Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ekkora baj, hogy nem...

Miért ekkora baj, hogy nem vonattal és busszal járok, hanem autóval?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, másodéves.


Havonta egyszer jövök haza, olyankor (mint ma is) mindig megy a balhé, ordítozás a nevelőapám részéről, hogy miért kocsival megyek vissza, miért nem vonattal, ő anno vonattal járt. Persze, mivel 30 évesen lett jogsija, a szülei világ életében elhanyagolták, így nagyon nem is volt más választása.

De mi úgy szoktuk, hogy apa csütörtökön/pénteken hazahoz, anya vasárnap, ebéd után visszavisz. Ismétlem, ez egyetlen egy alkalom a hónapban, nem minden hétvégén járok haza! Van jogsim, de mivel a belvárosban lakom, mindenhez közel és csak az utcán tudnék parkolni, ezért az autóm itthon van, mert azért felesleges lenne ott parkoljak vele 0-24, hogy havi egyszer hazajöjjek és visszamenjek vele.


Autóval durván 1,5 óra az út így háztól házig, vonattal és busszal ugyanez 4,5 óra lenne minimum. Tehát ha sehol nincs késés, semmi nem robban le, ami valljuk be, elég ritka... Mellé most itt van a járvány is, én veszélyeztetett is vagyok, így jó lenne nem elkapni. Maszkban meg nem akarok ülni közel 5 órát, mert borzasztó. Meg úgy a fél napom lényegében az utazással menne el, pedig nem az ország egyik feléből megyek a másikig, 130 km-ről van szó. Mégis mindig ez megy, hogy "MiÉrT nEm MeGy VoNaTtAL?!?!". És hiába mondja neki anya is, hogy miért tömegközlekedjek közel 5 órát, amikor autóval ő oda-vissza hamarabb megjárja? Csak ezzel jön, hogy ő is vonattal járt, meg elvisz a vonat is. De ennyi erővel miért repülővel utaznak az emberek, hiszen a vonat mindenhová elviszi őket.

Már annyira elegem van, hogy minden vasárnap ezzel telik, képtelen csendben maradni.


2020. nov. 29. 08:55
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
34%

Annyit válaszolt rá anya, hogy anyádért...


Tehát anyád nem csak bunkó, de a szabályokat is lesz.rja, és kilencven el átteper mindenen. Hát, én ezzel nem dicsekednék.

2020. nov. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
39%

Amíg nem kell a szülő több időt vezessen, mint amennyit te utaznál a vonattal, addig ok.


Szóval ez a 2*1,5=3 óra és a 4,5 óra ok.

2020. nov. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 A kérdező kommentje:

Nem is dicsekedtem. Csak a haverod belém kötött, hogy na 130 km-t biztos nem lehet megtenni ennyi idő alatt. De, lehet.


És nem bunkó egyáltalán, de mivel ő tegnap este óta hallgatja, hogy miért nem megyek vissza vonattal és a reggele is ezzel kezdődött, unja. Ami szerintem érthető, én is unom már. :)

2020. nov. 29. 10:34
 34/53 anonim ***** válasza:
33%
Nem belekötünk, szólunk, hogy a következő mese ne ezen csússzon el 😂
2020. nov. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
25%
Hol van az egyetem es hol laksz?
2020. nov. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
69%

Rossz a szövegértés. Nem azt mondtam, nem lehet. Szabályosan nem lehet.

És érdekel, mi 130 km, ami két átszállás és négy óra vonattal, mert én sokat utazom, de ebbe nem futottam bele. Ahogy 50 perc is túlzás a belvárosból bármelyik pályaudvarra Bp-n. Még most, pótlóval is.

2020. nov. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 A kérdező kommentje:

Nem fogom leírni, hogy hová járok és hol lakom. De nem Budapesten tanulok, így feleslegesen jöttök a pesti példákkal.

Ha nem hisztek nekem, akkor nem kell írni és tovább kell olvasni az oldalon szépen. Felesleges itt erőlködnötök. Mert azt nehezen hiszem, hogy ti az ország összes pályavonalát ismernétek, valamint az összes nagyobb város tömegközlekedését is, hogy mi mennyi idő.

2020. nov. 29. 10:44
 38/53 A kérdező kommentje:

"Ha nincs pálya, akkor a 130 km másfél óra alatt nem igaz."

De, pontosan azt mondtad, hogy nem lehet. :)

2020. nov. 29. 10:47
 39/53 anonim ***** válasza:
36%
Nos, Magyarorszagon konkrétan 4 varosban van villamos közlekedés, ebből Budapest az egyik. Marad három másik, így nagyon nem kell keresgetni. Nos, hol tanulsz és hol laksz? Támaszd alá a kamudat, légyszíves.
2020. nov. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
54%
Édesem, máshol meg pláne nincs 50 perc a belváros és a vasút közt 50 perc villamos 😂
2020. nov. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!