Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ekkora baj, hogy nem...

Miért ekkora baj, hogy nem vonattal és busszal járok, hanem autóval?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, másodéves.


Havonta egyszer jövök haza, olyankor (mint ma is) mindig megy a balhé, ordítozás a nevelőapám részéről, hogy miért kocsival megyek vissza, miért nem vonattal, ő anno vonattal járt. Persze, mivel 30 évesen lett jogsija, a szülei világ életében elhanyagolták, így nagyon nem is volt más választása.

De mi úgy szoktuk, hogy apa csütörtökön/pénteken hazahoz, anya vasárnap, ebéd után visszavisz. Ismétlem, ez egyetlen egy alkalom a hónapban, nem minden hétvégén járok haza! Van jogsim, de mivel a belvárosban lakom, mindenhez közel és csak az utcán tudnék parkolni, ezért az autóm itthon van, mert azért felesleges lenne ott parkoljak vele 0-24, hogy havi egyszer hazajöjjek és visszamenjek vele.


Autóval durván 1,5 óra az út így háztól házig, vonattal és busszal ugyanez 4,5 óra lenne minimum. Tehát ha sehol nincs késés, semmi nem robban le, ami valljuk be, elég ritka... Mellé most itt van a járvány is, én veszélyeztetett is vagyok, így jó lenne nem elkapni. Maszkban meg nem akarok ülni közel 5 órát, mert borzasztó. Meg úgy a fél napom lényegében az utazással menne el, pedig nem az ország egyik feléből megyek a másikig, 130 km-ről van szó. Mégis mindig ez megy, hogy "MiÉrT nEm MeGy VoNaTtAL?!?!". És hiába mondja neki anya is, hogy miért tömegközlekedjek közel 5 órát, amikor autóval ő oda-vissza hamarabb megjárja? Csak ezzel jön, hogy ő is vonattal járt, meg elvisz a vonat is. De ennyi erővel miért repülővel utaznak az emberek, hiszen a vonat mindenhová elviszi őket.

Már annyira elegem van, hogy minden vasárnap ezzel telik, képtelen csendben maradni.


2020. nov. 29. 08:55
1 2 3 4 5 6
 41/53 A kérdező kommentje:

Sehol nem írtam, hogy az kereken 50 perc villamosozás lenne. Nem egyszer vártam 10-12 perceket a megállóban. Annyira vicces, ahogy próbáltok nyomozni, belém kötni, de nagyon nem megy.


Továbbra sem írok le semmi egyéb részletet magamról, jó, hogy nem már a TB számom, vagy a bugyiméretem kell nektek. Ennyire eseménytelen az életetek, hogy anonim kérdések után kell nyomozni? Gáz.

2020. nov. 29. 10:52
 42/53 anonim ***** válasza:
11%
Csak két városnevet kértünk, kedves. Nem érdekel sem a tb számod, sem a bugyi méreted. Dehat egyértelmű, hogy kamuzol.
2020. nov. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
17%

Ráadásul az enyém picike autó, nem is lehet vele annyira gyorsan menni


Melyik öt nullás autó nem megy kilencvennel?

2020. nov. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
8%
Ötmillás, bocd
2020. nov. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
72%
Miert irigykedtek? Nekem is lenne okom irigykedni a kerdezore.szerintem, ha mar két ember eldontotte, hogy csinál egy gyereket, akkor ez alap, hogy segitik amiben tudjak. Az, hogy ti ilyen prolik vagytok egy dolog, de ne b*szogassatok mar a kerdezot
2020. nov. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
23%

45, nem irigykedek, csak nem veszek be mindent gondolkodás nélkül.

Én is van, hogy hazaviszem a lányomat meg a barátját, pedig 250 km. De nem azért, mert a királylánynak derogál a vonat. Ami messze nem olyan, mint a kérdező írja.

2020. nov. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
49%

Azt értem, hogy nem akarod a belvárosban parkoltatni a kocsit, de ha otthon van a kocsi akkor se használod. Akkor miért nem adod el? Vagy bérelsz neki egy garázst, ott tartod, a belvárosban tömegközlekedsz, aztán amikor mész haza akkor a kocsiddal hazamész.

Régen persze minden más volt, de az nem jelenti azt, hogy neked is mindent úgy kell csinálni.

2020. nov. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
79%

Mi van itt egyeseknél, hogy ennyire neki ugranak egymásnak is, meg a Kérdezőnek?

Lehet, hogy egyesek Pesten élnek, ahol tényleg, álom a tömegközlekedés, sok a járat stb.

De vidéken igenis vannak ilyen esetek, nem is kevés, hogy tömegközlekedés esetén 3-4 óra valami felénk is, autóval egy bőóra. Például felénk a Balaton autóval nagyon bő egy óra (1 óra 5-10 perc), busszal 3-4, mivel átszállás, csatlakozás is van, amire sokszor várni kell, esetleg késik.

23 éves vagyok, van saját kerestem, saját autóm, de sokszor előfordul, hogy szüleim "fuvarozására szorulok/szorultam", mert úgy jött ki a munkarendem, hogy éjjelesből nem vezetek órákat, hosszú utat, vagy csak gyere átnéznünk ide meg ide, vagy átvittek vizsgázni, addig ők vásároltak, benéztek ide-oda, ezt mind 20+ felül, és nem kiabáltak, nem appeláltak, ha kellet fizettem a benzint is.

2020. nov. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 A kérdező kommentje:

Ha itthon vagyok, használom az autót. Előtte, amíg gimibe jártam, akkor is napi szinten használtam. Még másfél évig járok egyetemre, utána valószínűleg már kelleni fog az autó napi szinten. Azért meg nem adom el, hogy egy év múlva kezdhessek nézegetni újat, hogy milyen legyen. Szeretem nagyon és igen, lehet vele 90-nel menni, de egy 140-160 már nehézkes vele. Igen, most mindjárt jön az, hogy "DEHÁT ENNYIVEL NEM IS LEHET MENNI AZ UTAKON"... :)

Ez az autó igazából azért lett véve anno, amikor meglett a jogsim, hogy itthon furikázzak vele, mert arra tényleg tökéletes. De nagyobb távokra nem igazán, arra jobbak a szüleim autói.

Ebbe kérlek ne kössetek bele, mert szerintem abban egyetértünk, hogy egy M5-ös BMW például sokkal jobban megy, mint egy kis városi Fiat 500. Nem, nem azt jelenti ez, hogy ilyen autóink vannak, hanem példának hoztam, hogy legyen mihez viszonyítani. Mindkettő nagyon jó, de más terepen.

2020. nov. 29. 12:58
 50/53 anonim ***** válasza:
35%
Hát, azért a Fiat 500-zal is lehet tartani az autópálya tempót. Nyilván az M5-ös BMW-vel kényelmesebb utazni, de szerintem kibírható az 1-1,5 órás út is egy Fiatban.
2020. nov. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!