de nem egy szimpla hétvégén csak úgy.

Szerintem érdemes lenne vele elbeszélgetni arról, hogy az az ember, aki nem tud meglenni alkohol nélkül (még ha csak sörről is van szó), annak az a neve, hogy alkoholista. Ha azért iszik sört, mert szereti, és nem azért, mert nem tud nélküle meglenni, akkor mutassa meg, hogy ez nem napi szükséglet, és képes lecsökkenteni ezt a mennyiséget.

2010. aug. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
77%

Az alkoholisták általában olyan problémákra hivatkoznak, amik minden átlag ember életében jelen vannak. Vagyis csak kifogást keresnek. Sok munka, nagy felelősség, stb.

Csak legyen mire hivatkozni, miért kell kiereszteni a gőzt. Ezen az alapon ugyanezt megtehetnéd, mert "mókuskerék" az életed, mosás, főzés, takarítás....

Hogy ne legyek nagyon hosszú: most a sok munka a kifogás, néhány év múlva az lesz, hogy Te mindig veszekszel, a lényeg, az oka soha nem ő lesz. Húsz év múlva megkeseredve rájössz, hogy elszaladt az életed, soha nem voltál boldog, ja és ez idő alatt a gyerekeidbe észrevétlenül beleivódik, hogy felnőttként joguk van néhány üveg sörrel kiengedni a gőzt... (Kedves szülei megértenek Téged?)-ezt tényleg csak zárójelben.

Szóval: szerintem kezdd el tervezni a saját életedet a két gyerekkel, ne hagyd még el, de ne vele tervezd hosszú távon az életedet, nem hiszem, hogy meg fog változni.

2010. aug. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!