Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ekkora baj, hogy nem...

Miért ekkora baj, hogy nem vonattal és busszal járok, hanem autóval?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, másodéves.


Havonta egyszer jövök haza, olyankor (mint ma is) mindig megy a balhé, ordítozás a nevelőapám részéről, hogy miért kocsival megyek vissza, miért nem vonattal, ő anno vonattal járt. Persze, mivel 30 évesen lett jogsija, a szülei világ életében elhanyagolták, így nagyon nem is volt más választása.

De mi úgy szoktuk, hogy apa csütörtökön/pénteken hazahoz, anya vasárnap, ebéd után visszavisz. Ismétlem, ez egyetlen egy alkalom a hónapban, nem minden hétvégén járok haza! Van jogsim, de mivel a belvárosban lakom, mindenhez közel és csak az utcán tudnék parkolni, ezért az autóm itthon van, mert azért felesleges lenne ott parkoljak vele 0-24, hogy havi egyszer hazajöjjek és visszamenjek vele.


Autóval durván 1,5 óra az út így háztól házig, vonattal és busszal ugyanez 4,5 óra lenne minimum. Tehát ha sehol nincs késés, semmi nem robban le, ami valljuk be, elég ritka... Mellé most itt van a járvány is, én veszélyeztetett is vagyok, így jó lenne nem elkapni. Maszkban meg nem akarok ülni közel 5 órát, mert borzasztó. Meg úgy a fél napom lényegében az utazással menne el, pedig nem az ország egyik feléből megyek a másikig, 130 km-ről van szó. Mégis mindig ez megy, hogy "MiÉrT nEm MeGy VoNaTtAL?!?!". És hiába mondja neki anya is, hogy miért tömegközlekedjek közel 5 órát, amikor autóval ő oda-vissza hamarabb megjárja? Csak ezzel jön, hogy ő is vonattal járt, meg elvisz a vonat is. De ennyi erővel miért repülővel utaznak az emberek, hiszen a vonat mindenhová elviszi őket.

Már annyira elegem van, hogy minden vasárnap ezzel telik, képtelen csendben maradni.


2020. nov. 29. 08:55
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:
60%

Te jo eg, milyen valaszolok vannak itt :D Kerdezo, ezzel nincsen semmi gond, orulok, hogy legalabb a szuleid segitenek neked.Sajnalom, hogy a neveloapad ilyen, nehez lehet igy elni, hogy mindenbe is belekot.

Amugy csak hogy egy peldat irjak, en kozepsuliba 2 faluval arrebb jartam, mint ahol laktam. Kb 25 kilometeres tavrol beszelunk, ami busszal a csatlakozasok es varakozas miatt 3 ora volt. Autoval meg 30 perc. Szoval igen, van ilyen is.

2020. nov. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:
79%

Nem olvastam végig, csak az első pár választ.

Az a vicces benne, hogy ha a nevelőapa tette volna fel a kérdést, akkor ezerrel fröcsögne itt mindenki, hogy mi köze hozzá, meg különben is, a feleségének az a dolga, hogy a gyerekét fuvarozza, hiszen a gyereke, bla...bla...bla..

Mivel "a gyerek" tette fel a kérdést, így viszont ő van szarrá nyilvánítva, mert mit kényelmeskedik, és szegény anyja....

Jó a gyk-n a kettős mérce:DDDDDDD

2020. nov. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 Savlekotő ***** válasza:
27%
Ne járj haza probléma megoldva,Majd anyád el jár hozzád ha meg a faszi nem engedi,van itt más probléma is mint a te tütükézésed..
2020. nov. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!